takeco
takeco (üye)
Manisa / Amatör

Halk Oyunları Video-resim Çekme...

Herkese selamlar arkadaşlar hemen konuya girmek istiyorum haftaya salı günü halk oyunları yarışmaları var İzmir-Fuar Celal Atık Spor Salonunda(herkesi beklerim.. )Bana bu tür etkinliklerde seçmem gereken konum ya da foto çekim teknikleri hakkında ipuçları verebilir misiniz..?Daha önce bu veya buna benzer etkinliklerde görev almış olan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

Çok teşekkürler...

Tarih: 19 Şubat 2007, 19:38 - İp: 81.***.**5.115
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben bir halkoyunları danscısı olarak,ve yarısmalarda mıhmandarlık yapmış biri olarak soyleyeyim..poster calısmaları için mesela ustten tam karsıdan ekibin oyun finalinde selam verdigi an gibi alısılagelmiş fotograflar cekebilirsin..bunlar simetrik olur ve iyi gorunurler..

sahneye inme imkanın varsa sahne kulisinden cok iyi goruntuler alabılırsın..sahne ısıklı oldugundan kuliste bekleyen oyuncunun yarı sıluet fotografları cok etkileyici olabiliyor...

sahne onunde ikişerli ucerli grupları,solistleri ayrı ayrı kareleyebilirsin..geniş acı kullanmanı tavsiye ederim..gosteri olmadıgı için ısık oyunları olmayacaktır buyuk ihtimalle..hem jurinin hem izleyicinin herseyi acık gormesi için..ama yinede yeterli ısış bulamayabılırsın..yuksek ıso kabiliyeti ve titreşim engellemesi olan bir makinan olsa iyi olur..enstantaneyi 30un hatta 60ın altına dusurmemen gerekiyor cunku..

sahne arkası kulisteki hazırlık heyecanıda cok guzel kareler cekmeni saglar...kolay gelsin işin zor..

Tarih: 20 Şubat 2007, 17:44 - İp: 88.***.**5.80
takeco
takeco (üye)
Manisa / Amatör

teşekkürler gaijin söylediklerin çok yardımcı oldu gerçekten...bunları dikkate alıcam....

Tarih: 20 Şubat 2007, 21:05 - İp: 81.***.**5.115
  • 1