selki
selki (üye)
Aydın / Amatör

Yardım Lütfen

Merhaba Arkadaşlar ben stüdyoda Nikon 300s kullanıyorum vesikalıkları onunla çekiyorum ama vesikalıklar bir türlü istediğim renkte ve kalitede alamıyorum sizce bunun nedenleri nedir şimdi buraya iki resim yükleyeceğim biri d light acık diğerinde is kapalı d liht da renkler iyi ama bir sis perdesi gibi bir şey var o yüzden beğenmiyorum diğerinde ise koyu bölgeler çok koyu acık bölgelerde çok açıkmış gibi geliyor bana bunun nedenleri sizce neler olabilir

[/IMG]

[/IMG]

Tarih: 4 Ocak 2014, 10:23 - İp: 85.***.**3.8
sailman41
sailman41 (üye)
Yalova / Amatör

Kullandığınız diğer ayarlar nedir diye sormadan aklıma gelenleri aşağıda yazıyorum. Diğer ayarlarınızı da yazarsanız, size yardımcı olabilecek çok bilgili arkadaşlarımız mevcut.

- Aktif d-light açıkken doğal olarak renk geçişleri yumuşak olacaktır. Bu nedenle kapalı konumda iken kullanmanız, gözlemlediğiniz üzere renklerin daha canlı olmasını sağlayabilir.
- Matrix ölçüm yerine, spot ölçümlede deneme yapabilirsiniz.
- Beyaz ayarınızı gözden geçirmeniz yararlı olacaktır.
- Menüde, Colour Setting'den vivid seçerek deneme yaparsanız renkler daha canlı olacaktır.
- -0.3, -0.7, -1.0 Poz eksiltmeleri ile deneyebilirsiniz.
- Stüdyo ışıklandırması konusunda çok fazla tecrübem yok. Ancak, ışık şiddetini biraz azaltarak deneme yaptınız mı?

Tarih: 4 Ocak 2014, 11:33 - İp: 78.***.**8.45
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

İlk fotoğrafınızı sadece auto levels düğmesine tıkladığımda böyle oldu. Bu devirde hala makineden ham çıktı almak için direnmemek lazım.

Tarih: 7 Ocak 2014, 11:55 - İp: 213.***.**5.242
photoshopykp
photoshopykp (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

buyuk bı ıhtımalle makınanızın beyaz ayarı yok yada flaslarınızın
resmın bırı cok sarı dıgerı cok kırmızı

Tarih: 7 Ocak 2014, 12:03 - İp: 78.***.**7.245
  • 1