dolunay_hd
dolunay_hd (üye)
Samsun / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon D70 Canon 30d Kapışması...

Konuşulacak bir fark işte bu,studyocular buna bakmalısınız.

Bilmiyorum ama bu haberi saat tam 9:00:10_da gördüm hemen paylaşıma açıyim diye düşündüm,çok önemli bir nokta bence saygılar teşekkürler...

Tarih: 4 Temmuz 2007, 09:06 - İp: 88.***.**4.174
dolunay_hd
dolunay_hd (üye)
Samsun / Doğa Fotoğrafçısı

legionella + Aslında hiç denemedim,ama tabiki denerim böyle bir hataya karşılaşırsam hemen upload yapıcam.Saygılar

Tarih: 7 Temmuz 2007, 16:18 - İp: 88.***.**6.243
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

zuhahahahahah

ay dur böle olmadı

puhahahahaha

yaw bu testi yapana şuursuz derim ben be

uehueheuh

aradaki farka bak

sony ericson k750 ile bile çeksen böle gözükmek be...

ahahahah

Tarih: 7 Temmuz 2007, 23:53 - İp: 85.***.**8.90
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yap sen testi yap..elindeki on tane makinayla bi test yapda bizde iç çekelim..yalancı hırsız

Tarih: 16 Temmuz 2007, 20:45 - İp: 88.***.**8.163
tararseven
tararseven (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Gerçekte var olmayan bir "test" bence.

Anlamadığım şu. Benim bildiğim daha doğrusu inandığım makinenin üstünlüğünden önce kendi yeteneğinle ve yaratıcılığınla ortaya güzel birşeyler çıkarmak, ondan sonra makinenin kalitesiyle o güzelliğe teknik, estetik, kompozitif destek katmaktır.

Yanlış mı düşünüyorum?

Ayrıca şunu açıkça belirtmem gerekir ki:

1. Nikon kullanıldığı iddia edilen resim daha yakından çekilmiş
2. Canon kullanıldığı iddia edilen resim zaten normalde flu, ve photoshopta değerleriyle oynanmış. Napmış bu testi yapan, "dur şu canonla çektiğim resimdeki kızın yüzünde lekeler var" diyip plug-in rötuşla düzeltme mi yapmış?
3. Benim kıytırık Samsung S730 bile bu kadarcık zoomlamada bu kadar bozmuyor, artı şuan kullandığım 400d yukarıda çekim yaptığı iddia edilen 30d'den daha iyi çekim yapıyorsa, 30d çok daha iyidir düşüncesindeyim.

Arkadaşlar lütfen ayrıca, makineleri değil marifetleri konuşturalım...

Yanlış bir lafım olduysa affedin, ama bence makineden daha önemli şeyler de var.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 05:36 - İp: 85.***.**8.9
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Çok komik gerçekten. fazla söze gerek yok. böyle test olmaz. baştan sona yanlış, yanlış, yanlış

Tarih: 8 Ağustos 2007, 17:47 - İp: 88.***.**9.138
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ya bu adam calıntı fotograftan yakalanmıs bırı..neden bahsedıyorsunuz hala

Tarih: 9 Ağustos 2007, 01:00 - İp: 85.***.**9.17
kekibec
kekibec (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

yanlış bir bilgilendirme olduğunu düşünüyorum..

Nikon D70 zaten hatalı bir üretim olduğundan 70S serisi daha iyi diyebiliriz.. Kaldı ki D70 ve D70S kullandım, şu an kullandığım makina Canon 30D ve bu makinanın Nikondaki eşdeğeri Nikon D200 dür..

sen kalkmış D70 ile karşılaştırıyorsun tuhaf.

ha bu arada belirtmekte fayda var exif bilgileri olmadan bu tarz konuların açılmasını sakıncalı gördüğümden bence silinmelidir, kilitlenmelidir diye de eklemek istiyorum..

#kekibec' tarafından 19.08.2007 15:00:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 14:59 - İp: 78.***.**4.67
areena19
areena19 (üye)
Çorum / Profesyonel Fotoğrafçı

Bana gore lenle alakalı.... D30 ve D70 kıyaslanamaz....

Tarih: 24 Ağustos 2007, 13:04 - İp: 81.***.**3.227
by_kosta
by_kosta (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

ya göz var nizam var mesafe aynı değil bu yeter zaten ayrıca her iki makineyide kullanmış biri olarak 30D ile karşılaştırmak saçma burda sadece mesafede önemli değil asalar aynımı zaten fotograf kendini de belli ediyor flu zaten bence nikon hayranı bi arkadaşımız makinesini övmüş başka bişi değil

Tarih: 24 Ağustos 2007, 19:47 - İp: 78.***.**8.56
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

HİÇBİRİNİZ OKUMUYORSUNUZ DEGİLMİ ONCEDEN YAZILANLARI?????
BU ADAM CALINTI FOTOGRAFTAN SABIKALI BIRISI..ELİNDE OLMAYAN EKİPMANLARIDA VAR DIYE YAZIYORDU,YAZIK İŞTE DUS DUNYASI..
BOYLE BİR ADAMIN KOYDUGU KARSILASTIRMAYADA HAK VERECEK HALİMİZ YOK AMA ONCE BİR OKUYALIM

Tarih: 24 Ağustos 2007, 20:05 - İp: 88.***.**7.246