gurcan52
gurcan52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Düğün Fotografları...

Herkese mrblar,

Yaklaşık 1 ay sonra ağbimin düğün fotograflarını panasonic DMC fz50 ( DSLR like ) fotograf makinamla, kapalı mekenda çekeceğim.. Az çok kafamda çekim için ayarlar var ama ben bir de bu işte profosyenel arkadaşların hem çekim tekniği hemde güzel kareleri yakalama konusunda fikirlerini almak istedim.. Malüm bu tarz şeyler insanın hayatında bir sefer olduğu için hata yapmak istemiyorum.. Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Tarih: 24 Haziran 2007, 19:54 - İp: 88.***.**6.106
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Malüm bu tarz şeyler insanın hayatında bir sefer olduğu için hata yapmak istemiyorum

Sizin hiç hata yapmayacağınızı kabul etsek bile; harici bir flaş kullanmayacaksanız, makinenizin kendi flaşı uzak mesafelerde yetersiz kalacaktır, özellikle de topluluk fotoğraflarında. Çoğu pozda da flaşın şarjını beklemek durumunda kalabilir ve pozu kaçırabilirsiniz. Bence; böylesine sorumluluk isteyen bir işi yeterli donanıma sahip bir profesyonele bırakmakta fayda var.

Tarih: 24 Haziran 2007, 22:26 - İp: 85.***.**8.191
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ocaklilar çok haklı.

Tarih: 24 Haziran 2007, 22:57 - İp: 85.***.**3.88
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

3 yıl önce bende aynı işi Fuji s 5000 ile yapmaya çalışmıştım ama sanırım fujinin flaşın re-şarjı hızlı olduğu için böyle bi aksilikle karsılaşmasam da o zamanlar Xd kartların pahalılığından elimde olan 16 mb lık 2 karta 33+33 toplam 66 foto cekerek geceyi kapatmıştım ...

yeterli bi donanıma sahip değilseniz sakın kalkışmayın..

+harici flaş varsa cok daha iyi olur tabi ...

Tarih: 24 Haziran 2007, 23:05 - İp: 85.***.**5.135
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

salonda yapılacaksa dugun, salon fotografcısıyla sorun yasayacaksınız buyuk ihtimalle..buyuzden mutlu gununuzde gerilimde cıkmaması acısından bu işi profesyonel birine bırakabilirsiniz..tabiki sizde kendi makinanızla istediginiz gibi cekim yapmak sartıyla..
salon fotografcısının cektiklerine razı olmak gibi bir zorunlulugunuzda yok..
bence toplu fotografları vs. salon fotografcısına bırakıp,dugun boyunca istediginiz gibi fotograf cekin..

Tarih: 25 Haziran 2007, 00:33 - İp: 81.***.**9.243
rogojin
rogojin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kullandiginiz makineyi tanimiyorum..ben bu tur fotograflar icin nikon d200 ya da canon 30 kullaniyorum. harici flash sart degil,eger yakin cekim yaparsaniz tabii. Bir de gelinlik eger tam beyazsa canon 30d cok daha iyi sonuc verir, nikon makinada beyazlar sariya caliyor az isikli ortamda..
size tasiyem su;deklansöre yarim basili tutarak bekleyin, guzel bir kare teeeespit edince tam basin..cok ise yarar.
bol sans..

Tarih: 26 Haziran 2007, 00:45 - İp: 81.***.**2.179
  • 1