fotokritik
fotokritik (üye)
Ankara / Meraklı

Damla Fotoğrafı Tekniği Yardım

hocalarım bana damla fotoğrafını nasıl çekebileceğim hakkında yardımcı olurmusunuz.. damla fotoğraflarına karşı bi ilgim var.. ve çekmek istiyorum şimdiden tşk ederim..

Tarih: 23 Ekim 2006, 12:49 - İp: 88.***.**3.55
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Düşük enstantane kullanarak ve makro zoom lens olsa daha iyi olur kanımca vede biraz kroplayıp damlayı büyütmek tabi yakalamak en önemlisi. Kolay gelsin

Tarih: 23 Ekim 2006, 13:27 - İp: 81.***.**5.106
fotokritik
fotokritik (üye)
Ankara / Meraklı

peki bende nikond70s var ve 18-70mm objektif var bu objektif işimi görmezmi sizce...??

Tarih: 23 Ekim 2006, 13:30 - İp: 88.***.**3.55
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Elbetteki görür ama bildiğin üzere o objektifte macro özelliği yok pek fazla bi eksiklik yaşıcanı sanmam uzaktan zoomla netle yaparsın ama bu gibi çekimleri ev ortamında yapıcaksan e evdeki ışık koşullarında kullandığın enstantaneden dolayı çekilen fotonun karanlık çıkması icab edicektir ve flaş kullanmak gerekicek bu durumdada flaşı -3 değerlerine kadar düşürüp uzaktan 70 mm zoomla çekmek fotoğrafın fazla beyaz olmasını engelleme açısından iyi olucaktır. Kolay gelsin

Tarih: 23 Ekim 2006, 18:40 - İp: 88.***.**2.57
gurkanx
gurkanx (üye)
İstanbul / Meraklı

Selam, ben enstantaneyi en hızlıya getiriyorum,macro modda ve flaşlı çekiyorum. Damlaya çok yaklaşma objectif ıslanabilir Kolay gelsin

Tarih: 23 Ekim 2006, 18:43 - İp: 88.***.**6.146
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

excalibur üyesine mesaj at foruma takılmaz damla fotları konusunda bayabir çalıştı sana yardımcı olur.

Tarih: 26 Ekim 2006, 23:09 - İp: 81.***.**6.136
  • 1