dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd ( Son Örnek Fotoğraflar)

Dün itibari ile makineye kavuştum ve yağmurlu bir hava olduğundan dışarı çıkıp gece çekimi yapma imkanım yoktu. O yüzden makineye ısınma safhalarının ilkini evde geçirdim. İlk izlenimlerim; tam DSLR görünümü var ve çok hoş. Grib bölümü biraz büyük elliler için sorun oluşturabilir ama zamanla alışılabilecek bir ayrıntı. Zum bileziği çok hızlı ve objektif çok çabuk ve net odaklama sağlıyor. Açılış hızı belirtildiği gibi bir saniye bile sürmüyor ama bir saniye diyelim biz yine. Seri çekimler umduğumdan hızlı. İlk üç kare ve son üç kare seçeneği var ve bunun yanında sınırsız seri çekim var. İLk üç kare de gayet hızlı bir şekilde peş peşe üç fotoğrafı çekip ondan sonra kayda geçiyor ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Sınırsız çekimde ise biraz da olsa beklemek icap ediyor. Menü gayet açık ve Türkçe menü gerçekten işimi çok kolaylaştıracak. LCD ekran ayrıntıları çok güzel sunuyor büyüklüğü bence kafi. Gece çekimlerinde harikala beklemiyorum ama ehil bir elde eminim ki gece çekimlerinde de güzel sonuçlar verebilecektir. Amatör olduğum için hemen ilk çektiğim fotoğrafları yükleyip makine hakkında yanlış izlenim vermek istemiyorum. Isınmam için biraz zaman çünkü bu makine ile çok daha şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorularınıza elimden ve dilimden geldiğince yanıt vermek isterim...

#dervisasa' tarafından 23.01.2007 17:54:39 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 03.02.2007 21:43:35 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 12.02.2007 11:13:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.83
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

ahmet demir kardeş benden hangi özelliklerde yani isosu kaç diyafram,enstantene kaç optik zoom kaç x vs.. gibi isteklerini yaz ben elimden geldiği kadar çekmeye çalışıp yayınlayacağım. aslında iso 100 çekilmiş bir fotoğraf var (10.7x 2x dijital 1/340 F2.8) eğer o olmazsa başka çekebilirim.

Tarih: 19 Şubat 2007, 22:22 - İp: 88.***.**5.97
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

benim sormak istediğim titreşimsiz resimler çekmek için ISa boynumuz bükükmü? bunuda ancak daha önce IS'lı bir makina kullanmış sonra buna terfi etmiş arkadaşlar bilir. doğrusu bende bu zamana kadar hiç ISlı makina kullanmadım. onun için bence bilmiyorum. anlamaya çalıştığım şeyse IS o kadarda önemli birşeymi? olmazsa olmaz birşeymi? yoksa böyle bir makina ile ISa ihtiyaç olmadan da güzel çekimler yapabilirmiyiz?

Tarih: 19 Şubat 2007, 22:28 - İp: 88.***.**5.24
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

tabiki yapabilirsiniz. ben is li bir makine kullanıcı olarak diyorumki tekrar söylüyorum herzaman yüksek zoomda çekim yapacağız diye bir kayide yok bence bu makine is siz diye kusurbulunamaz. ben sadece söyle söyleyeyim canons2 kullanıyordum sattım ve fuji S6500fd aldım. aldıktan sonra canonu sattığıma hiç pişman olmadım. canons2 ile tıkandığım yeler oluyordu bu makinenin kombinayonunu öyle bir yapmışlarki kesinlikle (benim kullanmama göre)tıkanmıyorsunuz ve her ihtiyacınıza cevap veriyor. bence iyiki canons2 satmışım ve s6500fd almışım.

Tarih: 19 Şubat 2007, 22:41 - İp: 88.***.**6.64
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

tesekkürler hocam

Tarih: 19 Şubat 2007, 22:58 - İp: 88.***.**5.24
tirtil__
tirtil__ (üye)
Bursa / Amatör

karışıklık için özür dilerim arkadaşlar benim bilgisayarımda altalta gözüktüğü için farkedemedim
#tirtil__' tarafından 21.02.2007 08:33:01 tarihinde düzenlendi.

#tirtil__' tarafından 21.02.2007 08:35:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Şubat 2007, 20:31 - İp: 88.***.**7.106
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafların linklerini eklerken
alt alta aralarında bir satır boşluk bırakırsanız
fotoğraflara alt alta gelecektir.
Bu şekilde forumu bozuyor.
Yazıları zor takip ediyoruz.

#MYSPOR' tarafından 20.02.2007 22:29:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Şubat 2007, 21:27 - İp: 85.***.**2.82
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

tirtil__ fotoğrafları yükleme sırasında link adresleri arasında boşluk vererek tekrar düzeltip veya söylediğim şekilde yeniden yüklermisin.Takrar yüklersen ben önceki mesajını silerim.

Forum sayfasının okunamamasından dolayı arkadaşların benden ricası oldu.

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:45 - İp: 88.***.**1.107
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar Netfotoğraf.com sitemizde Fuji s6500fd incelemesi diye bir topic vardı kaldırıldımı? Veya bende mi çıkmıyor?
Fuji ciler,20 Şubattan sonra bu topic durmuş.Burdan devam edelim isterseniz....
Yeni bir s6500fd kullanıcısı olarak ilk fotolarım..
Manuel elde çekim,fotolarda hiç PC müdahalesi yok

MACRO ÇEKİM

AUTO ÇEKİM

11X zoom en sonda elde çekim

1cm Macro çekim

#erdenbay' tarafından 11.06.2007 17:28:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Haziran 2007, 17:07 - İp: 88.***.**3.168
sibelius
sibelius (üye)
Eskişehir / Amatör

inceleme yalan oldu erdanbay bence sen kendini geliştir fotokritikte filen yorum ara erdenbay,kullandığın makina güzel ve şu an seni sınırlamayacak bir makina,kompozisyon çalış özellikle senin için faydalı olur..saygılar

Tarih: 11 Haziran 2007, 19:33 - İp: 88.***.**4.46
gperisan
gperisan (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar bende 6500 ile 9600 arasında gidip geliyorum.sanki 6500 ün fotoları daha canlı.birde bu kart olayına takıldım.6500de xd card ın yavaş olduğu söyleniyor.9600 deyse xd yanında cf olduğu için cf nin oldukça hızlı olduğunu duydum.bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.kulanan rakadaşlardan yardım bekliyorum....

Tarih: 11 Haziran 2007, 23:52 - İp: 88.***.**7.64