yyemre1
yyemre1 (üye)
İstanbul / Amatör

S5800 Tavsiye Edermisiniz?

Merhabalar,Uzun zamandır dfm arastırmaktayım su an Fuji S5800 veya Canon A720 is fiatları bir elektronik magazasında kampanya dahilinde bana uygun geldi tabi tercihimi daha cok Fujiden yana kullanmak isterim tecrube sahibi kullanıcıların cihaz hakkında yorumlarını bekliyorum,birde Fuji'de titresim önleme sistemi varmı varsa sensör uzerindemi ve amator kullanımlarda iyi sonuc verirmi?manuel ayarlarının olması cezbediyor acıkcası,
Birde bu tarz kullanımda onerebileceginiz baska bir cihaz varmıdır.
İlgilenen arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Tarih: 19 Haziran 2008, 00:04 - İp: 85.***.**4.222
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğrafçılıkla zamanla daha derinden ilgilenecekseniz hemen bir slr almak istersiniz geçici süre tatmin eder.

Gündüz çekimlerinde başarılı ancak geceleri otofokusu pek doğru değil fotolar flu çıkıyor.

Onun dışında segmenti için gayet iyi bir makina.

Zamanla raw çekmemesinin sıkıntısını yaşarsınız jpeg üzerinden hafif kontrast artımı yaparsanız daha başarılı fotolar elde edersiniz çünkü makinenin kontrastı düşük.

Ama tüm bunlar iyi bir slr ile kıyaslandığında; diğer kompaktlara göre gayet iyi.

Tarih: 19 Haziran 2008, 12:55 - İp: 85.***.**8.4
yyemre1
yyemre1 (üye)
İstanbul / Amatör

Tesekkur ederim,Bu konuda uzun zamandır arastırma yapıyordum en sonunda bi karar veremeyip bıraktım dediginiz gibi ben aslında basından beri bir slr alma taraftarıyım fakat gerek body gerek diger ekipman ları butcemi cok astıgı ve ailem icin kullanım kolaylıgı acısından simdilik bir slr-like almayı dusundum ve bahsettigim gibi fiatı
uygun geldi Fuji S5800 430ytl 10 taksit yapıyorlar.

Ben fuji lerde gece cekimi iyi diye bilirdim ama tabiki bu butun modellerini kapsamaz heralde.

Bir yakınımda Nikon kompakt bir cihaz var gece cekimi bes para etmez zaten manuelde yok eminim fuji ondan iyidir

Tarih: 19 Haziran 2008, 22:11 - İp: 85.***.**7.80
firat g.
firat g. (üye)
İzmir / Meraklı

3 gün önce FujiFilm S 5800 aldım.

Titreşim önleyici var.
Yüz tanıma özelliği var ki bu bence çok önemli.
Ayrıca Türkçe menü olması da ayrı bir güzellik.
Amatörden daha üst seviyeye geçmek isteyenler için bire bir makine diyorum ben.
Kesinlikle tavsiye ederim

Tarih: 20 Haziran 2008, 18:14 - İp: 88.***.**5.252
nehalem
nehalem (üye)
İstanbul / Meraklı

@ fırat g.

ARkadaşım yanlışın olmasın S5800 de yüz tanıma fonksiyonu yok..

Tarih: 20 Haziran 2008, 22:12 - İp: 81.***.**3.215
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Yerinde olsam eğer zorlayıp s6500fd almaya çalışırdım çünkü uzun objektifi + manuel zoomuyla + büyük sensörüyle + daha geniş açısıyla +slrye benzerliğiyle + raw kayıt yapmasıyla çok daha iyi.

Üstelik gece çekimleri ve iso performmansı da çok iyi.

Elinde hazır varken slr alman çok da gerekli olmaz.

Sensör hem büyük hem de 6mp var ki sana fazlasıyla yeter. Bu sayede görüntü kalitesi daha yüksek.

Tarih: 23 Haziran 2008, 13:14 - İp: 85.***.**6.5
yyemre1
yyemre1 (üye)
İstanbul / Amatör

sercan85

Tespitleriniz yerinde cok dogru soyluyorsunuz s6500fd bu konuda kesinlikle kendini kanıtlamıs bir makine,cok namını duydum fakat su anda butcem elvermiyor ve bu durumu toparlamam da uzun surecek
ve uzun suredir de bu husus ta arastırma yapıyorum.

Artık alabilecegim turden cihazlara agırlık vermeye calısıyorum,cunku cok guzel kareler kacıyor bu esnada.

Tarih: 24 Haziran 2008, 23:18 - İp: 88.***.**3.97
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

O zaman alın memnun kalırsınız hatta 5800 yerine 5700 tavsiye ederim 8mp küçük sensörde kaliteyi düşürebilir.

5800 de pişman olabileceğiniz noktalar geniş açının çok geniş olmaması , raw kayıt olmaması , 46mm polarize filtrenin zor bulunması (ama bulunabilir) ve is.

raw eksikliğini ise fine kalitede jpg çekip bir nebze kapatabilirsiniz lensin kontrastı biraz düşük çoğu zaman hafifçe yükseltmek yeterli oluyor.

Onun dışında fiyatının hakkını gayet iyi veren makina.

Burda ve fotokritikte bakabilirsiniz ( ikisinde de sercan85 kullanıcı adıyla) tüm fotoğraflarım 5700 ile çekildi.

#sercan85'''' tarafından 26.06.2008 17:26:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Haziran 2008, 15:23 - İp: 85.***.**5.129
  • 1