osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

S9500 Fun Club Şu An Kurulmuştur!

Arkadaşlar benimde S9500 modelini bugün almamla faal olarak S9500 fun club'ın kurulması şart olmuştur.Dilek,
şikayet,öneri,bilgi paylaşımı,kullanım,test,görüşler,
teknik sorunlar,fotoğraflar üzerine yorumlar,yeni gelişmeler vb. birçok konuyu burada hızlı bir şekilde tartışacağız.Bilinmeyenlere ışık tutup,profesyonelliğin peşinden gideceğiz.

Bu forumda yorumlarını,yardımlarını,bilgisini ve emeğini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim

#osmanlı' tarafından 15.07.2006 22:45:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:08 - İp: yok
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sayin positifin gonderdigi DIGITAL FOTOGRAFCILIK kitabi simdi elime gecti veeeee hemde sayin Ahmet Hosbakan imzali... Gercekten cok tesekkurler ve saygilar...
[>:D

Tarih: 23 Mart 2006, 13:40 - İp: 81.***.**9.145
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bak şimdi beni de merak ettirdin.Kitap nasıl,verdiği bilgiler falan ne üzerine?
Bu ince davranışından dolayı kendi adıma Positif beyi tebrik ediyorum.

Tarih: 23 Mart 2006, 14:24 - İp: 85.***.**4.209
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Oncelikle kitap cok guzel hazirlanmis... Makine seciminden (ozellikle soru bolumu hosuma gitti, kart ve pillere kadar kafamiza takilanlar anlatilmis), fotograf cekimleri ornek resimlerle aciklanmis, hareketli, manzara, makro, gece cekimleri ile ilgili guzel ornekler var... En arkada bir digital fotografcilik ile ilgili sozluk var.. Bilgisayarda resim islemleri ve baskilar hakkinda bilgi verilmesi cok guzel... Tabi kitapta kendi makinemizide gormek bir baska guzell...

Dedigim gibi birde sayin Ahmet beyden imzali gelmis...

Ozenle ve cok guzel bir baskiyla hazirlanmis bir kitap...

Yeni Baslayanlar Icin Digital Fotografcilik... Benim icin cok yararli olacagi kesin. Bu aksam sanirim hepsi su gibi okunup gidecek

Tarih: 23 Mart 2006, 14:31 - İp: 81.***.**9.145
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kolay gelsin muratreis.İzmire de yarın gelir herhalde.Merakla bekliyorum.Sonra kitap ile ilgili bilgileri,bir topik açıp kitap sahipleri olarak yazar ve herkesi bilgilendiririz.Akşam görüşmek üzere...

Tarih: 23 Mart 2006, 14:54 - İp: 85.***.**7.3
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

selamlar kitap biraz önce elime ulaştı,Mustafa-Ahmet Hoşbakan kardeşlere teşekkür ediyorum.Kitaba şöyle bir göz attım,baya faydalı bi kitap.örneklemeler çok hoşuma gitti,kitabın baskı kalitesi de mükemmel.içinde 9500 olması hoşuma gitti ayrıca imzalı,kendinize iyi bakın görüşmek üzere... [>:D

Tarih: 23 Mart 2006, 15:42 - İp: 85.***.**2.13
ikarahal
ikarahal (üye)
İstanbul / Amatör

Slm arkadaslar club hayırlı olsun

Yukarda sorulan bir soruya cevap olarak:
Macro cekimlerde tele yapıldıgında makina kızıyor.
O yuzden genis acıda kırmızıya dusmeden daha fazla yaklasmak istiyorsanız dijital zoom u calıstırın. Bu sekilde nesnelere daha fazla yaklasırsınız, sonucta gayet iyi cıkıyor.

#ikarahal' tarafyndan 23.03.2006 15:55:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2006, 15:53 - İp: 81.***.**5.105
ikarahal
ikarahal (üye)
İstanbul / Amatör

Forumda alıntı yapılamaması zor oluyor. Cvp mermemiz gereken sorular kaybolup gidiyor bu konuda site yoneticileri bir seyler yaparsa iyi olur.

6 ve 7 nci sayfalarda osmanlı arkadasımızın 2 sorusu var.

Biri s9500 de zoom olayının yetersiz geldigini belirtmis.
S9500 28 mm den 300 mm ye kadar calısan bir objetife sahip.
Yani 300/28=10.7 x optik zoom. S9500 genis acıdan basladıgı icin boyle oluyor. Once kullandıgım s7000 de 6x zoom oldugu halde s9500 le hemen hemen aynı mesafe yaklastırıyor. Ama s7000 35-210 mm lik objektif vardı. Simdi 35 mm genis acısı olan bir 10x optik zoom lu makina s9500 den cok daha fazla yaklastırır. Olay genis acıdan kaynaklanıyor.

Diger soru ise gunesligin ters takılmasının sakıncası varmı.
Guneslik kitaptada belirtildigi gibi kullanılmadıgı yada cantasına konulcagı zaman ters takılabilir. Bu sekilde kullanmanın bir sakıncası yok.

Birde 1 cm macro cekimlerde objeye cok yaklasıldıgının farkında olunmuyor. Lcd ye bakarken nesneye objektif dokunabiliyor, lense zarar gelebilir cok dikkat edin.
Hatta mutlaka uv filtre kullanın.

Saygılar.

Tarih: 23 Mart 2006, 16:13 - İp: 81.***.**5.105
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

Kitabım az önce elime geçti. Çok teşekkür ederim Sayın Mustafa ve Sayın Ahmet Hoşbakan. Gerçi benim kitabımın imzasız olmasına üzülsem de çok faydalı bir kitaba benziyor. Baskı kalitesi 1 numara

Tarih: 23 Mart 2006, 16:41 - İp: 194.***.**0.97
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

Ahmet Hoşbakan'ın Dijital Fotoğrafçılık adlı kitabı bu sabah elime geçti, gerçekten bu ince davranışı için çok teşekkür ederim Pozitif beye..

Tarih: 23 Mart 2006, 16:58 - İp: 81.***.**7.49
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Arkadaşlar, asıl ben sizlere ilginiz için teşekkür borçluyum. Ahmet i yakalamak çok zor oluyor bu sıralar. (Yazar oldu havalara girdi adam ) Genelde karşılaşırsam imza koparmaya çalışıyorum - ama olursa tabii.
Beğendiğinize sevindim. Sizin gibi aktif insanların yorumları gerçekten çok önemli..
Sevgilerle...

Tarih: 23 Mart 2006, 18:50 - İp: 81.***.**2.84