as_me
as_me (üye)
İstanbul / Amatör

Kendimizi Nasıl Klonlarız?

Çoğu zaman görmüşsünüzdür. Aynı fotoğrafta aynı kişi farklı durumlarda bulunabiliyor. Fotoğrafın sağında kitap okurken,solunda ise uyuyor olabiliyor. Bu olay fotoğraf makinesinden yapılan bir işlemle mi sağlanıyor?

Tarih: 24 Haziran 2009, 13:05 - İp: 85.***.**0.161
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

tripoda makineyi sabitleyin.
Fotoğrafın sağında kitap okurken çekin.
birde Fotoğrafın solunda ise uyuyorken çekin.
katmanlı çalışmaya izin veren ister paint.net ister photoshop ile iki resmi üst üste getirin.
silgi ile üstteki katmanın yarısını silin.

tamamdır.

edit: Örnek görsel eklendi

#remi5861' tarafından 25.06.2009 09:54:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Haziran 2009, 13:34 - İp: 78.***.**3.156
as_me
as_me (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim sandığımdan daha kolaymış ...

Tarih: 24 Haziran 2009, 14:27 - İp: 85.***.**0.161
h.iz
h.iz (üye)
Giresun / Amatör

Eğer fotograf istiyorsanız başka ps ile istiyorsanız başka cevabı var... Fotoğraf olsun orjinal olsun derseniz bir karanlık odaya sehba üzerinde makinayı b uzun pozlamaya getirin ve denklanjöre basın f 10 veya 16 civarı olsun ve oda karanlık olsun ... Makina ardında bir arkadaşın elinde flaşla siz kadraj sağında poz verince seslenin flaş patlatsın size doğru manuel olarak... Siz sola geçip tekrar dilediğince poz ver bu sefer de arkadaşınız flaş patlatsın ... denklanşörü kaldırın ... iki kişi aynı kişi aynı kadrajda dır... Flaşı elinizlede patlata bilirsiniz...

Tarih: 24 Haziran 2009, 14:40 - İp: 79.***.**6.9
as_me
as_me (üye)
İstanbul / Amatör

ben henüz 13 yaşındayım . o kadar teferruata girebileceğimi zannetmiyorum yine de teşekkür ederim verdiğiniz bilgi ilerde yardımcı olabilir

Tarih: 24 Haziran 2009, 14:43 - İp: 85.***.**0.161
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şimdiye kadar gordugum en iyi ornek

Tarih: 24 Haziran 2009, 20:10 - İp: 78.***.**9.119
burhanavci
burhanavci (üye)
Ankara / Amatör

öncelikle herkeze merhaba,
klonlama teknıgını anlatmıssınız fakat ben photoshop a falan bıraz yabancı oldugum ıcın ve bu teknıgı ogrenmek ıstedıgım ıcın bıraz daha detaylı anlatabılırsenız sevınırım.şimdiden teşekkurler

Tarih: 3 Temmuz 2009, 23:54 - İp: 78.***.**4.158
burhanavci
burhanavci (üye)
Ankara / Amatör

acaba konuyla ilgili bana detayl bilgi verebilecek bir arkadaş yokmu?

Tarih: 8 Temmuz 2009, 01:22 - İp: 78.***.**1.217
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

tripoda makineyi sabitleyin.
Fotoğrafın sağında kitap okurken çekin. birde Fotoğrafın solunda ise uyuyorken çekin.
katmanlı çalışmaya izin veren ister paint.net ister photoshop ile iki resmi üst üste getirin. silgi ile üstteki katmanın yarısını silin.
tamamdır.

Tarih: 8 Temmuz 2009, 01:23 - İp: 88.***.**5.45
burhanavci
burhanavci (üye)
Ankara / Amatör

benımde sorunum orda zaten dedıklerınızı yapıyorum fakat resımlerı bırlestıremıyorum sacma sapan bır sekılde yan yana koyabıldıgımdede ton farkı oluyor

Tarih: 8 Temmuz 2009, 01:32 - İp: 78.***.**1.217
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Otomatik modda çekiyorsunuz ohalde. Manuel ayarda çekerseniz herbir fotoğraf aynı tonda çıkar. Böylece üstüste binen fotoların birkısmını silseniz bile alttaki ile aynı olacağı için efektli olacaktır.

Tarih: 8 Temmuz 2009, 01:54 - İp: 88.***.**5.45