anagsanemun
anagsanemun (üye)
Konya / Amatör

İç Mekan Çekimi - Teknik Bilgi !!!

merhabalar..
ben hs20 kullanıcısıyım. Hs20 ile iç mekan çekimleri için hangi ayarlamalara dikkat etmeliyim?

#anagsanemun' tarafından 15.06.2012 10:41:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Haziran 2012, 02:47 - İp: 78.***.**9.183
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Size yapılacak en iyi yardım doğru tavsiyede bulunmaktır:
"Bu işi bilen biri yapsın".

Çünkü, "biraz teknik bilgi" ile bu iş becerilebilseydi herkes fotoğrafçı olurdu. Daha hangi modda çalışmanız gerektiğini konusunda bile temel fotoğrafçılık bilginiz yoksa böyle bir işi neden alıyorsunuz? Kaldı ki bu tür DSLR like makinalar ile usta fotoğrafçılar bile makinayı tanımadan, makinanın reaksiyonlarını bilmeden bu çekimi gerçekleştiremezler.

Tarih: 14 Haziran 2012, 10:24 - İp: 46.***.**3.230
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

kamera54 haklı,

ayrıca bir "reklam şirketi" nasıl oluyor da ekipmanı, donanımı sorgulamadan iş verebiliyor?..bu nasıl iş?..

Tarih: 14 Haziran 2012, 12:51 - İp: 176.***.**2.67
anagsanemun
anagsanemun (üye)
Konya / Amatör

arkadaslar kesınlıkle haklısınız ama birde şu gözle bakın, ben sıfır bilgi değilim sadece daha iyisi için en uygun modlarda bıraz görüş istedim. hem zaten yenı kurulan bı sırket ve benım fotograflarıma bakarak değerlendirecekler ayrıca benım kursa gıtme gıbı kendımı gelıstırme gıbı bı sansım bulundugum yer bakımından mümkün değil ancak fotograflarımdan degerlendırırler ve beğenirlerse orda çalısısrsam da kendimi geliştirmem için bir fırsat olacak.. Röportaj fotoğrafı mekan çekimi obje çekimi için iş oldukca arayacaklar alıp beni iyi aylık maaşa bağlamayacaklar. Ekipmanı sorgulaamadan nasıl değerlendiriyor demıssınız, adam 'ben fotoğraflara bakarım mekanın hikayesini anlatabilmiş misin ona bakarım ordan değerlendırırım' dedi, digital makıne de olsa istediğini veriyosam sorun yok dıyor yani.. Umarım anlatabılmısımdır..

Tarih: 14 Haziran 2012, 14:44 - İp: 78.***.**3.51
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

HS 20 ile bu işin altından kalkabileceğini pek sanmıyorum. Akşam cafe ortamında loş ışıkda HS 20 ile en fazla ISO 400'de grensiz çekim yapabilirsiniz. Ki bu durumda da tripot ile uzun pozlama yapmanız gerekir. Bu seferde içerde ki hafif hareketler karenize bulanıklık olarak yansır. Bu da beklenen kare olmayacaktır. Şansınız bol olsun.

Sağlıcakla kalın...

Tarih: 14 Haziran 2012, 22:23 - İp: 85.***.**9.234
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Distorsiyon problemi ve gren hat safhada olacaktır muhtemelen. Benim tavsiyem ortamın aydınlatmasını iyi yapın. Hatta mümkün oldukça kaliteli bir tepe flaşı edinin emanet bile olsa. Gren olayını bu şekilde çözebilirsiniz belki ama distorsiyon konusunda yapacak birşey yok. Mecburen yazılımla müdahale edilecek. Birde biraz fazlaca fotoğraf çekin. Çünkü ekranda gerçekte olduğu gibi görünmeyebiliyor fotoğraflar.

Tarih: 24 Haziran 2012, 16:25 - İp: 88.***.**2.163
  • 1