ptmr
ptmr (üye)
Bursa / Amatör

Kodak Kullanıcıları Buraya..

Merhaba arkadaşlar,
Uzun Süredir Foruma üyeyim, böyle şahane bir forumda forumda bana göre tek eksik marka bazında alt konular olmaması..
Yaklaşık 6 aydır DX7590 Sahibiyim, Kodak Birçok Profesyonel arkadaşımızın ilk tercihlerinde yer almasada, bu forumda sadece profesyoneller olmadığınıda unutmamak gerekir. Ayrıca Bütün markaların diğerlerine göre önde yada geride olduğu birçok nokta var..
Bu Başlığı Açmakla Yapmak istediğim Makinalarımızın Ortak yönlerini birlikte keşfetmek, birbirimize yardımcı olmak ve yeni makina alacak arkadaşları en azından birer kullanıcı olarak doğru yönlendirmek..

Öncelikle kendim başlayıp makinamı eleştimek istiyorum;
Artıları:
+ Fiyatna oranla cazip ve kaliteli olması.
+ Amatörler için gerçekten başarılı hazır ve oto çekşm modları
+ Çok uzun Pil Ömrü
+ 2.2" TFT Ekranı
+ SD & MMC kart desteklemesi (boyut sınırı olamdan ve bu kartların piyasadaki en ucuz kartlar olmaları.
+ REnkerin canlışığı ve beyaz ayarı başarılı.
+ Sıkıştırma mekanizması sayesinde Çok az kayıpla yarı yarıya hafızadan kar edebilme

Eksileri:
- Gece Çekimi Otomatik modda çok kullanışlı değil
- Video modu daha başarılı olabilirdi
- Titreşim engelleme mekanizmanın olmayışı Alışana kadar kaliteli foto almanızı bazen engelliyor.
- Manuel odak Yok
- Eğer Profesyonel olarak bakarsanız Diyafram hızları daha geniş olabilirdi..

umarım sizde öneri, sorun ve kıyaslamalarınızı burada paylaşırsınız..

Tarih: 12 Mayıs 2006, 01:57 - İp: 88.***.**4.94
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

bendede kodak z740 war memnunum diyebilirim cok canlı we parlak fotograflar sunuyo lcd ekranı muadillerne göre cok parlak ve net cekim modu zoom video v.s hersey ii ama histogram da olsa fena olmazdı diye düsünüyorum cogo es gecip belli markalara takılıo ama sundugu performans yabana atılacak gibi degil gercekten

Tarih: 12 Mayıs 2006, 15:33 - İp: 88.***.**2.54
ptmr
ptmr (üye)
Bursa / Amatör

Arkadaşlar Kodak Dx7590 Makinama Harici MAkro Lens Takmak İstiyorum, web sitesinde Dönüştürücü adaptör ile bunu yapabilmek için makinam uyumlu diye yazıyor. Makinamım Normal odak Uzaklığı 60 cm. Max Zoom ile En Az 10Cm.ye düşüyor Bu mesafe.
Konu Hakkında Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardım Edebilirler mi? Özellikle Fiyat Ve Marka Açısından. Birde Bu tarz Ürünler Online Olarak Nerden Alınabilir Acaba?

Tarih: 1 Haziran 2006, 02:02 - İp: 88.***.**6.227
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

slm 7590 icin 37mm kodak retinar makrosu wardı sirkecide 200ytl ama bana kalırsa simdi alma döviz biraz normale dönsün ondan sonra alsan daha ii olurr

Tarih: 2 Haziran 2006, 15:45 - İp: 88.***.**7.245
busbus
busbus (üye)
Ankara / Amatör

Donusturucu adaptor lens takımına izin vermez. Bu makinalarda lens degistirme gibi bi sansınız yok. yapabileceginiz sadece bu adaptor yardımıyla filtre ve yakın cekim için close up takabilmek. ben adaptoru yaklasık 4 ay once 19 dolara almıstım. close up sette 60 milyon liraydı(sanıyorum içinde 3 adet degişik olçekli close up var)bu arada bende 6490 kullanıcısıyım yanılmıyorsam sizin makinanın kardeşi

Tarih: 2 Haziran 2006, 19:07 - İp: 85.***.**1.150
ptmr
ptmr (üye)
Bursa / Amatör

Close Up Filetreler Tam olarak nr işe yarıyor? Örneğin Makinamda Makro Mesafem 10 cm. bunu dah düşüğe mi çekiyor yoksa makrodaki netliği mi arttırıyor? Yada Başka Nasıl Avantajları Oluyor? Birde örneğin 3 adet filtreyi üst üste takınca fark eden ne oluyor biraz bilgi verebilirseniz gerçekten memnun olurum.
ilginizer teşekkürler..

Tarih: 4 Haziran 2006, 02:20 - İp: 85.***.**9.38
busbus
busbus (üye)
Ankara / Amatör

Close up filtre yi bende hiç kullanmadım ama sistem soyle calısıyor: bunların +2 +3 gibi degerleri var ve lensin onune taktıgınız zaman buyutec gorevi yapıyor. sizin netleme mesafeniz aynı kalıyor ama goruntu buyudugu için daha yakındaymıs gibi cekim yapıyorsunuz. ustuste koyarsanız dahada buyuk bir goruntu elde ediyorsunuz ama bu sefer fotografın kenarlarından bozulmaya baslıyor.

Tarih: 4 Haziran 2006, 11:32 - İp: 85.***.**1.94
drberkan
drberkan (üye)
İstanbul / Amatör

bende kodak 77590 var lens adaptoru ve makro lensleri sirkeciden aldım ilgilenirsen

polat foto ve ender fotoda var.

www.polatfot.com
www.enderfoto.com.tr (yada sadece com.)

Tarih: 20 Haziran 2006, 17:27 - İp: 85.***.**0.205
ptmr
ptmr (üye)
Bursa / Amatör

kardeş fiyatları hakkında biraz ön bilgi verebilmen mümkün mü birde performansa ne kadar katkı sağlıyor, avantajları nelerdir?
ilginize teşekkürler..

Tarih: 20 Haziran 2006, 18:50 - İp: 85.***.**5.130
  • 1