alperendenizer
alperendenizer (üye)
Antalya / Amatör

Diyafram Sorunu

Merhaba dün fujifilm finepix hs33 aldım.
Slr makineler hakkınada hiç bi bilgim olmamasına rağmen menüler falan olsun çok yardımcı baya çözdüm yani.
ama su arkayı bulanıklasıtrmayı bı turlu yapamıyorum A modunda f yi 2.8 yapıyorum gene olmuyo en yuksek degere getırıyorum yıne olmuyo yardımcı olursanız sevınırım.

Tarih: 22 Aralık 2012, 19:55 - İp: 95.***.**0.194
burocki
burocki (üye)
İzmir / Meraklı

Arkaplanı flu yapmak için makro modunu da kullanabilirsin. Makro moduna girip porte çekimleri için optik zoomu da kullanarak çekersen arka plan flu olur.Tabii makro olduğu için yeterli ışık da gerekli.

Tarih: 23 Mayıs 2013, 18:18 - İp: 213.***.**6.124
rubenphoto
rubenphoto (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Anlamadığım şey arka plan fluluğunu ne yapacaksınız?? Herkes soruyor...

Tarih: 22 Mart 2016, 23:23 - İp: 88.***.**6.80
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Ah ah yine aynı sorunlar ...Arkadaşlar fotoğrafçılık güzel bir uğraştır ama şu hep unutuluyor. Temel bilgiler kavramlar vs öğrenilmeden dünyanın en ii makinesini alsanız dahi bi işinize yaramaz. Önce temel kavramları (diyafram-enstantene-iso-net alan derinliği-çekim modlar vs. vs.) öğrenmeniz lazım ki makineyi elinize alınca bişeyler ortaya çıksın. Size abartmadan şunu söylemek istiyorum. Fotoğrafçılık merakım 2006 yılında üniversitede başladı. Üniversitede arkadaşların yardımları, ücretsiz basit kurslar ve Scott Kellby amcamızın kitapları derken herşeyi öğrendim(herşeyi değilde büyük bir çoğunluğunu) ve 2011 yılında mesleğimi elime alınca Nikon D90 sahibi oldum. Ondan öncede Canon IXUS 65 kısıtlı manuel ayar imkanı veren bi makinem vardı. Bilmem anlata bildim ne demek istediğimi.....Saygılar.Şİmdide makinem yok aradan bu kadar zaman geçti daha yeni FF düşünüyorum. Bilmeden öğrenmeden yaptığınız şeylerin çok daha sonra yanlış bir seçim old. anlıyorsunuz. Aynı benim geçmişte ilk zamanlarda makine sahibi old zamanlarda yaptığım gibi. 18-105 mm lens var 55-200mm ne işime yarayacakta aldım bilmiyorum heves işte. Ama çok geçmeden hemen 50 mm 1.8 ile takas ettim hemde sıfır 50mm ile. herşeye hemen atlamamk lazım.

#ozaygonlum' tarafından 24.03.2016 12:17:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mart 2016, 12:11 - İp: 176.***.**7.18