mbu
mbu (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Orta Seviyeye Geçiş İçin Kamera Önerisi

Herkese merhaba. Uzun bir aradan sonra tekrar burdayim . Bu ise canon 550d ile baslamistim. Baslarda cok memnundum, en iyi giris seviyesi makineyi almistim ama bir sure sonra bana yetersiz gelmeye basladi. Bir ara 4-5 ay dolapta yatti oylece. Firsat cikti ve bir ust sinifa gecmek icin iyi bir fiyata sattim makinemi. 7-8 aydir makinesizim ve nasil ozledim anlatamam. Kullandigim makinenin sevmedigim taraflari vizorun kucuklugu ve %95 oluşu, deklansor sesi ve kit lensten bikmis olmam.(en buyuk etkisi sesi oldu). Bu sefer nikon denemek istiyorum ama son cikan orta seviye ff modellerin hepsi ates pahasi. D600 e kapildim bir ara sora mantikli dusununce cok uctugumu fark ettim. İdare bir lensle, flashiyla aksesuariyla bi baktim yurtdisi fiyati 6000tl yi geciyor. Sonucta bu isten para kazanmiyorum ama elim makineyi tutabildigi surece ilerletecegim tek hobim. Sizlerden yardim almaya geldim. Mecbur kalmadikca yine giris seviyesi almak istemiyorum ama her turlu tavsiyeyi dinlerim. Butcem aksesuariyla birlikte max 2000$(yurtdisindan alacagim). Aksesuardan kastim kaliteli bir objektif(18-70 arasi), iyi bir flash ve de battery grip.
Aradigimi bulamazsam son care nikon d5200 alabilirim (sebebi daha fazla makinesiz kalmak istemem) ama dedigim gibi tekrar giris sinifi dslr almak istemiyorum. Fotograflarimdan goruldugu gibi genelde doga fotografi cekerim.. Yazi biraz uzun oldugu icin ve ingilizce klavye ile yazdigimdan tr karekterlerin olmayisi sebebiyle kusura bakmayin. Yardimci olacak arkadas ve ustadlara tesekkurler, selamlar!

#MBU' tarafından 25.01.2013 04:12:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ocak 2013, 03:31 - İp: 37.***.**3.69
mbu
mbu (üye)

D7000 de karar kıldım. Getirecek kişiye sadece body'sini ve 35mm f/1.8 lens almasını söyledim. 18-105 kit lens'ten daha iyi bir seçim değilmidir sizce? Manzara çekimi için geniş açı lazım olacağından daha sonra sigma 17-50 f/2.8 almayı düşünüyorum. Kamerayı şimdilik sokakta ve tarihi kapalı mekanlarda kullanacağım 35mm yeterli olurmu yoksa yanında kiti' de isteyeyimmi? Bu konu biraz acil yardım bekliyorum. 18-105 lensin performansı nasıl?

Tarih: 27 Ocak 2013, 22:29 - İp: 85.***.**4.7
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

35mm. d7000'de insan görüş açısına yakın yani yakl. 50mm. açı verir, bu açı iç mekanlarda yetersiz kalabilir...
ben olsam;
nikon 16-85vr veya 18-105vr,
yada
tamron 17-50 veya sigma 17-70 gibi bir lensle sipariş verirdim...

yani ertelemeye alacağım lens 35mm. olurdu...

Tarih: 27 Ocak 2013, 23:19 - İp: 94.***.**7.167
mbu
mbu (üye)

Ozaman kit lensle beraber 35mm yide isteyecegim. Daha sonra baska bir lense ihtiyac duyacagimi sanmiyorum. Tesekkurler yardim icin.

Tarih: 27 Ocak 2013, 23:48 - İp: 37.***.**8.58