eremfe
eremfe (üye)
Ankara / Amatör

Gece Çekimi

Merhaba arkadaşlar
Foruma yeni üyeyim, forumun tamamını okumaya ve birşeyler öğrenmeye çalışıyorum, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bende Canon A540 makine var, yeni aldım sayılır. Daha amatör bile değilim yani. Bu hafta içinde bahçede yapılacak bir gece düğününde resim çekmem gerekiyor (resimler kendim için). Güzel fotoğraflar çekmek için ayarlarını nasıl yapmam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 29 Haziran 2007, 09:48 - İp: 212.***.**3.27
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Demek ki bir düğün, demek ki de insanlar var, ve o insanlar hareketli halde olacaklar kimi zaman, ortam düğün salonu mu , bahçe-bağ gibi mi bilmem ama, flaş şart gibi gözüküyor, flaşlı çekim yapacaksınız, alacaksınız otomatiğe A540'ı, tabii ki mesafesi sınırlı olacaktır. Harici flaş da kullanamayacağına göre yapacak fazla bir şey yok , gece modu filan işe yaramaz, uzun pozlamada insanları net yakalama şansın yok.

En iyisi birisi yanında uzatma lamba ile dolaşabilir, bu da şakası

böyle.

Tarih: 29 Haziran 2007, 15:23 - İp: 62.***.**8.1
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

haaa , bir ekleme .. otomatik modda ISO ayarı da otomatiktir muhtemelen, manuel mooda çekeceksen de ISO'yu olabilen en yüksek değere alırsan, biraz daha rahat etme şansın var, 1600 oluyor galiba A540 da ISO.

Tarih: 29 Haziran 2007, 15:25 - İp: 62.***.**8.1
darkmad
darkmad (üye)
İstanbul / Amatör

cevaplariniz banada yaradi saolun

Tarih: 29 Haziran 2007, 16:01 - İp: 88.***.**8.249
eremfe
eremfe (üye)
Ankara / Amatör

Hüsmenağa kardeş cevabın için teşekkür ederim, kolay gelsin

Tarih: 29 Haziran 2007, 16:11 - İp: 212.***.**3.27
  • 1