dursun_celep
dursun_celep (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji Hs20 Ye Teleconverter Takabilrmiyim

fujifilm hs 20 uyumlu bir teleconverter buldum. Acaba bu makinede olumlu bir değişiklik sağlar mı? Geniş açı olması beni çeken tarafı. Ayrıca bu almak istediğim lensi bağlamak için bir aparat gerekli midir? Öenerebileceğiniz bir şey mi?çünkü makineyi değiştiremiyorum bari yfaktan geliştireyim dedim.
Şimdiden herkese TEŞEKKÜRLER...

#dursun_celep' tarafından 24.01.2013 23:33:04 tarihinde düzenlendi.

#dursun_celep' tarafından 24.01.2013 23:33:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ocak 2013, 15:13 - İp: 78.***.**7.184
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

Teleconverter takıldığını biliyorum ancak hs-20 için net bir cevap veremiyorum. Size örnek göstermek için bakayım bi

Tarih: 24 Ocak 2013, 18:17 - İp: 78.***.**9.51
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

Video örneğini bulamadım , ancak "finepix hs-" serisinden birtanesine takılan teleconverter ve normal çekim arasındaki önizlemeli farkları gösteren bir video izlemiştim.Bulabilirsem tekrar cevap yazacağım.
İyi çalışmalar

Tarih: 24 Ocak 2013, 18:27 - İp: 78.***.**9.51
dursun_celep
dursun_celep (üye)
İstanbul / Amatör

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bulduğum lens ise burada belki yardımcı olur.
http://fotograf-kamera.gittigidiyor.com/lens-objektif-filtre?k=hs20&la=tele_converter&s-la=tele_converter

Tarih: 24 Ocak 2013, 21:21 - İp: 78.***.**7.184
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

Ben bulacam bahsettiğim videoyu , eminim denk gelecek gene hs28 çekimlerine bakarken ama neden teleconverter istiyorsunuz öncelikle bunu sorabilirmiyim ? Çünkü arada bir karşılaştırma söz konusuydu ve gerçekten bozulmayı görebiliyordum video da

Tarih: 24 Ocak 2013, 21:39 - İp: 78.***.**9.51
dursun_celep
dursun_celep (üye)
İstanbul / Amatör

Yani Teleconverter takıldığında görüntüde bozulma olduğunu söylüyorsunuz anladığım kadarıyla. Ben daha güzel portre fotoğrafı çekebilmek için istiyordum aslında. Geniş açı olmasını kullanacaktım ama görüntüde bozulma oluyorsa bu anlamsız olur herhalde.

Tarih: 24 Ocak 2013, 22:08 - İp: 78.***.**7.184
dursun_celep
dursun_celep (üye)
İstanbul / Amatör

Bu olabilir mi acaba.
http://www.youtube.com/watch?v=hYqK-5GT1mA

Tarih: 24 Ocak 2013, 22:15 - İp: 78.***.**7.184
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

Bahsettiğim video bu değil , bakındım biraz ama bulamadım.Ancak bundada uzaklık arttığında 1080p izlememe rağmen biraz blur görür gibiyim.
Yanlış bilgilendirmek istemem , deneme imkanı bulsanız en iyi kararı siz vermiş olursunuz.

Tarih: 25 Ocak 2013, 00:21 - İp: 78.***.**9.51
dursun_celep
dursun_celep (üye)
İstanbul / Amatör

Muhtemel olarak yüksek zumda kullanmıcam bu ürünü.sadece portre çekiminde.acaba yüksek zum oldugu için bozulma olabilirmi.portrede bu sorun cıkarmı sizce.
Bu arada ilginiz için gerçekten teşekkür ederim. Umarım herşey gönlünüzce olur.

Tarih: 25 Ocak 2013, 01:35 - İp: 78.***.**7.184
alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji Hs20 Ye Teleconverter Takabilrmiyim
fujifilm hs 20 uyumlu bir teleconverter buldum. Acaba bu makinede olumlu bir değişiklik sağlar mı? Geniş açı olması beni çeken tarafı. Ayrıca bu almak istediğim lensi bağlamak için bir aparat gerekli midir? Öenerebileceğiniz bir şey mi?çünkü makineyi değiştiremiyorum bari yfaktan geliştireyim dedim.
Şimdiden herkese TEŞEKKÜRLER...

Hem yüksek zomda takacağım diyorsunuz, hem de geniş açı konverter diyorsunuz
Benim bildiğim kadarı ile:
Bu aletlere ( objektifin önündeki dişi vidalama yerine ) konvekter takılabiliyor. Geniş açı için olanı takarsanız, makinadaki en geniş açıyı sağlayan 24mm oluyor 12mm. Bu kadar geniş açı da fotoğrafta aşırı bükülmeler vs. olmasına neden oluyor. Tele için olanı takarsanız, makinanız 30x ise 50x oluyor.
Selamlar

Tarih: 25 Ocak 2013, 08:46 - İp: 212.***.**6.170
dursun_celep
dursun_celep (üye)
İstanbul / Amatör

Çok teşekkür ederim. Bu konu hakkında fazla bilgim yok. Dışarıda araştırmadan önce burada araştırayım dedim.

Tarih: 25 Ocak 2013, 10:10 - İp: 78.***.**7.184