mberkvarol
mberkvarol (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm Hs50 Dslr'a Karşı

selamlar.fotoğrafçılığa merak sardım ve bir yerden başlamak istiyorum.Bunun için netten biraz araştırma yaptım ve başlangıç seviyesi bir dslr makine almaya karar verdim.En çok aklıma yatan da canon 600d oldu.Mağazaya gidince oradaki görevli bana fujifilm hs50yi önerdi.Tek objektifle çok iş yaparsın(benim de boy boy lens alma imkanım yok),daha masrafsız olur,kullanımı daha kolay olur,bir sürü güzel özelliği var vs. dedi.uzaktaki bir tabelanın fotosunu eli titrerken çekti.yavaş çakimde video çekti,panaromik foto çekti.Makineyle çekilmiş ay fotolarını gösterdi.kısacası fazladan birçok özelliği var.Ben de makineye tav oldum.Makinenin kampanyalı fiyatı 2000 tl,aynı yerde canon 650d çift objektifle kampanyalı 2000 tl.Eve gelince bu makineyi araştırırken fotoğraf kalitesi dslr kadar olmaz,gece fotoları çok kötü gibi yorumlar gördüm(fujifilmler için).Sonuç olarak kafam çok karıştı.Bu makineyi tavsiye edermisiniz?bu işi biraz ilerletince yetersiz mi gelmeye başlar?Fiyatının hakkını verir mi?Fikirlerinizi bekliyorum.teşekkürler

Tarih: 2 Aralık 2013, 12:46 - İp: 78.***.**9.161
mberkvarol
mberkvarol (üye)
İstanbul / Amatör

cevaplarınız için çok teşekkürler.iyi ki mağazada adamız gazına gelip almamışım

Tarih: 4 Aralık 2013, 16:34 - İp: 78.***.**8.101
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

sakınnn almayın...ederinin 4 katına satılan bir makine bu..

Tarih: 4 Aralık 2013, 18:00 - İp: 151.***.**2.69