silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Canon Powershot Sx50hs Hakkında

arkadaşlar bende forum ve sitelerdeki araştırma ve incelemelerim sonucunda oldukça yeni çıkan canon sx50hs slrk makina oldukça hoşuma gitti.siz değerli arkadaşlardan bu makina ile ilgili yorumunuzu kullanan varsa aranızda buraya cvb verebilecek bu makina ile ilgili artı ve eksi yorumlarınızı bekliyorum.daha önce canon sx210 kullanmıştım fakat bu aşamadan sonra bu makinayı almak istiyorum.hepinize saygılar sunuyorum.

#zeysil' tarafından 02.01.2013 20:33:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ocak 2013, 20:32 - İp: 78.***.**7.122
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Sanırım bu sitede aklıselim cvb verecek bilgili bir kişi dahi kalmamış. söz konusu makina slr-like olunca kimse konunun yüzüne bakmıyor şayet konu nikon d90 gibi makina ile açsaydım 100cvb hemen yapışırdı.demekki burada sadece dsrl makinalarla ilgili cvb lar var.hoşçakalın, saygılarımla.

Tarih: 4 Ocak 2013, 20:48 - İp: 78.***.**5.136
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Zeysil, Bahsettiğin makinayı kullanmadım. Ama sen yazdıktan sonra internete girip inceledim. Esasen çok güzel bir ürün. Lensi 100x'e kadar uzayan bir zuma sahip. Ben fuji nin X-s1 ini elektronik mağazalarında incelediğim zaman hayran kalmıştım. Bu ondan da daha ileri düzeyde bir ürün. Fiyatı da çok uygun.
Bir ara böyle bir makina almayı düşünmedim değil. Lenslere avuç dolusu para vermektense böyle bir makine alıp keyfime bakayım demiştim. Halâ bu fikrim geçerli. Bir de ağır DSLR makinayı boynumda sabahtan akşama kadar taşımak bir yaştan sonra zor geliyor. Galiba o yaşlara geldim. Makinamı taşımak zor geliyor. Gözüm hep hafif ve lensi değişmeyen DSLR-like makinalarda. Bakalım kısmet. Sana gelince ileride gözün dslr makinalarda olmayacak dersen bu makina ideal derim. selamlar...

Tarih: 5 Ocak 2013, 22:01 - İp: 92.***.**3.74
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Bu makinelere bu paraları vermekten se Olympus OM-D EM-5 gibi makinelere yönelmek en iyisi..

OM-D EM-5 2012 nin en iyi kemerası seçildi DPReview tarafından..

Kuş çekmeyenler için 150-200mm den sonrasına gerek yok diye düşünüyorum.

Tarih: 7 Ocak 2013, 13:10 - İp: 88.***.**4.86
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus omd em-5 i geçen sene çok iyi inceledim. Güzel makina. küçük, hafif, sağlam. Magnezyum gövdeye sahip. LCD ekranı dokunmatik. Bu özellik henüz hiç bir markada yok. Ama, hem pahalı, hem de objektif sorunu var. Objektifleri özel. İyi tarafı ise, suya dayanıklı olması. Ve distribütör garantili olanların arıza vermesi halinde kargo ile gönderiyorsunuz veya evden teslim alıyorlar (hangisi doğru yeniden sitelerine girip bakmam gerek.) Tamir edip gönderiyorlar veya ücretsiz eve teslim yapıyorlar. Dediğim gibi fiyat pahalı, lens konusu sıkıntılı.

#ercan43' tarafından 07.01.2013 21:19:30 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 08.01.2013 10:33:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ocak 2013, 21:18 - İp: 92.***.**3.74
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

(Bu makinelere bu paraları vermekten se Olympus OM-D EM-5 gibi makinelere yönelmek en iyisi..

OM-D EM-5 2012 nin en iyi kemerası seçildi DPReview tarafından..

Kuş çekmeyenler için 150-200mm den sonrasına gerek yok diye düşünüyorum.)
turnosol yazdığın bu tavsiyedeki makinanın fiyatı yaklaşık 3.000 tl üzeri.normal günlük kullanım için iyi ve lensi zoom olarak kullanamıyorsun.ben aldığım canon sx50 hs makinayı 900 tl ye aldım.ve son teknoloji harikası.ben kuş çekmiyorum ama havada uçağın piste inmesini vesikalık fotoğraf gibi videoya kaydediyorum.bu makinanın son zomm 200x menzili 8.5 mil.biraz makinayla ilgili youtubeden yada googleden araştırısan iyi olur.birde compakt ve slr-like makinalarda dünyada canon 1 inci sıradadır.dsrl de ise nikon ve canon beraber gidiyorlar satışta.ve son olarak bu kadar uzak bir menzilde resim bile çeklirken net olarak görüntü alıyorsun.bilmem anlatabildimmi...

Tarih: 10 Ocak 2013, 23:56 - İp: 78.***.**4.253
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

900 liraya iyi almışsın. İyi günlerde kullan.. Normalde 1500 liralara görüyordum makineyi..

Kullanım amaçlarımız farklı.
İyi bir flaş dahi 1000 liradan başlıyor. Oysa makinenin üzerinde de flaş var.. Tripod ayrı para, Palarize veya ND filtreler yine büyük meblağlar tutuyor. Hiçbiri şart değil.

30 liraya da tripod var 1500 liraya da. Hatta boyları da aynı..

İşini görüyor ise zaten en iyi makine odur..

Zaten son teknoloji olması da işi bitiriyor.

Tarih: 11 Ocak 2013, 00:44 - İp: 88.***.**6.193
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Zeysil, makinanı güle güle kullan. Hayırlı olsun. Çektiğin güzel fotografları yayınlarsan sevinirim.

Tarih: 12 Ocak 2013, 15:03 - İp: 92.***.**3.161
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

makina güzel fakat f3.4-6.5 arası açıklığa sahip olması , video çekiminin 24 fps olması, şarzının az gitmesi düşündürücü. bunun yerine panasonif fz200 alabilirsin. muhteşem özelliklere sahip 4x4 lük bir makina

Tarih: 6 Mart 2013, 23:03 - İp: 81.***.**2.195
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

zoom da motorlu değil analog olsa imiş çok iyi olacakmış

Tarih: 1 Nisan 2013, 15:12 - İp: 78.***.**3.141
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

sn turnusol OM-D EM-5 aynasız makinadır farklı bir seri ama çok güzel bir makina fazla değil zaten 2 veya 3 sen sonra aynasız makinalar kaplayacak piyasayı çok farklı bir teknolojiye sahip makinalar benim favorilerim arasında fuji xpro1 olmazsa OM-D EM-5 almayı düşünüyorum ama xpro 1 şuan avrupayı kasıp kavuruyor okuduğum yabancı sitede ve dergilere göre

Tarih: 1 Nisan 2013, 15:22 - İp: 78.***.**3.141