cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

S6500 Türkiye'de...

Merhaba Arkadaşlar;

Beklenen FujiFilm FinePix S6500 sonunda ön siparişe açıldı. Hepsiburada ve IdéEFIXE'te satışına başlandı. Ürün 19.01.2007 tarihinde stoklarımızda olacaktır. Dediğimiz gibi ürün Almanya fiyatı civarındadır. Bazılarımız fiyatın çok pahalı olduğundan yakınmış fakat her zaman söylediğim gibi, fiyatlarımız "Almanya" seviyesinde olacaktır. Örnek olarak www.amazon.de sitesinde ürün şu anda 374€ + vergiler şeklindedir. Almanya'da vergilerin %16 olduğunu düşünürsek fiyat 433,84€'ya ulaşıyor. Bunu da YTL'ye çevirdiğimiz zaman 820-830 YTL arasında bir fiyata tekabül ediyor. Arada 170 YTL gibi bir fark kalıyor. Buna ithalat maliyetleri ve garantiyi dahil edersek hemen hemen kafa kafaya gelmiş oluyor. Yani arkadaşların bu kadar tepki vermesine bir anlam veremedim.

Fiyat konusunu geçelim, ürüne gelelim.
Yüz tanıma özelliğiyle ön plana çıkan ürün S9500'le aynı objektifi kullanmaktadır. 10,7x optik zoom'a sahip bu 28 mm'lik objektifle hem geniş açı, hem de tele fotoğraflar çekebilirsiniz. 1/1,7" CCD boyutu SLR-Like makineler için gayet uygundur. S serisinin önceki modellerine göre LCD ekranı daha büyük. 2,5" LCD ekranı mevcut. Ayrıca 3200 ISO'ya çıkması da cabası.

Makinenin kısaca özellikleri bunlar. Bir de yüz tanıma özelliğini anlatan 2 tane flash link eklemek istiyorum.

Flash_1

Flash_2

Şimdilik bu kadar. Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Tarih: 8 Ocak 2007, 11:50 - İp: 81.***.**2.84
mask35
mask35 (üye)
İstanbul / Firma

Bu kadar umutla beklenen bu makine, fiyatıyla hayal kırıklığı yarattı. Bu fiyata asla alınmaz.Dslr değil ki bu! Almanya ekonomisine katkı yapmak üzücü olsa da şahsi çıkarımız buna mecbur kılıyor..

Türkiye'den asla..

Tarih: 24 Ocak 2007, 23:27 - İp: 85.***.**4.241
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Durun arkadaşlar.Fujiye baskı yapılım da fiyatını düşürsünler.Hakikaten k100 de kadar pahalı olunca almak zor.

Tarih: 24 Ocak 2007, 23:34 - İp: 85.***.**7.141
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar,
ukalalık yapmak isemem ama, bir malın fiyatını beirlerken izlenen tek bir yöntem vardır. Arz ve talep eğrilerinin kesiştiği noktada fiyat oluşur. Dolayısıyla sizin burada kızmanız gereken fujifilm tr değil, tüketicidir. Yani sizin bizim aramızdaki insanlar gidip bu fiyata bu makineyi alıyorlar. Almasalar bu fiyat ortaya çıkmazdı. Ha eğer 15 gün sonunda satış olmazsa, o zaman siz haklı çıkarsınız. Bu durumda da zaten fujifilm tr fiyatı hemen kırar.

Bir diğer yöntemde, "piyasanın kaymağını almak" denilen yöntemdir. Yeni çıkan ve beklenen bir ürün bazı fiyat kaygısı olmayan(piyasanın kaymakları ) kesim tarafından her hakükarda alınacaktır. Bu yüzden başlangıç fiyatı hep yüksek tutulur böyle ürünlerde. 2-3 ay içinde normal fiyata dönülür. Muhtemelen bu ürünün normal fiyatı Cihan beyin daha evvel bahsettiği 990YTL/12 taksit yada biraz daha aşağıda olabilir.

Dünya genelinde fiyat belirleme politikalarının temelleri bunlardır, en azından bana böyle öğrettiler Haaaa ama birde her malın ithalatçısının %15 değilde %40-50 kar ile satma hevesi vardır Türkiyede ama sıra buna gelene kadaaaaaaaarrr.... Benzine %70 vergi , ondan sonra ota b.ka %18 vergi , textil 2-4 katı pahalı, araba 2 katı pahalı, telekom 3 katı pahalı, internet erişimi 5 kat yavaş ve 2 kat pahalı, bütün bunların üzerine %35 de gelir vergisi.... Bunların hiçbirine gık çıkmıyorda garibim fujifilm 40 yılın başı standartların üzerinde bi SLR-like yapmış, onuda dışarıdakinin 3 katına sürüveriyim demiş başlangıçta, ne var bunda anlamıyorum?

Herkes efelendi yahu... Nazınız bi fujifilm'e mi geçiyor

Herkese iyi geceler, sağlıcakla kalın...

