volkanyasa
volkanyasa (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Ya Cidden Körümmmm

ARKADASLAR BEN CANON EOS 400D ALMAK İSTİYORUM.AHMET KARDESİM BANA YARDIMCI OLDU AMA BEN GENEDE KENDİME HAKİM OLAMAYIP SORMAK İSTİYORUM CANON EOS 400D İÇİN HANGİ OBJECTİFİ ÖNERİRSİNİZ..BEN HERŞEYİN RESMİNİ ÇEKMEK İSTİYORUM MAZARA PORTRE OLAY..HERŞEYİ YAPMAK İSTİYORUM GALİBA HEVESİMDE BİRAZ FAZLA TABİ YILLARDAN GELEN BİŞEY...NEYAPMAMI ÖNERİRSİNİZ BUARADA BÜTÜN TEKNİK BİLGİ KISMINI İNDİRDİM BAŞLADIM OKUMAYA...

Tarih: 6 Kasım 2006, 23:53 - İp: 85.***.**3.153
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Merhaba
Makine seçiminiz güzel ama kit lensi kesinlikle önermem siz herşeyi çekmek istiyorsanız biraz masraf yapmanız gerekicek bu durumda.
Öncelikle
Bir adet geniş açı lense ihityacınız olucak manzara vs. çekimi için Önerebileceğim lensler
Sigma 17-70 macro özelliğide var
Canon 17-85 şu an 30D ile testi sitede devam etmekte
Yada canonun L serisi lensleri ama biraz pahalı
Ardından bi telefotoya ihtiyacınız olucak herşeyi çekmek istiyorsunuz kuş vs. de giriyor içine
Yine
Sigma 70-300 APO DG Macro
Canon 70-300 USM IS titreme önleyici sistem bulunuyor bence telede şart
Eğer Sigma 17-70 veya yine Sigma 70-300 APO DG macro lensleri tercih etmezseniz bide macro lense ihtiyacınız olucak.

Tarih: 7 Kasım 2006, 03:48 - İp: 85.***.**1.143
volkanyasa
volkanyasa (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

chopsuey;gerçekten çok teşekküerler yardımın için bende şimdi daha içerikli araştırmaya başlıyorum o lenslere baktım fiyatlarda biraz uçuk ama hama giren terler hesabı artı napalım canımız sağolsun

Tarih: 7 Kasım 2006, 21:02 - İp: 85.***.**3.153
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

madem cok genis bir aralik istiyorsun, ya iki lens kullanacaksin, ya da 18-200 18-125 gibi bir lens kullanacaksin. kalite olarak az da olsa digerlerine gore dusuk kaliteli fotograflar cekilir tek lensle ama o kadar da onemli degil, lens degistirmem diyorsan uygun.

Tarih: 8 Kasım 2006, 14:11 - İp: 144.***.**8.222
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Ya allah aşkına madem tek lens kullanacak ne gereği var hem lense hem makineye ayrı ayrı para yatırmanın... makine nerden baksan (body) 1200 lensde en az 500 oldu sana 1700... Git kardeşim al bi sony R1 canavar gibi fotolar çek... hemde alacak olduğun lensle çektiklerinden 5 kat kaliteli...

Tarih: 4 Aralık 2006, 02:27 - İp: 85.***.**9.108
  • 1