kutlu_han
kutlu_han (üye)
Tekirdağ / Amatör

Fujifilm Kullananlar Hs28

Dün itibari ile fujifilm hs 28 makine aldım. 999 tl idi teknosada kampanyadan, makine çok hoşuma gitti, oradaki çekimleri, zoom özelliği olsun. uzun zamandır böyle bir giriş makinesi istiyordum açıkçası. haricen objektife yada ekstralara harcayacak param yok. onun için bu makine bana çok uygun geldi. Fotoğraf çekmeyi ne kadar sevsemde çok fazla ayarlar ile uğraşmakta istemiyorum. bu sebeple tercih ettim.

Aldım ama bu makine için canoncular çok fazla yergi ifadeleri kullanmış. Çok canım sıkıldı.

İlk intibalarım olumlu olsada bu kadar çok kötü konuşulması canımı sıktı açıkçası.

kendimi kazıklanmış gibi hissediyorum. moralilm bozuldu.

http://forum.netfotograf.com/dslr/cok-bilen-bizler-33649-1.html
abimiz güzel yazmış sağolsun ama bu konuda fujfilm kullananların görüşlerini benimle paylaşmalarını istiyorum.

Tarih: 7 Ekim 2012, 12:17 - İp: 78.***.**8.253
vonalijr
vonalijr (üye)
Aydın / Meraklı

Sevgili azadcavdar21;
Fujifilm Hs 28 de Raw maalesef yok.

Tarih: 5 Temmuz 2013, 13:59 - İp: 78.***.**8.60
azadcavdar21
azadcavdar21 (üye)
İstanbul / Amatör

ama bütün sitelerde teknik özelliklerde raw formatı var diyor

Tarih: 5 Temmuz 2013, 15:15 - İp: 78.***.**7.54
emrah58
emrah58 (üye)
Sivas / Amatör

merhaba arkadaşlar ben fuji hs28 aldım ve vede gayet mükenmel sonuçlar alıyorum dslr makinalarla yarışıyom herkes hayret ediyor nasıl çekiyorsun bu kadar güzel resimleri önemli olan makinayı kullanmak ben 4 senedir hobi olarak yapıyorum fotaraf çekmeyi vede dslr makina almadım her bir resim çekcecem ayrı lens takmak zorundayım ama fuji bu yonden çok iyi oldu hepsi içinde hepsi bir arada.
ARKADAŞLAR BEN GAYET MEMNUNUM FUJİ HS28DEN HERTÜRLÜ PROFESYONEL ŞEKİLDE RESİMLERİ ÇEKİYORUM.

Tarih: 5 Ekim 2013, 16:55 - İp: 188.***.**2.130
egerce
egerce (üye)
İstanbul / Amatör

herkese selamlar bende yaklaşık 1 ay önce hs 28 sahibi oldum önce kullanıp sonra yorum yapmak istedim makina yı her haliyle denedim bence yapılan yorumları çoğu yersiz anlamsız pc de attım büyüttüm de gecede çektim makroda her türlü işimi fazlasıyla gördü ben çok profesyonel sayılmam çok anladığım söylenemez ama şu varki başka makinalarla da kıyasladım bence bu para bu makinaya helal saygılar.

Tarih: 15 Kasım 2013, 18:29 - İp: 81.***.**4.27
kayraayazma
kayraayazma (üye)
Tekirdağ / Amatör

hs 20 dahil tüm modellerinde raw formatı bulunmaktadır.
kullandığımız makineleri daha iyi inceler ve tanırsak daha kaliteli fotograflar çekebiliriz.
raw formatını 2 menüden de ayarlayabiliyoruz.
1.si ekran sağ sağ tarafında bulunan tuş kombinasyonunda var.
2.si menü ayarlarında.

Tarih: 23 Kasım 2013, 16:36 - İp: 212.***.**2.118
metin0ge
metin0ge (üye)
Adana / Amatör

Burakemsen çok güzel bir şekilde açıklamış zaten.bende fuji hs28 kullanıcısıyım.Yeni başlamış birisi olarak çok iyiyim diyebilirim tabiki profesyonel değilim.fakat makina alacak arkadaşlar ''ister nikon olsun ister canon ister fuji '' hiç farketmez.yeni başlayan herkes hangi makineyi kullanırsa kullansın acemidir arkadaşım.Bunun güzel yanı da bu değil midir zaten? acemi başlarsın,geliştirirsin kendini,çok iyi olursun,profesyonel olma yoluna adım atacakken elindeki makine artık sana yetmez.makineni değişirsin.bu sefer de yeni aldığın makinede acemi olursun.tekrar tekrar aynı şeyleri yaşarsın.bu deneyimdir işte.hiç canını sıkmana gerek yok.elindeki makine o fiyata çoğu makineden iyi.yeterki iste.zamanla makineni çözdükçe boşa canını sıktığını anlayacaksın.
benim haftalarımı almıştı flo yapabilmek için.kafayı yicektim az kalsın olmuyor diye.ama sonradan sonradan oluyormuş yazına cevap veren ve bilgilendirmek isteyen herkese teşekkür ederiz bu arada.bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz.

Tarih: 17 Ocak 2014, 14:35 - İp: 212.***.**4.96