korfezzzzz
korfezzzzz (üye)
Kocaeli / Amatör

Spor Modu Ayarları ?

Merhabalar ben Fuji S5600 aldım başka bir topictee yazdım ama orada makina almak için açmıştım karışma olmasın neyse sorum şu olacak araştırdığım kadarı ile sports modu diye birşey varmış yani diyafram ve enstantane ayarları bu spor moduna göre ayarlanıyormuş bende bir amatör kullanıcı olarak genelde hareketli nesneleri çekeceğim. Makinada sport modu yok , eğer kendi makinalarında sports modu olanlar manual ayarları buraya yazarlarsa bende o ayarları uygulayarak çekim yapmayı düşünüyorum

mesela Saat 13:30 civarları gündüz ışığının en güzel olduğu vakitlerde Enstantane, Diyafram ve iso ayarları nasıl olamlı veya fuji s5600 kullanan arkadaşlar tecrbülerinden biraz bizede aktararak nasıl bir ayarlama ile foto çekmem gerekiyro ayrıca

M modunda mı çekmem lazım yani hem diyaframı hemde enstantaneyi kendim ayarlamak zorundamı kalacam yoksa

A modunda diyafram öncelikli çekimde , enstaneyi kendisi otomatikmi ayarlasın yoksa

S modunda enstantane öncelikli , diyafram otomatik konumundamı çekim yapmalıyım S modunda enstantane en fazla 1/1000 oluyor M modunda ise 1/2000 e kadar çıkıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim yarın önemli çekimler yapacağım o nedenle kaliteli resimler çekmek istiyorum. çekim yaparken tam netleme yapıyorum ama kişiler yönlenini değiştirdiğinde veya hareket ettiklerinde blurr gözüküyor hep bunun önüne geçemiyorum

Tarih: 5 Şubat 2006, 01:14 - İp: yok