osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

S9500 Fun Club Şu An Kurulmuştur!

Arkadaşlar benimde S9500 modelini bugün almamla faal olarak S9500 fun club'ın kurulması şart olmuştur.Dilek,
şikayet,öneri,bilgi paylaşımı,kullanım,test,görüşler,
teknik sorunlar,fotoğraflar üzerine yorumlar,yeni gelişmeler vb. birçok konuyu burada hızlı bir şekilde tartışacağız.Bilinmeyenlere ışık tutup,profesyonelliğin peşinden gideceğiz.

Bu forumda yorumlarını,yardımlarını,bilgisini ve emeğini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim

#osmanlı' tarafından 15.07.2006 22:45:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:08 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Herkese selamın-aleyküm!
Arkadaşlar yokluğumda ne kadar çok ve ne anlamlı mesajlar gelmiş.Beni ve club'ü bu kadar çok düşündüğünüze sevindim.
Başta Positif beye herşey için teşekkür etmek istiyorum.O bu clübün bir nevi sponsoru.Pazarbeye,As'a,arda-ates'e,
csurgeon'a,zyilmaz'a,muratreis'e,ozguradam'a,rkantarci'ya,
bmadran'a ve de cangoo'ya saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Cangoo sende bizden sayılırsın.S5600 kardeşlerimizi korumak ve kollamak bizim borcumuz.

Aslına bakarsanız bende çok amatörüm.Demin 1600 Iso'da hem 3sn de hem de düşük enstantanelerde çekim yaptım.Tele de ve elde kapkaranlık yada bembeyaz çıktı resimler.

Tarih: 21 Mart 2006, 01:08 - İp: 81.***.**8.78
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

merhabalar ben henüz yeni sipariş verdim s9500 ü inşallah yakında elimde olur ama o makinada karar vermemin birinci sebebi sizlersini.Umarım makina almak konusunda yaptığınız yardım ve bilgi paylaşımlarını makinayı kullanmak konusundada sürdürürsünüz yoksa halim haraptır bilesiniz ayrıyetten çok çok teşekkürler.ALLAH(cc)pişman etmesin.

Tarih: 21 Mart 2006, 03:44 - İp: 85.***.**0.11
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yan komsumda optik vizor isteginden dolayi D70S aldi... Dun aksam makineyi inceledim. Makineyi falan degerlendirmeyecegim Dikkatimi ceken nokta LCD ekranin korumasiydi... Ozellikle cizilmeyi onleyici bu koruma cok hosuma gitti. S9500 icin boyle bir koruma plakasi var mi acaba ?

Tarih: 21 Mart 2006, 11:03 - İp: 81.***.**9.145
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Bir de o koruma D50'ye uyar mı acaba? Nerden alınabilir ki?

Tarih: 21 Mart 2006, 11:07 - İp: 85.***.**2.6
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

Walla ne yalan söyleyeyim...Feci KISKANDIM sizleri

Bakalım nasıl bir dayanışma göreceğiz sitece

Tarih: 21 Mart 2006, 11:09 - İp: 85.***.**2.189
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Orko merak etme.Ben de 9500'ün ayarlarını bilmiyorum.Amatörüm ve asıl önemlisi amatör bir ruha sahibim.Bu sebeple dün klübü kurduk.Burada önemli olan fotoğraf çekerken ve fotografik gelişim sırasında kendimizi ilerletmek için olan büyük heyecanımızı hiç sönmeden korumak
Bilemediğin,anlayamadığın,sana ters gelen yada yaptığın bir ayarlama sonucu çektiğin güzel bir resmi,bize nasıl çektiğini söyleyerek birbirimizle devamlı iletişim içinde olacağız.

Klübümüzün bir farkı da renk,dil,din,parti,cinsiyet vb.hiç bir ayrım yapmadan kapımızın sadece S9500 kullanıcılarına değil herkese açık olduğudur.Amacımız markacılık ayrımına gitmeden,her markanın klübünün kurulmasıdır.
Çünkü insanlar makinaları ile ilgili bir sorunları olduğunda mesela Canon klübü,Nikon klübü,S2 IS klübü yada
K-Minolta klübü olarak markayı temsil eden bir başlığın altına sorunlarını attıkları taktirde,sorunlarına daha doğru ve çabuk yanıt bulacaklardır.

Hatta bana kalırsa burada ki SLR/SLR-Like satın alma köşesi de revizyon'dan geçirilmeli...
Çünkü SLR alacak kişilerde,SLR-Like makina alacak kişilerde birbirlerinin aklını çeliyor.SLR'a karşı değilim.Sadece amaçları farklı.Sony R1 modelini saymazsak,SLR-Like modeller,bir SLR ile fotoğraf çekme konusunda tabii ki mukayese edilemezler.Ancak Like cihazlar da all in the wonder şeklindeler.Video çekim yetenekleri vardır.Makro,tele ve geniş açıyı birlikte üzerinde barındıran modelleri vardır(bknz.S9500).
Ayrıca CCD tozlanması yada makinanın perde ömrü gibi konular,Like cihazları hiç mi hiç ilgiendirmez.İyi bir kullanımla bir ömür 9500'ün tadına varırsınız.

Sonuç olarak yukarıda bahsettiğim konular sebebiyle SLR ve
SLR-LİKE makinaların ayrı bir sayfada sınıflandırılmasını taleb ediyorum.

Tarih: 21 Mart 2006, 11:50 - İp: 85.***.**8.9
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah Allah. Ne oluyo böyle ya.
Yakında iltihaklar başlar. Falan makinamı sattım 9500 aldım, benide aranıza alın.Yalvarıyorum size diye.

Tarih: 21 Mart 2006, 12:43 - İp: 85.***.**0.238
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

valla benimde bir s5600 üm var acaba beni de kabul edermisiniz diyecektim?

Tarih: 21 Mart 2006, 12:46 - İp: 85.***.**8.62
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

aplemac cango siz önce yerleri falan silin.Bakalım sonra değerlendireceğiz.

Tarih: 21 Mart 2006, 12:50 - İp: 85.***.**0.238
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

değil yerleri bütün s9500 lerin objektiflerini bile itina ile silerim.. yeterki beni club'a sign up yapsınlar.. hemde karın tokluğuna çalışırım.. zaten her türlü yazıyorum yardım için..

bu arada seninle sonra görüşeceğiz pazarbey.. yerleri silmek haa

Tarih: 21 Mart 2006, 13:54 - İp: 85.***.**8.62