cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

S6500 Türkiye'de...

Merhaba Arkadaşlar;

Beklenen FujiFilm FinePix S6500 sonunda ön siparişe açıldı. Hepsiburada ve IdéEFIXE'te satışına başlandı. Ürün 19.01.2007 tarihinde stoklarımızda olacaktır. Dediğimiz gibi ürün Almanya fiyatı civarındadır. Bazılarımız fiyatın çok pahalı olduğundan yakınmış fakat her zaman söylediğim gibi, fiyatlarımız "Almanya" seviyesinde olacaktır. Örnek olarak www.amazon.de sitesinde ürün şu anda 374€ + vergiler şeklindedir. Almanya'da vergilerin %16 olduğunu düşünürsek fiyat 433,84€'ya ulaşıyor. Bunu da YTL'ye çevirdiğimiz zaman 820-830 YTL arasında bir fiyata tekabül ediyor. Arada 170 YTL gibi bir fark kalıyor. Buna ithalat maliyetleri ve garantiyi dahil edersek hemen hemen kafa kafaya gelmiş oluyor. Yani arkadaşların bu kadar tepki vermesine bir anlam veremedim.

Fiyat konusunu geçelim, ürüne gelelim.
Yüz tanıma özelliğiyle ön plana çıkan ürün S9500'le aynı objektifi kullanmaktadır. 10,7x optik zoom'a sahip bu 28 mm'lik objektifle hem geniş açı, hem de tele fotoğraflar çekebilirsiniz. 1/1,7" CCD boyutu SLR-Like makineler için gayet uygundur. S serisinin önceki modellerine göre LCD ekranı daha büyük. 2,5" LCD ekranı mevcut. Ayrıca 3200 ISO'ya çıkması da cabası.

Makinenin kısaca özellikleri bunlar. Bir de yüz tanıma özelliğini anlatan 2 tane flash link eklemek istiyorum.

Flash_1

Flash_2

Şimdilik bu kadar. Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Tarih: 8 Ocak 2007, 11:50 - İp: 81.***.**2.84
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

valahi pentax fiyat kırdı idefixe de 1240 ytl civarı k100d 1 gb kartlı bilemiyorum bu fşyatla kim giderde s6500 alır.cok umutluydum fiyatından ama demkki yanılmışız.

Tarih: 23 Ocak 2007, 23:41 - İp: 85.***.**4.163
06
06 (üye)
Ankara / Meraklı

Fuji Finepix S6500fd TÜRKİYE'de bugün itibariyle;1182 YTL
1201 YTL den 19 ytl düşüş olmuş.Nekadar sevindirici

Fuji Finepix S6500fd ALMANYA'da bugün itibariyle;570 YTL
312€ dan 310€ ya düşmüş

Ben daha önce söylediğim gibi yurtdışından alıyorum.
Yani ABESLE İŞTİGAL ETMEYE DEVAM.Ancak yolcu yanında MEŞRU YOLDAN.

Mart ortasında ve Nisan sonunda olmak üzere Almaya'dan 2 adet,1 adet de şubat ortasında Usa'dan.1 i bana diğerleri arkadaşlara.

Birde sayın bipekkan GG den alma ihtimalinden bahsetmiş.Birşeye dikkat derim.Bu GG deki kişi 1.5 ayda 700 ytl den 10 tane sattı ve 1-2 haftadır ilan etmiyor bu makinayı.Usa fiyatlarının düşmesini,kart ilavesi ile satışa çıkarmayı,Türkiye'den talep biriktirmeyi,gümrük sorunlarını aşmayı veya çok sayıdaki gönderi için gümrük sorunlarını aşmayı bekliyor veya artık sıkılmışta olabilir.Eğer bu sebepler geçerli değilse sizce başka bişey olabilirmi?Tam size göre bir soru sevgili bipekkan Kesin bilgi sahibi olursanız cevap verin yoksa boşverin bu soruyu.

Ayrıca bir hatırlatma/satın alma önerisi;
Almaya'dan fatura ve garanti belgesi ile alınanlara burda garantinin işlediği yazılmıştı.Hatta sanırım "pantcom" yazmıştı,Fuji Türkiye bildirmiş.
Bana verilen bilgide ise "kendi bayilerinden alınan" ürün ifadesi geçmekte.Acaba anlatılmak istenen Fuji Türkiye'nin bayilerimiydi yoksa genel Fuji bayilerimi?.Aman dikkat edin pantcom'a ve bana verilen cevaplardan anladığım kadarıyla "Fuji Türkiye'nin Almanya'da bayisi olabilir,amman ordan alın.Veya önceden buraya danışın

NOT:Baştan beri konuya dahil olup,görüş bildirmem,güncel fiyatları burada da bildirmem sadece bölüm başlığının "SATIN ALMA REHBERİ" olması ve konu başlık içeriğidir.Bu anlamda fiyatlar hususunda rehber olmasını dilerim.
Hiçbir firmayla,kişiyle özel bir bağım,marka takıntım yoktur.

