ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm X-s1

Fujifilm X-S1 makinayı hem Teknosa'da hem de Amazon. com'da inceledim.
Zumu 24 - 624 F:2.8 - 5.6 macro (zuma bakarmısınız? 624 e kadar gidiyor ve 2.8 den başlıyor.5.6 da bitiyor.)
Cmos sensöre sahip.
İncelediğim kadarıyla çok üstün özellikleri var. Videosu bir acayip Sadece video için ayrı bir tekerlek koymuşlar.
Bu ürün Japonların saçmasapan şovu mu, yoksa bir teknoloji harikası mı? doğrusu anlamış değilim.
İnceleyen, kullanan veya fikir sahibi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa benim için de bilgilendirici olacak.

#ercan43' tarafından 10.05.2012 21:06:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2012, 18:49 - İp: 82.***.**7.250
yasin60
yasin60 (üye)
İstanbul / Amatör

ercan bey iyi günler ben fujifilm x-s1 aldım 2750 TL ye sizce bu zamanda bu fiyat iyimidir yoksa abartılımıdır ?

Tarih: 26 Temmuz 2012, 01:41 - İp: 88.***.**1.208
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Yasin, makinanı iyi günlerde kullan. Hayırlı olsun. Türkiye fiyatı biraz pahalı olmasına karşın teknoloji harikası bir makinaya sahip olmuşsun. Çekimlerini yayınla görelim...

Tarih: 26 Temmuz 2012, 10:12 - İp: 82.***.**3.245
yasin60
yasin60 (üye)
İstanbul / Amatör

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3831324254126&set=a.3831323414105.2151285.1008477154&type=1&theater

#yasin60' tarafından 27.07.2012 04:41:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Temmuz 2012, 04:31 - İp: 88.***.**7.56
mustignd_23
mustignd_23 (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Ercan bey merhaba lar bu cihazi dis cekimlerimde kullandim izmirde yeni asir gazetesi emekli genel mudurlerinden bir abim kullaniyor cihazin hs seerileriyle kiyaslamam sacmalik olur eos 600 D yi herkes amator icin en uygun cihaz diye soylerler ama ben bunu degistirmek istiyorum cunki X-S 1 eos 600 d nin komple bir kitli halini dusunsun ve bir kac cekimlerime bakmalarini tavsiye ederim fiyat konusundada hep fikir olalim bu ulkede vergi var biliyorsunuz avrupa satis fiyati 1000 euro diye biliyorum Amerikada 799 $ dan baslaya fiyatlar ama tr ye gondermiyorlar Newyork da B&H photoda stoklarinda var, fakat satin almak mumkun degil Eos 600D 2199 Satisi yapmakda Teknosa X-S 1 de 2799 sonucta Eos 600 D de 699 $ bu fiyatlari gayet normal olarak goruyrum benm dusuncem Ercan bey

Tarih: 5 Ağustos 2012, 10:29 - İp: 176.***.**3.9
kebrs
kebrs (üye)
Sakarya / Amatör

Ercan hocam merhabalar X-s1 fiyatı yüksek evet ama yurt dışından gelen makineyi garanti kapsamında türkiyede yaptıramıyosun bende yurt dışından getirtcektim ama bu vergi kaçakçılıgı gibi bişi olduğundan bakmıyolar öyle olunca teknosadan aldım ki lensiydi cartıydı curtuydu dersek canon d600 felanda olsa aynı fiyata gelcek bide ben teknosadan kaskosuyla aldım gayet memnunum biraz acemiyim ama zamanla gelişicem

Tarih: 30 Ağustos 2012, 13:02 - İp: 81.***.**0.198
mursel22
mursel22 (üye)
Bursa / Amatör

s.a arkadaşlar ßen Fuji x-s1 kullanıcısıyım merak edenler için söyleyim zoom da problem yok netlikte sıkıntı yok

gayet memnunum 2.500 e aldım ben başlangıç makinam.

netlemede olsun hele özellikle gece modu olsun

nebilim ben mağazada sordum nikon D90 alıcağına bunu al kardeşim dediler

nikon kullandıktan sonra lens almak zorunda kalıcaksın dediler sonra daha iyisini alayım diceksin , derken paran gidicek dediler,
ama bunu alınca iyice öğrenirsin baya gider bu makina sana sonra düzgün bişey alırsın zaten dediler mantıklı geldi bana , çektiğim fotoları inanın herkes çok beğeniyor hatta arkadaşımda D90 var bi onunla çekiyoruz bi benimki ile . onunki renk açısından biraz farklı çıkıyor benimki daha net çıkıyor nasıl anlatıyım yani ikiside iyi aslında , hani aaaaaa bu daha iyimiş be demedik ikisinede. anlatabildim mi bilmiyorum sorusu olan yazsın bildiğim kadarı ile söylerim , saygılar . ha bide bişey demeden geçemicem hiçkimse bir aleti edevatı kullanmadan bence çok ön yargılı konuşmasın. iyi çekimLEr

