summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

D7000 Basamaklama Sorunu

merhabalar ben d7000 makinemi yeni aldım ama bracketing kullanmak istediğğim zaman 3 fotoğraf cekiyorum ama bir tanesi +1 stop fazla pozlama cekiliyor diğer ikisi aynı pozlama oluyor. tam terminolojiye hakim olmadığım için söylede yazayım 3 fotoğraf cekiğim zaman 1 tanesi açık parlak diğer ikisi aynı yani daha koyu olan fotoyu çekemiyorum, bu ayarı nasıl yaparım ,hdr yapma hevesim kursağımda kaldı, yardımlarınızı bekliyorum teşşekür ederim.

Tarih: 2 Ocak 2013, 09:56 - İp: 212.***.**2.82
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Titreme olsa, dusuk perde hizi, ayna sarsintisi filan deyip ornek fotograflari isterdim. Ama siz oymama diyorsunuz.

Fotografin oynamasi icin makinanin oynamasi lazim.

Lens VR ve VRsi acik ise bir de kapayip deneyin - hic duymadim ama bir ihtimal.

Bir de oymana oldugunu nasil goruyorsunuz/anliyorsunuz merak ettim .

Bracketing ayarini yazar misiniz - hangi sirayla cekiyor. ( - , 0 , + veya +, 0 , - gibi )

Tarih: 10 Şubat 2013, 11:11 - İp: 96.***.**5.17
summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

evet bu vr açık olduğu zaman yapıor bu durumu ,vr yi kapatıp çektim ve oynama olmadı teşekkür ederim
oynama olduğunuda en allttan bi noktayı referans olıp oraya bakıyorum ve ilk resimde kadardaki yeri bariz değişik olduğunu görüyordum,.

vr yi kapattiğim zaman düzeldi teşşekkürler

Tarih: 10 Şubat 2013, 12:17 - İp: 85.***.**1.53
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tripod uzerinde iken VR acik ise, makina bos yere titresim yakalamaya/duzeltmeye calisiyor ve sasirabiliyor. Yine de bu kadar gozle fark edilebilir kayma yapmasi ilginc.

Tarih: 10 Şubat 2013, 17:55 - İp: 96.***.**5.17
summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

evet ama bu olay objektifle alakalı bi durum demi makineden kaynaklanmıyor?

#summerboy' tarafından 10.02.2013 22:19:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2013, 22:18 - İp: 85.***.**1.53
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

VR kapaninca duzeldiyse oyle olmali ...

Tarih: 11 Şubat 2013, 18:00 - İp: 96.***.**5.17
cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

Merhaba summerboy bende nikon d7000 kullanıyorum.Bracketing ayarlamayı nasıl yapıyorsun.Bana Adım adım anlatırmısınız Çünkü HDR Çekimi benimde kursağımda kalmak üzere

Tarih: 3 Mart 2013, 02:42 - İp: 78.***.**7.42
summerboy
summerboy (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

merhaba cizreweb ben şöyle çekiorum,öncelikle objektifin vr özelliğini kapalı(off) pozisyonuna getir,mutlaka tripod kullan,ben A modunda cekiorum,makinenin önde bkt tusu var flash tusunun altında ona basılı tutarak dönen ayar tuşlarında birisiyle üstte 3F VAR ona getir birisiylede Yanında çıkan pozlama aralığı var onuda 1 e ayarla istersen daha düşük yüksek ayarlayabilirsin,ve arka arkaya 3 çekim yap,eğer flah kullanmıyorsan menüde basamaklama ayarı var sadece AE diye onu seç,yok flash kullanıyorsan AE ve Flash diye secenek var onuişaretle,sonrada çekimini yap,benim açıklamamdan ne kadar anlarsın bilemiyorum ,ama netten video olarak bulabilirsin onlardan biraz izle ve oku yine sormak istediğin net tek cevapta anlatılabilecek sorular olursa ,yazarsın elimizden geldiğince cevaplamaya calısırız..

Tarih: 3 Mart 2013, 23:57 - İp: 85.***.**4.94
cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

Teşekkür ederim.Anladım her halde

Tarih: 5 Mart 2013, 03:25 - İp: 78.***.**3.91
cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

yaptım teşekkür ederim )

Tarih: 5 Mart 2013, 12:18 - İp: 212.***.**3.94