ayhancnr
ayhancnr (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm Finepix Hs20(kullananlar Yardm)

bu makınayı kullananların bazı seylerı bılmeyenlere yardım olacagı bı topıctır.

smdı gelelım bnm konuma:
dün itibari ile bu mükemmel makineyı aldım ama tanıtıcı adam enstantane ve diyafraf ayarı yaparak hareketlı bı objeyı dondurup cektı ve bnde sahıt oldum fakat bu ayarı nsl yapacagım dedıgımde kıtapta yazmaz ogrenıcksın dedı. bırcok ayar var ve bn nsl yapacagımı kavrayamadım ayar tekerlegı ıle enstantaneyımı yoksa dıyaframımı ayarlıcam ne nsl yapıcam :S ?
hangı ortamda neye gore ayar yapmam gerek hangı moddayken yapmam gerek

ve zoom halkasının arkadasında bır halka daha var onun ne ıse yaradgınıda anlamadım.

sorunum hareketlı bı objeyı nsl dondurup cekerım?

Tarih: 23 Ağustos 2011, 12:54 - İp: 94.***.**6.144
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kullanma kılavuzunda butun sorularınızın cevabı var. garantili aldıysanız ve turkce kullanma kılavuzu cıkmadıysa makine kutusundan gidip satıcıdan isteyin...
atla deve degil, kitapta yazmasa nasıl ogrenilecegini de soyleseymiş bir zahmet. kendi bilgisizligini kelimeler ardına gizleyen insandan daha beter birsey yok sanırım.

Tarih: 26 Aralık 2011, 15:24 - İp: 78.***.**3.8
sedaseda06
sedaseda06 (üye)
Ankara / Amatör

yaaaaaaaaaaa ben bişe sormak istiorum ben dün fijifilm s3280 aldım güsel değil dediler cnm sıkıldı kullanan varmıki nereye yazacağımıda bilemedim ama

Tarih: 20 Nisan 2012, 20:40 - İp: 78.***.**5.240
aykutkilic
aykutkilic (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba seda hanım...
Ben s3400 kullanıcısıyım S3280 hemen hemen aynı ürün elindeki S3280 güzel bi ürün otomatik modda cekersen bişe anlamassın bilgin varsa makinayı hep manuelde kullan hiç sıkılmadan enstantene diyarfam ayarlarını kullanarak süper makro moduylada güzel fotolar yakarsın HD video moduylada HDMI kablosuyla aktardıgında TVYE süper şekilde izlersin.... ürün kötü değil sadece nasıl kullanmasını bilirsen ben S3400 modelimle Arkadaşımdaki CANON EOS 1100d den güzel fotolar cektim...

Tarih: 22 Nisan 2012, 00:18 - İp: 78.***.**8.254
thegameyou
thegameyou (üye)
Uşak / Amatör

Sana tek tavsiyem otomatik modda çekimler yap sonra bu çekimlerin yön tuşlarının sol alt köşesinde bilgileri açmanı sağlayan tuş var onunla exif bilgilerine bak sonra manuel modda o çekimin exif bilgilerini azaltıp çoğaltarak tekrardan çekimler yap . Aynı makineyi bende aldım ve gayet memnum başlangıç için gereğinden fazlasını sağlayan bi makine
Güzel fotoğraflar dileğiyle iyi günler

Tarih: 19 Haziran 2012, 19:04 - İp: 78.***.**0.89