kursat.ufuk
kursat.ufuk (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm S200exr Sizce Nasıl?

İyi günler arkadaşlar .
Yakın zamanda bir fotoğraf makinesi alacağım.Önceden hiç deneyimim yok fotoğraf konusunda.Bende pişmek için s5800 alacaktım ancak birçok yerden hayır s5800 alma s200exr al önerisi geldi.Çünkü s5800 ü ancak belli bir süre kullanabilirmişim,bi yerden sonra yetersiz gelir ve SLR keyfini azda olsa vermez dediler. s200exr için uzun süre kullanabilirsin,SLR keyfini vermesini bırak çoğu SLR makine ile yarışacak durumda dediler.Benimde kafam karıştı biraz.Şimdi ben s200exr ye doğru kaydım biraz ama yinede emin olamadım.Şimdi sizce ben bu makineyi alınca uzun süre kullanabilir miyim,uzun soluklu bir makine olurmu,yetmeme gibi bir durumu olurmu ? Heryerde övülen bir makine ama birde burdaki makineden anlayan arkadaşlara sormak istedim.Sizce doğru bir karar olurmu bu makine benim için .Cevaplarınız için çok teşekkürler...

Tarih: 3 Aralık 2009, 23:06 - İp: 78.***.**6.119
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yeni HS10 bence cok daha kaliteli.EXR ozelligi fazla abartildigi gibi sukse getiremedi maalesef cmos back-lit denilen yeni sensorler cikti,mertlik bozuldu.Yeni trend bu yonde ve hem hiz olsun hemde gece performansi olsun gayet basarili ve HS10 bunlardan birine sahip.

Tarih: 1 Haziran 2010, 16:29 - İp: 221.***.**6.23
ciko_61
ciko_61 (üye)
Trabzon / Amatör

SLMLAR ARKADAŞLAR BENDE BU FOTOĞRAF İŞİNDE ÇOK MERKLIYIM BİR KAÇ ÇEKTİĞİM RESMİ SİZLEREL PAYLAŞACAĞIM BENDE FUJİFİL S200 ALDIM 1400 PEŞİN ALDIM MAKİNEMDEN ŞİMDİ ACAYİP MUTLUYUM BELKİ AMATÖR OLMAAMDANDIR HER ÇEKTİM RESİM BİR HARİKA ÇIKIYOR YOK BÖYLE BİŞİY.TAM BİR BİLGİM YOK FOTO KONUSUNDA AMA İLERLETECEĞİM EXR ÖZELLİĞİ MÜKEMMEL BİR ORTAMDA İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRIYOR.ODA ÇOK ÇABUK VE FAZLA RESİM ALMANIZI SAĞLIYOR.BEN ÇOK BEĞENDİM.İNŞ İY İFOTOLARLAR ÇEKERİM..EN GÜZEL ANILARIMIZI ÖLÜMSÜZLEŞTİRELİM

Tarih: 16 Haziran 2010, 00:11 - İp: 78.***.**8.230
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

S200exr'ı inceledim. Çoğu dslr-like sınıfı makineden iyi. Sensörü büyük, diaframı geniş açılıyor ve like sıfatını gerçekten gövde ve kullanım olarak hak eden bir makine. HS10 dan, fz35, fz38 den çok daha iyi bir makine. O yüzden hiç tereddütsüz bir dslr alın bu makineyi unutun diyorum. yada bekleyin fiyatı 750 tl ye düşer düşmez alın.
Çünkü şu zamandaki fiyatı ile iyi bir dslr kiti yapabilirsiniz. Çünkü ne kadar sınıfının en iyi makinesi olsa da asla bir dslr kalitesinde olamaz.

Tarih: 20 Kasım 2011, 21:44 - İp: 95.***.**5.212
hedwig
hedwig (üye)
Ankara / Amatör

Sony Cyber-shot Dsc-w530 bu makina hakkında bilgisi olan var mı?

Tarih: 27 Kasım 2011, 14:14 - İp: 144.***.**6.191