tubaak
tubaak (üye)
Aksaray / Amatör

Finepix Hs28

2 hafta önce aldım bu makineyı. Teknosa da çok övdüler bir de yeni başladığım için ve kısıtlı zamanlarda çekim yapacağım için dslr olanlar bana zor olacaktı. kendi başıma biraz öğrenmeye çalıştım ama kullanım kılavuzunu da okudum. ayarlarını halen pek yapamıyorum. kullanan yada makineyi bilen var ise bana ayarları hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 27 Mart 2013, 10:06 - İp: 78.***.**6.199
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

Bende Hs-28 kullanıyorum.ancak ayarlardan kastınız nedir tam olarak?
Mümkün olduğunca sıklıkla kontrol edeceğim başlığı , bununla birlikte özel mesaj atarakta sorularınızı yönlendirebilirsiniz , kullanım klavuzu makinenin kullanımına yönelik olduğu için tekniklerle yada kavramlarla ilgili bilginizi yükseltmeden pek faydası olmuyor aslında.
Ne kadar çok deneme , o kadar tecrübe.

Tarih: 27 Mart 2013, 21:23 - İp: 78.***.**6.57
1dtkky1980
1dtkky1980 (üye)
Muğla / Amatör

teknosa larda fuji ci elemana dek gelmişsiniz.öve öve bitiremezler makinelerini.olsun yine de iyi bir cihaz.manuel modda kullanmak biraz zamanınızı alacaktır.otomatik mod da kullanın ilk olarak.sonra uzmanlaştıkça,enstante,diyafram ve iso ya yoğunlaşırsınız.ve şarj edilebilir pil kullanın.yoksa sıkıntı çekersiniz

Tarih: 28 Mart 2013, 00:37 - İp: 94.***.**3.90
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

öncelikle makinanız hayrlı olsun enstantene diyafram iso gibi termleri öğrenmenizi tavsiye ederim dah asonra bunları m modunda yaparak kendinizi gelitirebilirsiniz
örn
ön net arka bulanık auto modda makro aç yakınlaş netle çek daha sonra ön izlemeye geldiğinde btün değerler yazıyo o değerleri m modunda değiştirerek çekimler yap yada gece çekimi var menüsünde o modda çek daha sonra m ye al değerleri değiştirerek çekip yap kendini geliştirebilmen için çok güzel bi cihaz

Tarih: 1 Nisan 2013, 15:51 - İp: 78.***.**3.141
pesimist33
pesimist33 (üye)
İçel / Amatör

boran yıldırım ben siteyede yeni üye oldum bu makinayıda yeni aldım...acıkcası dediğiniz gibi kullanma klavuzu cok aydınlatıcı değil ..bana çekimlerle ilgili algılayacagım sekilde yazabilir misiniz.özellikle flu çekim ayarını öğrenmeyi çok istiyorum

Tarih: 17 Nisan 2013, 21:12 - İp: 95.***.**4.66
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

pesimist33 , bence flu çekimden önce kavramları araştırın ve mümkün olduğunca deneme yapın.Manuel modda nekadar çalışırsanız okadar iyi.
Bahsettiğiniz arka planın flu çekilmesi.Çektiğiniz nesne ile aranızdaki mesafe , diyafram açıklığı vs. gibi birçok etken ile ilişkili.Netleme odak noktanızı da bunlardan biri tabi.

Tarih: 19 Nisan 2013, 01:16 - İp: 78.***.**1.92
  • 1