cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

S6500 Türkiye'de...

Merhaba Arkadaşlar;

Beklenen FujiFilm FinePix S6500 sonunda ön siparişe açıldı. Hepsiburada ve IdéEFIXE'te satışına başlandı. Ürün 19.01.2007 tarihinde stoklarımızda olacaktır. Dediğimiz gibi ürün Almanya fiyatı civarındadır. Bazılarımız fiyatın çok pahalı olduğundan yakınmış fakat her zaman söylediğim gibi, fiyatlarımız "Almanya" seviyesinde olacaktır. Örnek olarak www.amazon.de sitesinde ürün şu anda 374€ + vergiler şeklindedir. Almanya'da vergilerin %16 olduğunu düşünürsek fiyat 433,84€'ya ulaşıyor. Bunu da YTL'ye çevirdiğimiz zaman 820-830 YTL arasında bir fiyata tekabül ediyor. Arada 170 YTL gibi bir fark kalıyor. Buna ithalat maliyetleri ve garantiyi dahil edersek hemen hemen kafa kafaya gelmiş oluyor. Yani arkadaşların bu kadar tepki vermesine bir anlam veremedim.

Fiyat konusunu geçelim, ürüne gelelim.
Yüz tanıma özelliğiyle ön plana çıkan ürün S9500'le aynı objektifi kullanmaktadır. 10,7x optik zoom'a sahip bu 28 mm'lik objektifle hem geniş açı, hem de tele fotoğraflar çekebilirsiniz. 1/1,7" CCD boyutu SLR-Like makineler için gayet uygundur. S serisinin önceki modellerine göre LCD ekranı daha büyük. 2,5" LCD ekranı mevcut. Ayrıca 3200 ISO'ya çıkması da cabası.

Makinenin kısaca özellikleri bunlar. Bir de yüz tanıma özelliğini anlatan 2 tane flash link eklemek istiyorum.

Flash_1

Flash_2

Şimdilik bu kadar. Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Tarih: 8 Ocak 2007, 11:50 - İp: 81.***.**2.84
06
06 (üye)
Ankara / Meraklı

Evet murgur durum diğerlerinde de vahim.Bir firma hariç sanırım.

Ama VAHİM olan şu SÖZ ve SONUÇ ;

"Ürün 19.01.2007 tarihinde stoklarımızda olacaktır. Dediğimiz gibi ürün Almanya fiyatı civarındadır.

Tarih: 19 Ocak 2007, 23:57 - İp: 81.***.**3.25
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Evet onca kişiyi ümitlendirdi doğrusu cihansenol. Şimdi de mor olduk.

Tarih: 20 Ocak 2007, 00:28 - İp: 88.***.**0.43
iminsane
iminsane (üye)
İstanbul / Amatör

Açıkçası ben de bu makineyi duyduğum günden beri Türkiye'den almak için bekliyordum zira Türkiye'deki taksit avantajından yararlanmak gibi bir niyetim vardı. ancak Almanya fiyatının tam olarak 2 katı fiyat verilmesi ile bu makineyi türkiye'den alma fikrinden tamamen vazgeçmiş bulunuyorum. Daha önce de forumlarda yazdım, eğer bu makineyi KDV dahil 800YTL'den satsaydınız piyasada bir numara olurdunuz ama yapmadınız dolayısı ile siz kaybettiniz...

Bizim vergi oranlarımız fazla vs gibi açıklamalar da çok manasız gerçekten, zira aynı vergiler Almanya'da da var, oralarda işgücü buradakindan daha pahalı, onlar da ithalat yapıyorlar onlar da kargoydu bilmemnedi parası ödüyorlar ... yani bizim vergilerimiz yüksek , iş gücü ücretlerimiz düşük ama bizde makine 2 katı fiyatına satılıyor....

Canon, Sony vs de aynı şekilde... Tüm markalarda bir "giydirme" politikası mevcut....

Tarih: 20 Ocak 2007, 01:24 - İp: 195.***.**6.67
06
06 (üye)
Ankara / Meraklı

FUJİ Finepix S6500fd Almanya - Türkiye Güncel Fiyatları

Listedeki fiyatlar sonkullanıcı/perakende,mağazadan elden alım ve %19 vergi DAHİL fiyatlarıdır.
Bazı firmaların fiyatlarında hafıza kartı veya diğer aksesuvarlar dahildir.
Yolcu yanında Türkiye'ye getirtecek/getirecekler için
sonradan hesabınıza %19 luk vergi bedeli geri ödeniyormuş.
(Yolcunun Almanya'da oturma izni bulunmayacak,turist olacak yani.)