#06' tarafından 23.01.2007 23:48:40 tarihinde düzenlendi.

#06' tarafından 23.01.2007 23:50:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ocak 2007, 23:47 - İp: 81.***.**4.237
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar,
izmirdeyim.
729 YTL s6500fd , elden almak isteyenler benimle bağlantıya geçsin...

Tarih: 24 Ocak 2007, 00:52 - İp: 85.***.**1.110
06
06 (üye)
Ankara / Meraklı

Sayın levobjk,

Diğer topic ten buraya geçerken 1ggb xd kartı düşürmüşsünüz

Tarih: 24 Ocak 2007, 01:00 - İp: 81.***.**4.237
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

olurmu canım unutmuşum sadece
1gb xd dahil tabii

tüm topic'ler birdir, hiçbirini ayırmıyorum

Tarih: 24 Ocak 2007, 08:12 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

olurmu canım unutmuşum sadece
1gb xd dahil tabii

tüm topic'ler birdir, hiçbirini ayırmıyorum

Tarih: 24 Ocak 2007, 08:12 - İp: 213.***.**8.2
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili 06,
Nefis espriydi.....

Sevgili Levobjk ! Ok !

Tarih: 24 Ocak 2007, 16:18 - İp: 62.***.**8.125
emin55
emin55 (üye)
Samsun / Amatör

arkadaşlar bir şey soracam?
biz almanyadan amozon vs. sitelerden türkiye teslimi sipariş verip alamıyormuyuz?bilgi verirseniz sevinirim.

Tarih: 24 Ocak 2007, 20:18 - İp: 85.***.**2.229
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar,
Bugün Kızılay'da bir Mali müşavir arkadaşımın bürosundaydım ve acayip bir tesadüf, ilkokul arkadaşım ve Amerikan pazarı denilen mahalde küçük bir mağazası olan arkadaşımla yaklaşık on yıldır ilk defa karşılaştım. Fuji' nin s9600 ve s6500fd' ni aradığımı söyledim hala Türkiye'ye girmedi dedim. Dur bakalım dedi cep'ten birini aradı bir 3 dk kadar hararetle (konuştular.
Ve bana da Türlü-Çeşitli (!) bir yığın şey anlattı. Ve sonunda, beni 2.Mart' tan sonra tekrar ara dedi...
Öğrendiklerimden sadece sonucu söyleyebileceğim,
s9600 ve s6500 fd' nin, 2.Mart.2007 ' den önce sanal mağazalarda ve Tekno-SA da veya yetkili satıcılara dağıtılması ve satılması, arkadaşımın ifadesine göre imkansız. Diğer bir kesinleşen , bu süre içinde , sadece 1 belki 2 yerde bu makine satılabilecek
Benim düşüncemi sorarsanız, aynı anda 2 ŞOK birden yaşadım, İ.Cem'in vefatını o büroda saat 12 haberlerinde öğrendim aynı anda ve 2. ŞOK' ta bu duyduklarımın (teferruatı) oldu....
Artık Fiyat inceleme, şu, bu konularını kapattım. Tüm enerjimi , uygun bedel ve garantili yolla nasıl bu makineyi hatta bu s9600 da olabilir, (Yurt dışında fiyat aralığı 20-50 $/€ aralığına indi) alabilirim buna harcayacağım. Zaten biraz yol da aldık sayılır...
Biz yine abesle iştigal etmeyip konunun teknik tarafına yönelelim, NERDE KAAAMIŞTIK.....!

Tarih: 24 Ocak 2007, 20:25 - İp: 62.***.**8.125
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Dediğiniz gibi kaldığımız teknik boyut noktasından devam edelim. Ya da ne olacak bu memleketin hali sorusunda boğulalım. Yoksa buda mı abesle iştikal olur... Ah ah tüketicinin hali hep aynı kalacak her halde.

#dervisasa' tarafından 24.01.2007 20:48:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ocak 2007, 20:47 - İp: 88.***.**6.201