Tarih: 13 Eylül 2012, 00:43 - İp: 78.***.**2.219
worldphoto34
worldphoto34 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşlar herkese ilk başta merhaba.
Ben bu makineyi alan bir arkadaşımla birlikte denedim,karşılaştırdım ve çok beğendim.
Yazılanların ortak maddesi sensör büyüklüğü hakkında.Evet sensör büyüklüğü önemli ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki sensörü daha büyük olan Canon 600D ile karşılaştırdığımızda sonuç resmen bizi şok etti.Aynı diyafram ve enstantane ayarlarında iso'yu çekim boyunca yükselttik.600D iso 6400'de çektiğimiz objeyi resmen yok etti ancak X-S1'de obje hala netti.ISO 6400'de haliyle tüm makinelerde olduğu görüntü bozuldu ama ben bu kadarını beklemiyordum.Düşük iso'da resmen ezdi.Buradan herkese şunu söylebilirim ki bu makine kesinlikle alınacak bir makinedir.600D yarı prof. makinelerde orta seviyede çok iyi bir makinedir.Üzerine ihtiyacınıza göre lens eklersiniz ancak X-S1'in üzerinde bulunan lensle bir çok çekimi yapabilirsiniz.24-624 mm tele objektif'te ayrıca digital çift çarpan var.Bu sayede lens birden 24-1248 mm'lik(52 x zoom)bir deve dönüşüyor.Makro seviyesi 1 cm.Diyafram 2.8.Bu diyaframda kaliteli gece çekimi yapılabilir ve portre çekimi yapılabilir.Manzara çekimleriyse çok iyi olacaktır.Gövde 600D'den çok üstün dayanıklılık ve tasarım yönünden ve ayrıca AF bulunuyor.Lenste etkili bir titreşim engelleyici var.RAW formatı çekimlerinden sonrada makine üzerinde fotoğrafla oynayabiliyorsunuz.Bu saydığım şeyleri DSL+ makinede yapmanız için baya bir para harcamanız gerekecek ve bu da amatör bir kullanıcı için geri dönüşümü olmayan bir masraftır.Fiyatının 2700-2800 TL arasında olduğunu söylemişsiniz ancak arkadaşım bu makineyi 2575 TL'den aldı.Belki fiyatı düşmüştür.Teknoloji mağazalarını araştırın.Ben bu ürünü media markt ve vatan pc haricinde her yerde gördüm.Zaten bu 2 firma resmen fujifilm düşmanı ve görmedikleri, incelemedikleri makineler hakkında atıp tutmada 1 numara.Lecia sordum bir kere adamlara.Cevap '' adı duyulmamış makineye o kadar para verilir mi ? '' dedi ve bir daha gitmedim bu yerlere.Herkese iyi çekimler.Umarım yararlı bir bilgi olmuştur okuyucular açısından

Tarih: 17 Ekim 2012, 18:24 - İp: 176.***.**1.239
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

Bunun çektiği fotoğrafları dslr kullanıcıları incelediğinde göreceklerdirki bütün fotoğraflarında buğulu bi keskinlik var. Bu bütün dijital kompakt makinelerde de göze çarpan bi durumdur.

Bu durum tamamen sensörün küçüklüğünden 2/3 inç(8x6mm) kaynaklanan bi durumdur, bunun yanında objektifin 17 mercekten oluşması da sensöre gelen ışıkta kırılma ve zayıflamalar meydana getirir, bu da netliği etkiler. uzmanlarca en fazla 5 cam elemanlı lensler tavsiye edilirken 17den bahsediyoruz..!

Ticari bi oyun olarak gördüğüm bu zımbırtı, DSLR kullanan 2nci makine düşünen ama netliktende taviz vermeyen kimseleri tatmin etmez. fiyat-performans ayaklar altında, çektiği fotolara güzel diyenler iyi bakmıyor olmalı! bu paraya iyi bi dslr alınır yazık yauv

#tasviran' tarafından 23.10.2012 15:27:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ekim 2012, 15:24 - İp: 85.***.**0.64
worldphoto34
worldphoto34 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Tasviran dediklerinde haklısın normalde de öyledir ama bu başka kardeşim.Gerçekten başka.Kıyasladım işte.Birçok sitede de benimle aynı görüşte bulunan var.Bu tesadüf olamaz.Yıllardır fotoğrafçılıkla uğraşırım ben böyle kompakt makine görmedim.Gören varsa söylesin bende bileyim.Öyle makineyi iyice denemeden hatta hiç denemeden herkes okuduğunu yazıyor.Bir Allah'ın kuluda adam gibi incelesin makineleri.İnternette bilgi kirliliği var.Herkes makine alırken forumlara bakıyor.Forumlar çok önemli ama bilgi kirliliği yaratmadan yazmak lazım.Bu makinelerde kullanılan camlar diğer firmalardan farklı.Bunu fotoğrafla uğraşanlar iyi bilir.Zaten bizim millete lens değişsin direk profesyonel makine aldığını zannediyor.Herkese söylüyorum tekrar.Bu makine fazlasıyla iş görür.Başlangıçta da geliştirmede de.Dediğim gibi test yapıldı onaylandı.Yok lensi değişmişmiyormuş yok sensörü küçükmüş yok şuymuş buymuş hikaye bunlar.2 gün öncede yıllardır tanıdığım bir fotoğrafçının elinde gördüm.İtalya'dan almış.Tutamadım sordum niye aldın diye.Yine aynı cevap.Tüm ihtiyaçlara cevap veriyor dedi.Ki bu adam hali hazırda aranızda hiçbirimizin alamayacağı lükste bir makine kullanıyor.Para sıkıntısı da olmayan biri.İyice araştırmış birkaç yerde denemiş ve fiyatını uygun görünce almış.Beni dinleyen memnun kalır.Biraz elimde para olsun ilk fırsatta bende alacağım kısmet olursa.

Tarih: 2 Kasım 2012, 01:18 - İp: 46.***.**5.37