Tarih: 25 Ocak 2007, 00:05 - İp: 85.***.**1.110
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili Pazar Bey,
O dediğinizi yapmaya çalıştık ve en kibar ve en nazik yolla ancak aldığımız cevabı (ki böyle işler benim prensiplerim arasında hiç yoktur) sonucu gördük....Kaldı ki bir çok tesadüflerin sonucu öğrendiğim ve ticari ilişkilere saygım nedeniyle nedenini açıklamadığım son mesajımında da anlatmaya çalıştığım şey de ortada.
ŞOK olduğum ve bir başka kaynaktan da doğrulattığım konu hakkında tüm kuruluşların tutumu buysa ki bu olduğu açık, Tüm Türkiye' nin son kullanıcıları yandı keten Helva, Son tüketicilerin, HELVASI BİLE YENMİŞ, bir bizim haberimiz yok...
İnşallah dediğiniz olur, ama ben havluyu çoktan attım....
Saygılar....

Tarih: 25 Ocak 2007, 00:10 - İp: 62.***.**8.125
06
06 (üye)
Ankara / Meraklı

Fuji Finepix S6500fd TÜRKİYE'de bugün itibariyle;1182 YTL
1201 YTL den 19 ytl düşmüştü.Almaya'da düşüş devam ediyor,

Fuji Finepix S6500fd ALMANYA'da bugün itibariyle;555 YTL
310€ dan 301€ ya düşmüş.

Tarih: 25 Ocak 2007, 12:12 - İp: 85.***.**2.44
aylanc
aylanc (üye)
İzmir / Meraklı

@emin55; maalesef amazon Türkiye'ye elektronik malzeme göndermiyor.

Tarih: 26 Ocak 2007, 11:37 - İp: 85.***.**5.97
bd
bd (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba
bu benim ilk mesajım....forumları uzun süredir takip ediyorum...
s6500 almaya karar verdim.Fakat herkes gibi ben de en uygun fiyatla nasıl sahip olurum diye araştırıyorum."www.computerconverse.net" adresinden 315 euro'ya sahip olacağımız ile ilgili bir yazı okumuştum.Sanırım alman sitesi.
Daha önce yurtdışından herhangi birşey almadım.Acaba bir sorun olur mu? garanti kapsamına girer mi?Getirilirken kırılma vs. durum olur mu?Bilgilendirirseniz çok sevinirim

Tarih: 26 Ocak 2007, 19:10 - İp: 85.***.**0.31
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Gittigidiyordan almış bulunuyorum. Biz Ankara'daki biri ile irtibata geçip sipariş verdik. Sonra kargo ile makine geldi. Direkt ABD'den geliyormuş meğer. Ben önce Ankara'daki aracıya gelecek oradan da bize gelecek diye düşünmüştüm. Neyse gittigidiyorun sistemi çok güzel. Paketi kargoyu getirenin yanında açmanızı tavsiye ediyor bir sorun var ise iade edip hemen e-posta yolu ile bildirmenizi istiyor. Tabi hemen paranız iade ediliyor. Bu sistem çok hoşuma gitti diğer siteleri bilmiyorum yazışmaları nasıl olur onu da bilemiyorum ama iyi araştırmanı tavsiye ederim.

Tarih: 26 Ocak 2007, 19:33 - İp: 88.***.**5.134
bd
bd (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba
forumları uzun süredir takip ediyorum...
s6500 almaya karar verdim.Fakat herkes gibi ben de en uygun fiyatla nasıl sahip olurum diye araştırıyorum."www.computerconverse.net" adresinden 315 euro'ya sahip olacağımız ile ilgili bir yazı okumuştum.Sanırım alman sitesi.
Daha önce yurtdışından herhangi birşey almadım.Acaba bir sorun olur mu? garanti kapsamına girer mi?Getirilirken kırılma vs. durum olur mu?Bilgilendirirseniz çok sevinirim

Tarih: 29 Ocak 2007, 16:49 - İp: 81.***.**2.122
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

@bd,
Ben bir arkadaşımın tanıdığı yoluyla bugün siparişi verdim.10-15 gün içinde makine elimde olacak. o kadar süre bekleyebilirsen iyi olur. Arkadaşım son derece güvenilir olduğunu söylüyor ve bende gözümü kararttım, bu işe soyundum. Eğer bir pürüz çıkmaz ise 2-3 siparişim daha olacak sizlere de nasıl irtibata geçeceğiniz konusunda PM atacağım. Garanti USA garantisi ve ne derece geçerli malumunuz. Ama Garanti içinde Yal.....lara 2 misli fiyat ödemeninde anlamı yok diye düşündüm. Bozulursa 2. sini getirtirim. Yani kabaca benim mantığım bu oldu....

Tarih: 29 Ocak 2007, 17:04 - İp: 62.***.**8.125