hcank
hcank (üye)
Samsun / Amatör

Yardım Lütfen

arkadaşlar aranıza yeni katılmış biri olarak ilk önce sizlere merhaba demek istiyorum.
Canon powershot A75 sahibi oldum kısa bir süre önce.kendimce fotoğraflar çekip insanları bunaltıyorum biraz her ortamda hadi bir poz verin diyerek . fakat sitedeki resimlerinizi görünce özellikle makro çekimleri resim çekmenin zevkinin bu olduğunu anladım.Siz tecrübeli arkadaşlardan ricam a75'te bu tip fotoğrafları yakalama şansım olup olmadığını ve varsa bu ayarları yakalamış yüce insanların bana biraz ipucu vermeleridir.saygılar

Tarih: 15 Temmuz 2004, 21:05 - İp: yok
ahmetyld
ahmetyld (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hoşgeldin Dost.. Ben Canon A70 kullanmıştım gerçekten profosyonel çekimler yapabiliyorsun. A75 ten de aynı özelliklerin olduğunu sanıyorum. Tavsiyem burada ki teknikleri oku ve bol bol fotograf çek.Gün geçtikçe ışığı görmeye başlayacaksın. Unutma fotografçı ışığı görebilen kişidir.
Makro çekimlerine gelince a75 te otomatik makro ayar çekimi bulunuyor bol bol çiçek böcek çek.A75inle Mutlu Günler.

Tarih: 15 Temmuz 2004, 21:24 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

a75 in macro çekimi 5 cm.den yapıyor yani 5 cm ye kadar netleyebiliyor

Tarih: 10 Ağustos 2004, 16:28 - İp: yok
gezgin
gezgin (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

rus/çin pazarlarında satılan mercekler var. 72mm yada bulabilirseniz 100mm çaplı bir merceği 1milyona alıp, makro modunda objektifinizin önüne tutun bakalım değişen birşeyler olacak mı?

Tarih: 11 Ağustos 2004, 00:08 - İp: yok
  • 1