nikonfili
nikonfili
üye
(Amatör)
Yurtdışı

Dslr Like Makine Almadan Önce Okuyunuz

Tezgahtarların tatlı dilive süslü sözlerine kanıp avuç avuç para döküp bir dslr like makine aldıktan sonra bakıyorum forumlarda şu sorular hakim:

arka plan flu olmuyor

gece çekimlerim istediğim gibi değil

fotoğraflar soluk nasıl daha canlı çekerim.

sevgili fotoğraf sever dostlar, yukarıdaki soruları büyük oranda dslr lile makine ile çözemeyeceksiniz. çünkü o makinelerin sensörleri miniciktir ve o kadar para verilmelerine rağmen bimde kasa kenarında satılan kompakt makinelerden imaj kalitesi olarak pek farkları yoktur..
lütfen zuma inanmayın.ya da en azından kanmayın.bu makineleri almayın demiyorum hakkından fazla (4-500 tl) vermeyin, ve beklentinizi yüksek tutmayın.

saygılar

Tarih: 8 Mart 2015, 01:23 - İp: 195.***.**2.209
sfkbay
sfkbay
üye
(Amatör)
Ankara

Malum şahsın her zaman yaptığı iş yazdığı yorumları silip daha sonrasında nick’ini değiştirmek.Sanki nick’ini değiştirince onun kim olduğunu bilmiyoruz.Nitekim daha bir hafta öncesinde bana mesaj atarak çirkin ifadeler sarfetmişti ,bende yazdıklarını aynen yayınlamıştım.

rocker arkadaşın dediği gibi muhatap alınacak birisi değil.

Tarih: 10 Mart 2015, 23:52 - İp: 94.***.**8.7
nikonfili
nikonfili
üye
(Amatör)
Yurtdışı

Yapcak bişi yok ben kim kimdir bakmam, tanımam da. doğruları savunurum her zaman. yanlışı savunmak kadar küçük düşürücü bir şey yoktur. onu da kişi kendi bilir ne yapalım..

ben dilim döndüğünce bişiler anlatmaya çalışıyorum. kompakt makineler dslr like makineler kendi grubunda iyidir alana da laf etmem. sadece yüksek bedeller ödenmesi , tezgahtarların kandırmalarına kızarım.. dslr alacam diye dükkana gireni kandırıp yakın fiyata dslr like satılmasına çok kızıyorum.. kimseye 10 tane lens al servet dök demiyorum.18-105 18-135 gibi tek lensli bir makine ile de ömür geçer. zaten dslr like makine de de tek lensle ömür geçiyor. fiyatlar ucuzluyor 1000 tl ve altına dslr bulmak mümkün iken benzer boyutta ama onda bir iş tyapmayacak bir makineye benzer paralara ödenmesin benim derdim. kompakt alacak olan küçük makine alır ama dslr like in taşıma açısından dslr ile pek farkı yok..

Tarih: 11 Mart 2015, 09:18 - İp: 194.***.**4.25
rockkesman
rockkesman
üye
(Amatör)
İstanbul

Tarih: 11 Mart 2015, 13:14 - İp: 88.***.**0.125
Sayfa(lar): 1 | 2

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
yusufmeric
2
305
31 Tem. 2019, 03:39
prodersler
mdmr
1
344
30 Haz. 2019, 08:43
mete007
afrikalı
0
574
23 May. 2019, 07:45
afrikalı
bllclk05
1
807
01 May. 2019, 17:39
mustafa_ozdag
osskan1
0
1169
26 Oca. 2019, 23:10
osskan1
focakomando
2
3927
10 Oca. 2019, 10:55
serdarhappy
Düğün Hikayesi
» Fotoğrafça
Titreşim Önleme Mi Yüksek Iso Mu?
ocaklilarYüksek ISO(nv) her şartda, titreşim önleme sisteminin yerini alamayabilir. Bilindiği gibi, titreşim önleme sisteminin, konudaki hareketi dondurmaya bir etkisi yoktur, amacı da zaten bu değildir. Amaç, makinenin titretilmesi nedeniyle oluşabilecek bulanıklığı önlemektir.      ISO...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
mehmet.87, muay, h_f_ozkan, sezgin72, (4)