osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

S9500 Fun Club Şu An Kurulmuştur!

Arkadaşlar benimde S9500 modelini bugün almamla faal olarak S9500 fun club'ın kurulması şart olmuştur.Dilek,
şikayet,öneri,bilgi paylaşımı,kullanım,test,görüşler,
teknik sorunlar,fotoğraflar üzerine yorumlar,yeni gelişmeler vb. birçok konuyu burada hızlı bir şekilde tartışacağız.Bilinmeyenlere ışık tutup,profesyonelliğin peşinden gideceğiz.

Bu forumda yorumlarını,yardımlarını,bilgisini ve emeğini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim

#osmanlı' tarafından 15.07.2006 22:45:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:08 - İp: yok
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Sn.Pozitif,

Gece kitap mesajınıza karşılık mail atmış ve bir kaç soru sormuştum. Yanıtlarınız için teşekkür.

Bursa-Mudanya dan Serbes

Tarih: 22 Mart 2006, 19:14 - İp: 85.***.**0.80
cangoo
cangoo (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar, madem bir S-9500 fan club kuruldu - Bende bana bu topicten mail atan ilk 30 S-9500 sahibine bir tane daha baskıdan yeni çıkmış "DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK" kitabını hediye ediyorum. Kitabın yazarı (sıkı tutun kendinizi) muhterem ağbim Ahmet Hoşbakan. 180 Sayfa - Graphis Yayıncılık. 2006 Mart baskı 1.Tiraj - 5.000 adet. Gördüğünüz gibi biz Hoşbakanlar ailece fotoğraf ile kafayı yemiş durumundayız.

9500 olmasada 5600 sahibi olarak bende bu guzel kitibı okumak isterim.Mail ile bilgilerimi gonderdim ilk 30 arasında olabilirsem banada yollamanızı istiyorum.

Tarih: 22 Mart 2006, 19:23 - İp: 81.***.**9.151
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Gençler masılsınız.Şimdi geldim evime.Bugün İzmir'de bir fotoğrafçıda pino_ccio arkadaşa rastladım.Konuşmalarımız sırasında aynı siteye üye olduğumuzu öğrendim.İkimizde birbirimizi tanıyorduk nick name lerimizden...
Çok hoş bir durumdu.Bir süre keyifle muhabbet ettik.Gerçi onda Sony H1 vardı ama ikimizde birbirimizin makinalarına övgüler yağdırdık.Yani aramızda sen sony'cisin,sen fuji'ci gibi bir konuşma geçmedi.Herkese örnek oluna!
Sevgili arkadaşlar Sandiskler kötümüdür bilemem sadece fujide çalışan bir yetkili söyledi.
Applemac bu kitap sanırım 9500 ile ilgili değil sadece.Dijital çekim teknikleri gibi bilgileri falan barındırıyor bünyesinde...
Beyler bugün güzelim İzmir körfezinde kanat çırpan kuşları çektim,tabi otomatik(P) modda...
Bakalım galeride görünce beğenecekmisiniz? [>:D

Tarih: 22 Mart 2006, 21:59 - İp: 85.***.**0.99
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Osmanlı yakında hepimizi tutuklatacaksın valla. Örgüt gibi olduk valla. Darbe falan olsa hapimiz içerdeyiz valla.

Tarih: 22 Mart 2006, 22:39 - İp: 85.***.**3.218
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Örgütün böylesine can kurban,pardon site yöneticisi...
Arkadaşlar yapmayın darbe marbe yanlış anlaşılmalar olmasın.
Pazarbey bugün makinanın ısı ayarı 1600 de ayarlı kalmış.Akşam damla fotoğrafı çekmek için küvetin içinde duşu açtım.Banyonun ışığını yaktım,üstüne üstlük 500watt'lık halojen lambayıda sonuna kadar açtım.Amaç 1/3000-1/4000 enstantaneleri görmekdi.Makina sapıttı mı yoksa ben mi yapamadım,ışık mı yetersiz kaldı bilinmez,enstantaneyi arttıramadım.

Pazarbey birde sana makro hakkında bir iki şey soracağım ama çok uzun!Nasıl yapsam da yazsam.Sayfalar tutar.

Tarih: 22 Mart 2006, 22:54 - İp: 85.***.**0.99
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

niye artıramadınki. Artması lazımdı.
NE soracaksın merak ettim.Olmazsa mesaj yaz.

Tarih: 22 Mart 2006, 23:21 - İp: 85.***.**3.218
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Özet olarak yazarsam bazen zoom sırasında makro yada süper makroya alıyorum ama netice vermiyor.Değerler hemen kırmızıya dönüyor.Birlikte gelen kitapçığı okuyarak çözüm bulunabilir mi?
Bir çiçeği yada makro ile çekilecek bir cismi olabildiğince yakından çekmem için 28mm de süper makromu yoksa telede makro yada süper makro mu yapmalıyım?
Yanıtların için teşekkürler

Tarih: 22 Mart 2006, 23:34 - İp: 85.***.**0.99
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

sevgili osmanlı pazarbeye sormuşsun ama ben cevaplayayım.. telede iken çekilen makrolar daha iyi netice verir..
pazarbey kusura bakma..

Tarih: 23 Mart 2006, 10:25 - İp: 85.***.**8.62
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

Macroda tele imkanın var, ancak süper macroda geniş açı çekmek zorundasın.
Kullanım kılavuzunda da belirtildiği gibi, macro çekimde geniş açı ile 10 cm, tele ile 90 cm den çekim yapabilirsin.

süper macroda ise 1 cm den çekim yapabilirsin. ama sadece 28mm veya 35 mm den.

Tarih: 23 Mart 2006, 11:55 - İp: 194.***.**0.97
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Applemac ve mastertr yanıtlar için teşekkürler.Bunları deneyeceğim en yakın zamanda...

Tarih: 23 Mart 2006, 12:52 - İp: 85.***.**1.243