cayfincani
cayfincani (üye)
İzmir / Amatör

Nikon Coolpix P510 Yardımmmmm

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım yardımınıza ihtiyacım var nikon coolpix p510 aldım ama çekimle ilgili hiçbir fikrim yok kullanma kılavuzunu 2 kere okumama rağmen aklımda kalmıyor özellikle istediğim ön planı yada arka planı flu yapmak ve birkaç tiyo bebeğim daha fazla büyümeden güzel kareler yakalamak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Tarih: 7 Haziran 2013, 09:55 - İp: 188.***.**1.17
lanista
lanista (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon L210 kullanmıştım manuel ayarlar yapılmıyordu hatırladığım kadarıyla bu makine de var ise ilk bu ayarları ve ne işe yaradıklarını öğren . Eğerki yoksa aşağıdaki videoyu izleyebilirsin varsada izle bence

http://www.bascek.com/12710/kompakt-makinelerle-arka-plani-flu-yapmak/

Tarih: 8 Haziran 2013, 20:06 - İp: 94.***.**2.220
ufukserin
ufukserin (üye)
Kocaeli / Profesyonel Fotoğrafçı

p-s modlarını kullanın bende de aynı makinadan var.
ama ben manuel olarak kullanıyorum sizde biliyorsanız.
diyaframı düşürün.enstantane yi ayarlayın.iso 100 de kalabilir duruma göre değişebilir.ama diyafram düşük olsun.ben öyle kullanıyorum mesela.

Tarih: 4 Temmuz 2013, 22:19 - İp: 85.***.**2.14
filii
filii (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba,

Mesajı yeni gördüm belki makineyi çözmüşünüzdür fakat ben yinede bildiğim kadarıyla yazmak istedim. yaklaşık 1 yıl oldu makineyi alalı bahsettiğiniz fotoları ben aynı makinede çekebiliyorum(isterseniz resimlerimi bir inceleyebilirsiniz) Öncelikle manuel kullanım ile makine çekim modundayken menü tuşuna basın, karşınıza ıso duyarlılığının 2 altında AF Alan modu nun içine girerek Manuel'i seçmelisiniz. sonra çekim ekranına geri döndüğünüzde ekranın tam ortasında köşeli parantez gibi imleç göreceksiniz. o kare nerede üzerindeyse o nesneyi netleyebilirsiniz. o karenin yerini sağ tarafta bulunan ok tuşuna 1 kere bastıktan sonra ok etrafında bulunan daire şeklindeki tuşu sağ sol yukarı aşağı modunda değiştirdikten sonra çekim yapamanız durumunda istemiş olduğunuz çekimi yapabileceksiniz.

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=571040

Tarih: 9 Ekim 2013, 19:54 - İp: 78.***.**1.52
dgkntrmn
dgkntrmn (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Kardeşim çekeceğin modelden olabildiğince uzaklaş ve zoom yaptıktan sonra modeli netle arka planın flu olduğunu göreceksin.
Selamlar

Tarih: 13 Ekim 2013, 23:24 - İp: 81.***.**0.255
  • 1