_koray_
_koray_ (üye)
İstanbul / Meraklı

Sony Nex-5n Ses Problemi !!!

http://www.youtube.com/watch?v=ooDgxpAmnT4&feature=feedf

Arkadaşlar sorun bu. Bu sorun amerikadanda Türkiyedende alınan cihazlarda var. Hatta alanlarla birebir konuşmuşluğumda var. Bu sorunumakine kapalı veya açık farketmeksizin her hızlı sallayışta yapıyormuş. Bunu yapmasının nedeni de; perdeyi hareket ettiren hareketli bir çubuk sese neden oluyormuş (sağdaki işaretlenmiş parça) mikrofon ile bu parçanın arasındaki mesafenin az oluşundan dolayı klik sesi kayda giriyormuş. Resmi filanda var incelemek iteyen burdan bakabilir. http://i1214.photobucket.com/albums/cc498/43rumors/3e57d6d9gw1dm08eqn33gj.jpg

Şimdi asıl konuya gelmek istiyorum; bu makine her ne kadar fotoğraf çekmek içinde olsa ben yeri gelicek videoda çekicem. Böyle bişeyin olmasının kötü sonucu; çektiğin videoya o sesin yansımasıyla eşit düzeyde bence. Sonuçta makineyle hızlı veya aktüel çekimlerde yapıcam, ister istemez o ses çıkıcak. Her neyse konuyu uzattım ama bu olayı ben Sony Müşteri Hizmetlerine telefon açarak sordum bana verdikleri cevabı direk yazıyorum:

- "Makine kapalıyken bu şekilde seslerin gelmesi normal. Çünkü içindeki mekanik parçalar kapalıyken bu sesi çıkarabiliyor. Fakat makine açık veya kayıttayken bu sesi çıkarmaz, çıkarmaması lazım. Şayet çıkarsa bile bu sesin videoya yansımaması lazım. Yani izlerken bu sesin videoya yansımaması lazım"

Buna karşılık ben kendi cevaplarımı verdim tabii ki ama en sonki çıkan sonuç şuydu: Makineyi bize getir açalım bakalım olucak bişeyse yaparız. Olmadı Türkiyeden alırsın Kanyondaki sony bayimizde Nex-5n var dediler

Daha sonrasında Kanyondaki Sony bayisinide üşenmedim aradım Ordan verilen cevapta;
- "Yurtdışından gelen ürünlere karışmıyoruz, fakat bizim kendi sattığımız Nex-5n'lerden hiçbir şekilde sorun veyada şikayet gelmedi. 1950 ytl'ye 10 taksitle burdan alın, gerektiğinse servis garanti vs. desteklerdende yararlanmış olursunuz dedi".

Sonuç olarak bu iş bnm baya keyfimi kaçırdı ne yapsam diye acayip muallakta kaldım. 1 haftaya kadar bi arkadaşım Abd'den dönücek, ona aldırabilme şansım var ki aylar sonrası beklediğim fırsattı bu Abd'den getirtme olayı. Fakat bu konuların toplamında yorumlarınıza ihtiyacım var...

Bu kadar uzun yazıya katlandığınız ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 19 Ekim 2011, 03:51 - İp: 85.***.**5.247