alikemal
alikemal (üye)
Hakkari / Stüdyo Fotoğrafçısı

Panaromik Çekim

17 mmgeniş açıyla oldukça büyük bir binayı yakın mesafeden (ki bu zorunluluk)panaromik olarak çekme çabamda istediğim verime ulaşamadım.çok fazla perspektif bozulması oldu.Acaba az kare sayısındanmı?mesafe yakınlığındanmı?kullandığım proğramdanmı?(Autopano pro)
yardımlarınıziçin teşekkürler

Tarih: 4 Eylül 2009, 20:41 - İp: 88.***.**7.155
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

makineyi yere paralel tutmamış olabilirsiniz... yazılımdan olduğunu sanmam ama bir de photoshop ta birleştirmeyi deneyin.

Tarih: 5 Eylül 2009, 01:11 - İp: 88.***.**3.72
alman
alman (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotolar arasında en ufak kayma bile görünümü bozacaktır. Eğer tripod kullanırsan (kullanma durumun söz konusu ise tabi) kesin sonuçlar alırsın... Poz kilitlemeden bahsetmiyorum bile çünkü yapmış olmanıza gerekkir. Kolay gelsin !!

Tarih: 5 Eylül 2009, 12:36 - İp: 85.***.**0.48
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Bence yakın çekim nedeniyle istediğn sonucu alamamış olabilrsin. Bence aynı kareyi veya benzer başka bir konuyu daha uzakdan çekmeyi dene eminim daha iyi sonuç alacaksın.

Ayrıca Alman'ın dediklerine da aynen katılıyorum.

Kolay Gelsin...

Tarih: 5 Eylül 2009, 13:06 - İp: 85.***.**8.117
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

daha dar açılı objektifler deneyin (35mm,50mm) ... 17mm gibi bir açıda çok fazla fotoğraf çekmeniz gerekir o da program belki birleştirir çünkü örnek olarak 17mm ilk çektiğiniz fotoğrafın sağ köşesi ile ondan sonraki çekeceğiniz fotoğrafın sol köşesi çok alakasız olucaktır .. benden tavsiye biraz daha uzaklaşın ve 35 ya da 50mm gibi bir optikle deneyin deforme gene olur 17 mm deki abartı derformeler olmaz kesinlikle ve birleştirme daha sağlıklı olur

Tarih: 5 Eylül 2009, 17:41 - İp: 88.***.**0.183
  • 1