japongozlu
japongozlu (üye)
Çanakkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nü Çekmek,çektirmek Etikmi?

SELAM HERKESE YA ARKADASLAR BEN NÜ ÇEKMEK İÇİN MODEL ARIYORUM FAKAT NERELERDEN FAYDALANA BİLİRİM YANİ NSL BENİMLE NÜ ÇALISACAK MODEL NERDEN BULACAM YA NÜ ÇALISAN ARKADASLAR BANA YARDIMCI olursanız sevinirim arkadaslar...sanata karsı duyarlı birisini bulmam gerek ...

KONU FARKLI YERE KAYDI BENDE BU ŞEKİLDE KNUMU DEĞİŞTİRDİM BELKİ KONU BAŞLIGI BÖYLE OLUNCA İÇERİSİNDEK
İ KONUYLA PARALELLİKKURMUS OLURUZ.....

#japongozlu' tarafından 01.12.2007 22:11:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2007, 13:26 - İp: 212.***.**1.226
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bu konuyudua sulandırmışsınız ya helal olsun. adam ciddi ciddi birşey sormuş.

Serbag'ın fikri güzel bende beğendim olabilecek birşey. Sitemizde nü çalışanlarla ve modellik ajanslarıyla görüşme fikride olabilir. Bende ek olarak üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleriyle görüşmeni önerebilirim onların sürekli çalıştıkları modelleri var yardımcı olabilirler.

Tarih: 14 Kasım 2007, 12:59 - İp: 81.***.**4.62
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

kan çekiyo işte... kalıbımı basarım; muğladan yazan arkadaş, aslen Tokatlı..

Tarih: 14 Kasım 2007, 16:03 - İp: 85.***.**1.147
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben poz verebilirim 1,80 boy - 99 kiloyum işine gelirse

Tarih: 15 Kasım 2007, 16:46 - İp: 85.***.**9.142
unalosman
unalosman (üye)
İstanbul / Amatör

Nü ye karşı biri olarak...
bana göre sanat ,ahlaki değerlerin önüne geçemez eğer geçerse(geçmesede başka fotğraf türlerinde de sanat yapılabilir) sanatkar oluruz ama diğer taraftanda pek ahlaklı olduğumuz söylenemez...

Tarih: 22 Kasım 2007, 22:25 - İp: 88.***.**9.244
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sanatın ahlaklı olması gerekirmi??
kime gore ahlak???
size goremi? bana goremi?bir baskasına goremi?
din kurallarına goremi?
dinimizde resmetmekte gunah ona bakarsanız.
ozaman suanda yaptıgınızda gunah.
eskiler hala fotograf cektirmez bu yuzden..
size goreyse normaldir bu.
nasılki bir ihtiyar fotograf konusunda sızın kadar rahat degilse sizde fotograf konusunda baskaları kadar rahat degilsiniz.
yani sadece bizim deger yargılarımız yok.
oyuzden sanata sınır vurmyalım derim ben.
nü fotografa bakmayabilir cekmeyebilirsiniz ama sanatsal olup olmadıgının yorumunuda bakanlar yapsın enazından.
-------
japongozlu (nickte ilgincmiş) profesyonel ajanslardan bir model bulursan hem işini bilen biriyle calısırsın,hemde baska sıkıntıların olmaz.

Tarih: 23 Kasım 2007, 00:15 - İp: 88.***.**5.57
mete007
mete007 (üye)

ok dostum.. bi daha şeycilere bulaşmam..

bırakırız şeyleri.. kendi halinde şey olsunlar.. bize ne onların şeyinden...

Tarih: 23 Kasım 2007, 16:45 - İp: 81.***.**3.212
unalosman
unalosman (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle mete007 nick li arkadaşın seviyesi konuşmasından anlaşılmaktadır. o seviyeye asla inmem.

Eğer Allahın istediğini yapmak dindarlıksa bundan okadar büyük onur ve gurur duyuyorum ki anlatamam...
.....
dinimizde sahih olmayan hadislerinin dinimize sokularak din gibi gösterilmeleri sonucunda gerçek islam, geleneksel islama dönüştürülmüş ve fotoğraf çektirmek günah vs. gibi dayanağı olmayan akıl ve mantıkla çelişen hadisler dinimizin temelleri gibi gösterilmiştir.
tavsiyem kuran'ı anlayarak okumaları ve dinimizi iyi öğrenmeleridir. Bilip bilmeden Allah'ın dinine haksızlık yapmamalarıdır. bu kadar sözden sonra eğer aynı düşünmüyorsak. 'O halde Sizin dininiz size, benim dinim bana'...(kuran-ı kerim -kafirun suresi-6)

Tarih: 23 Kasım 2007, 22:04 - İp: 88.***.**3.68
mete007
mete007 (üye)

http://photo.net/photodb/photo?photo_id=6531950

yorum, hürdür..

#mete007' tarafından 24.11.2007 09:57:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2007, 09:35 - İp: 85.***.**2.185
japongozlu
japongozlu (üye)

ROKOMET : sanatı tartışmayacağız sanırım.. yani umarım DEMİŞSİN..
Bİ ÖNCEKİ YORUMUNUN KOPYASIDA BURADA prensip olarak nüye karşı olduğum için size çalışmalarınızda meteyle birlikte başarısızlıklar diliyorum..
ciddi olmayan bol iş kazalı günler dilerim.
BİRDİGER YORUMUN BU BEDDUADA ETMEDEN GEÇEMEMİŞSİN

Tarih: 24 Kasım 2007, 12:14 - İp: 212.***.**1.226
japongozlu
japongozlu (üye)

EVT BENCE DE SANATI BURDA TARTIŞMAYALIM ÇÜNKİ SENDE SÖYLEMİŞSİN TARTISMAYALIM DİYE..
NSL GÜZELİ ARTISAMIYOSAK SANATIDA TARTISAMAYIZ.BENCE NÜ ÇOK GÜZEL VE ESTETİK GELİYOR BANA İNSAN VUCUDU OKADAR
ESTETİKKİ KESİNLİKLE ÇALISMAK İSTİYORUM.
AYRICA AHLAKSAL BOYUTUDA UMRUMDA DEGİL ÇÜNKİ BEN O KİŞİLERLE YATMIYORUM VE BİR AHLAKSIZLIK YAPMIYORUM.
SADECE FOTOGRAF ÇEKİCEM VE AKLIMDA İNANIN O FOTOLARA BAKARKEN CİNSELLİGİN S Sİ BİLE GEÇMİYOR FAKAT BAZI FOTOLAR VAR
ONLARA BAKARKEN CİNSELLİK GEÇİYOR İŞTE O FOTOLAR BENCE NÜ DEGERİ ÇOK FAZLA OLAN FOTOLAR DEGİL...
Bİ FOTOGRAF CİNSELLİK ÇAGRIŞTIRIYORSA O FOTOGRAF KESİNLİKLE EROTİK TİR..BENCE ..NEYSE UMARIM BENİ ANLAYAN ARKADASLARDA ÇIKAR.

Tarih: 24 Kasım 2007, 12:15 - İp: 212.***.**1.226