beraibrahim
beraibrahim (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon Eos60d 18*135 Kilise Cami Ve Doga

merhabalar
fotograf hevesım daha yenı yenı olusmaya basladı kendıme guzel olduguna ınandıgım canon eos60 d ve 18*135 lens aldım ama bır turlu fotograf cekmeyı beceremıyorum gecelerı buradakı kılıselerın fotograflarını cekıyorum karanlık cıkıyor daga cıkıyorum yesıllıklerı cekıyorum fuluu ccıkıyor bır tek portlerı cekebılıyorum ama dıger boyle manzaradır sokak fotograflarıdır guzel bınalardır beceremıyorum formalrdakı yazıların bır cogunu yapıyorum yapmaya calsıyorum bırde makınayı ılk aldıgım zamanlar daha guzel cekıyordu sımdı sankı eskısı gıbı cekmıyor acaba makınayı resetleyebılıyormuyum belkı kurcalaya kurcalaya ayarlarını bozmus olabılırım yardımcı olursanız cok sevınırım

Tarih: 5 Kasım 2014, 14:00 - İp: 79.***.**9.52
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Genellikle ilk başlarda yapılan hata iyi bir DSLR olunca iyi fotoğraf çekileceği düşüncesidir.

Hangi işte olursa olsun teknik bilgi ve tecrübe olmadan sonucun başarılı olması imkansızdır.

Bahsetmiş olduğunuz gece çekimlerini yapabilmeniz için tripod kullanmanızı tavsiye ederim,zira elde yapılan çekimlerde uygun diyafram ve perde hızı kullanılmadığından fotoğrafın karanlık/parlak/gren'li çıkmasının yanı sıra titremeden kaynaklı netsizlikler de olacaktır.

Her çekim durumuna göre özel ayarlar vardır.Örneğin gece/gündüz çekimindeki şehir,manzara,doğa,portre,iç/dış mimari mekan,makro gibi çekimlerin her birinin ortamdaki ışık şartlarına göre değişken ayarları vardır.

Gündüz şartlarında saat 9-10 da bir manzara fotoğrafı çektiğini düşün,aynı yerde aynı kadrajda öğlen saat 1-2 civarında çekmeye çalıştığında tüm ayarlarında değişkenlik olacaktır.

Forumda yada internetten bunlarla ilgili onlarca yazı bulabilirsiniz.

Çok okuyup daha sonra pratik yapmalısınız.

Tarih: 6 Kasım 2014, 05:34 - İp: 91.***.**4.100
  • 1