kalısxax
kalısxax (üye)
Denizli / Amatör

Fuji Turkiye’nin Sorunu Ne

Başlık biraz sert gibi görünüyo farkındayım ama 1 aydır kafayı buna takmış durumdayım.istanbula gidemediğim için 6500fd yi ordan almam imkansız, antalya,izmir,denizli deki Teknosa,yalçınlar ve bir çok fuji fotoğraf makinası satan sitelere baktım hepside aynı şeyi söylüyor stoklarda yok.Bunun nedeni fujinin merkezden mal çekememesimi,bu kadar sık satılan bir makinadan neden temin etmiyolar.bize daha yenisini daha yüksek fiyatla satmak için ucuz fiyat politikasımı yoksa fuji artık bu makinayı yavaş yavaş üretiminimi bitiriyo(hiç sanmıyorum gerçi)
Elimdeki para ile alabileceğim en iyi makina bu ve türkiyede makinayı bulamıyorum.Amazon.comda makina 350lira gibi bir komik rakama satılıyor türkiyede 1000liraya satılması ilk söylediğim şeyi derstekliyor sanırım.
Kısacası Fuji türkiye ne yapmak istiyo(biraz sert olduysa uslubum affım ola,1 aydır tırlattım çünkü )

#kalısxax' tarafından 07.09.2007 04:15:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2007, 04:11 - İp: 85.***.**8.88
s_a_i_h_l
s_a_i_h_l (üye)
Samsun / Amatör

kardeş bana da makinenin kampanyaya gireceğini söylediler ama fiyat daha da artmış bende anlamıyom bu işi bilseydim seçimden sonra hemen alırdım kaçırmadan

Tarih: 7 Eylül 2007, 19:34 - İp: 88.***.**2.79
kalısxax
kalısxax (üye)
Denizli / Amatör

Fuji gibi bir markaya hiç yakıştıramadım,bizi afedersiniz...eşşek yerine koymaları,gerçi bunu sadece onlar yapmıyo bütün şirketler böyle ucuz satış politikası sergiler ama göz göre göre salak yerine koymak insanı eziyo biraz ve sinirlendiyo

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:54 - İp: 88.***.**5.53
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

2-3 ay boyunca bilgisayar kasasının stoklara girmesini beklediğimi biliyorum. azbuz da değil 170ytllik kasa. herhalde bunda bir kasıt yoktur. kim para kazanmak istemez ki

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:16 - İp: 88.***.**7.2
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

telaş yok ...

zira bu konu çok yeni tartışıldı.hem de buradan bir kaç başlık altta...

sakince tıklayalım....

Tarih: 8 Eylül 2007, 22:54 - İp: 85.***.**7.97
s_a_i_h_l
s_a_i_h_l (üye)
Samsun / Amatör

belki alakası yok ama fuji türkiye temsilciliği bu konu başlığını okur herhalde
fujifilmin internet sitesinin yeniden yapılandırılmasını istesem çok şey istemiş olmam herhalde ayrıca benim gibi düşünen bi kaç kişi daha çıkar belkide
siteye giriyorum makineleri inceleyeceğim sayfalara ulaşılamıyo, aksesuar inceleyecem onada ulaşılamıyo. bi sony'nin sitesine girdim hayran kaldım
evet belki fotoğraf makinesinden başka şeylerde var ama en azından linkleri doğru çalışıyo

Tarih: 9 Eylül 2007, 14:47 - İp: 88.***.**5.61
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba kalısxax;
Öncelikle piyasada FinePix S6500 modeli mevcut ve kısa zaman içinde de Teknosalar da satışı devam edecektir ve fiyatında değişiklik olmayacak.
Ayrıca ABD fiyat politikası ile Türkiye'yi kıyaslamanız sanırım yanlış olacak.Gümrük maliyetleri,vergi maliyeti ve diğer masraflar hesaba katılırsa fiyat farkı olması normal.Hangi İtalatçı firma ABD veya Avrupa ile aynı fiyata satmak istemez.Ama şu an bir çok makinelerde fiyat dengemiz hemen hemen aynı durumda.Ve şunu da belirtmek isterim ki yeni makinelerimiz gelecektir bu da gayet normal.Kimseye yüksek fiyatta yeni bir makine satma niyetimiz de yok.Her model kendi sınıfına göre fiyatı mevcuttur ve piyasa değerlerine göre de çok uygun olduğu gerçektir.
Saygılarımla.

Tarih: 19 Eylül 2007, 12:04 - İp: 85.***.**3.97
yuppi
yuppi (üye)
Diyarbakır / Meraklı

makine şu an teknosalarda var peşin 1000 ytl bizim burda bir fuji bayii var adam peşin 800 ytl ye satıyor makineyi hatta pazarlık payı bile var yani biraz zorla adam 700 ytl yede verir

Tarih: 24 Eylül 2007, 15:50 - İp: 88.***.**0.66
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Yuppi;
Dediğin fiyatta spot üürn bulursun ve garanti kapsamında olmaz.O fiyat aralığında satışı olanaksız.Ve bu bayii adı ne acaba biz mi makine veriyoruz, merak ettim.

Tarih: 27 Eylül 2007, 13:56 - İp: 85.***.**3.97
yuppi
yuppi (üye)
Diyarbakır / Meraklı

söylemiş olduğum ürün kesinlikle garantili ve hologramlıdır makine spot değil makineyi nerden aldıklarını bilmiyorum ama makine kesinlikle garantili üstelik bir ürün ucuza satılıyorsa bu o ürünün spot veya kaçak olduğunu göstermez bana göre ürünün ucuz olmasının sebebi DAHA az KAR dır

Tarih: 29 Eylül 2007, 11:07 - İp: 88.***.**8.71
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

%30 - 35 gibi bir kar verilmiyor bayilere. Bu fiyatda bir anormallik var.

Tarih: 29 Eylül 2007, 13:56 - İp: 88.***.**2.36