En düşük fiyat 312€ = 575 YTL dir.
Vergi iadesinden sonra 266€ = 490 YTL dir.

FUJİ FİNEPİX S6500fd TÜRKİYE GÜNCEL
FİYATI : 1200 YTL dir.

LİSTE İÇİN TIKLAYIN

#06' tarafından 20.01.2007 02:31:57 tarihinde düzenlendi.

#06' tarafından 20.01.2007 13:41:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 02:13 - İp: 81.***.**3.25
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

işte bukkadar!
teşekkürler 06.

Tarih: 20 Ocak 2007, 02:23 - İp: 88.***.**0.43
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Aynen,
Birde 440 EUR'a aldanmayın, adam makinanın yanında Adam gibi taşıma çantası (Bizdeki gibi ilkokul öğrencilerinin kullandığı BESLENME ÇANTASI gibi değil, Nereden baksan 60€, 4 adet 2500mA akku ve hızlı şarj yapabilen akku şarj aleti(Çoğu marka belirtir) (25€ ve 1Gb kart (55€ Fiyat bu nedenle 404 € oluyor. Ve istifadeniz de ayrı ayrı alsanıza göre, taş çatsa 20 € olur. Ya bizde, Fiyat sabit kalır ama dışarda en az 125€ düşmüştür. Bizimkiler bunu duyar da ama duymaz, Eğer distribütör iseniz yapılan indirimler aynen elinizde kalan mala yansıtılır, Distribütörler, bağlantısı olduğu ülkeye göre SON KULLANICI değildir. Ha ne olur bizde, mal fiyatı bir %10-12 aşağı çekilir, Dışarda promosyona girmiş ne varsa defter,kalem,peçete! yanında, ama yerli imalatmış, değilmiş hiç önemli değildir Sonuçta taşıma çantası taşıma çantasıdır ama ne gam, Beslenme Çantası bile onun yanında Elizabeth Taylor'un giydiği tuvalet gibidir. 19.90 YTL' lik plastik ayaklı tripot insaflı olan mağazalar, olmayanlar ise işaret fişeği taşıyıcısına benzer 9.90 YTL'lik tripot(3 Ayağı var ya, ossun! TRİPOT tripottur ! ) Bir de piyasada alıcısı pek çıkmayan kitap, 3 ay daha beklerseniz, Kadıköy veya Ankara Zafer çarşısından 5 YTL karşılığı 2.el kitapçılardan kesin alacaksınızdır) ve tek işe yarayan, Bazı yurdumun insan örneği !, 2 adet pille veriyor akku ve şarj aletini (15 YTL)(Aletin 4 pille çalıştığının farkında bile değil) 4 pilli olanlarda var hakkını yemeyelim 25 YTL ve 1 Gb kart (Çok ilginç Bu hafta içinde belki 30 yer dolandım, fiyatlar Tam KÖRÜN TUTTUĞU Hesap tan, Fuji marka sadece bir yerde 100 YTL. diğerleri Olympus.Fiyat aralığı 90-130 YTL arası, Ye, ye yiyebilirsen.

Tarih: 20 Ocak 2007, 12:16 - İp: 62.***.**8.125
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar,
Fuji/Türkiye'ye gönderdiğim e-mail ve cevabını aşağıya, hiçbir şey ilave etmeden ve yorum yapmadan alıyorum.Aynı mesaj, 4 arkadaşımıza da bire bir aynı kelimelerle gelmiş....
Takdir sizlerin......

#bipekkan' tarafından 23.01.2007 21:12:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ocak 2007, 21:04 - İp: 62.***.**8.125
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Evet...
Abesle iştigal etmemek lazım...

Tarih: 23 Ocak 2007, 21:25 - İp: 81.***.**7.103
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili Serbes,
Aynı zamanda, MEŞRU YOLLARDAN DA SAPMAMAK LAZIM,

Tarih: 23 Ocak 2007, 21:35 - İp: 62.***.**8.125
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Büyük bir müşteri potansiyelini kaybediyorlar sırf bu fiyat yüzünden. Makineye diyecek yok da tekraren söylüyorum o kadar para verilip alınmaz alacak olanların sayısı da çok az olacak bundan emin olabiliriz. Pentax'ın son atağının hal yankıları sürmüyor mu bu en bariz örnektir. Bu forumda Nikon ile Canon tahtından mı iniyor diye mübağalalı kelamlar bile edilirken hiç mi dikkate almıyorlar bu gelişmeleri... ???

Tarih: 23 Ocak 2007, 21:36 - İp: 88.***.**3.199