mhfidan91
mhfidan91 (üye)
Balıkesir / Amatör

Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?

Merhabalar ben bu alanda yeni ve bir okadar da hevesliyim. Bu işi gerçekten yapmak ve kendimi bu alanda çıkabileceğim maksimum seviyeye çıkarmak istiyorum.

Bu nedenle; kendimi nasıl geliştirebilirim?, nasıl çalışabilirim?. Siz tecrübeli arkadaşlarım ve hocalarımdan önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Tarih: 4 Şubat 2013, 19:48 - İp: 88.***.**0.7
burak33
burak33 (üye)
Ankara / Meraklı

1 - sabırlı ol , istekli ol , asla pes etme , ben çekemiyorum asla deme , makinan sürekli gözünün önünde elinin altında olsun

2 - makina al

3 - makinanın kullanım klavuzunu oku ney nasıl öğren

4 - işin teorik bilgilerini kap ve aklına yerleştir ( diyafram , estantene , iso , beyaz ayarı , ışık kullanımı v.s.)

5 - fotoğraf çekim tekniklerini araştır kendine uygun olanı seç

6 - bol bol fotoğraf çek ( insan fotoğraf çektikçe birşeyleri ilerletebiliyor geriye dönüp sürekli kritikler yap diğer fotoğraflarla kıyasla bu adam nasıl çekmiş yaa? diye sorma sende çekmeye çalış elindeki imkanlarla )

7 - çekerken biraz müzik iyi gider

ben bu şekilde ilerledim ve ilerlemeye devam ediyorum fotoğraf sanatını ben hep yeni dikilen bir fidana benzetirim sabırlı ve azim olmak şart sürekli okuyum kendini geliştirim uygulayacaksın bol bol fotoğraf çekeceksin ki bakış açını değiştirebilesin sıradışılığı yakalayablesin

#burak33' tarafından 04.02.2013 20:32:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Şubat 2013, 20:30 - İp: 88.***.**5.159
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Aradığın her sorunun cevabı internette googlede veya bu sitenin forumlarında var.Sen yinede temel fotoğrafçılk bilgilerini anlatan bir kitap edin (özer kanburoğlu Adan Zye fotoğrafçılık kitabını tavsiye ederim ) programlı bir şekilde çalış, kitabı tekrar tekrar oku.Hevesin varsa zaten çekemeyeceğin fotoğraf yok, başarılar.

Tarih: 4 Şubat 2013, 21:19 - İp: 212.***.**1.93
gencobjektif
gencobjektif (üye)
Antalya / Amatör

Burak33'e katılıyorum ayriyeten ekliyeceklerim;

1-Makinansız dışarı çıkma,herzaman elinin altında olsun.

2-Fotoğraf çekmekten hiç sıkılma çünkü her seferinde yeni şeyler öğrenirsin

3-Sitede köşe yazılarını oku,ders al.

4-Fotoğraflarına direk '...... photography' damgası verme.Çünkü bu işi gerçekten yapanlara ayıp olur

5-Her boş anında dışarı çık,fotoğraf çek.Çıkamadığın zamanlar evin içindeki objelerle çalışmalar yap

6-Asla fotoğraf çekmekten bıkma,bu gerçekten çok zevkli bir hobi

7-Değişik çekim teknikleri öğren,internet bununla ilgili bir süre öğretici yazı,video vs. var.

8-Photoshop'u öğren

Ben de kendimi böyle geliştirdim ve hiç bıkmadım.Ve daha da üstüne koyarak gitmek istiyorum.Bunları izleyerek sende kendini geliştirebilrisin.Başarılar

Tarih: 5 Şubat 2013, 02:01 - İp: 94.***.**5.25
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Merhaba,
Balıkesir'in içinde yaşıyorsanız önce müzeyi gezerek başlabilirsiniz,
orada veya internette fotografcılık kurslarını öğrenip katılın,
hatırladığım kadarıyla Baronuz bile fotografcılık kursu açıyordu,
Doğru bir başlangıç ile maksimum seviyeye ulaşacağınızı düşünüyorum.

Tarih: 5 Şubat 2013, 02:07 - İp: 78.***.**3.26
  • 1