loparo
loparo (üye)
İstanbul / Firma

Ayarlar

merhaba canon 40d ile aksesuar cekımı yapmaya calısıyorum ama ayarlarda yanlıs yaptıgımı dusunuyorum yuzuk kolye gıbı cekımler ıcın nasıl bır ayar gerekıyor ılgıınıze tskler

Tarih: 5 Kasım 2009, 15:12 - İp: 85.***.**9.108
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Makro lens, tripod, flaşsız cekim, mümkünse uygun açılara yerleştrilmiş spot ışıklarla aydınlatma (lightbox(çadır) da kullabilirsiniz), kullanılan ışığa uygun manuel beyaz ayarı, urunun tamamını yada vurgulanmak istenen bölümünü içerecek diyafram ayarı.
Ben bunların nasıl yapılacağını sormuştum dersen çekim yapılan yere ışıklandırmaya ve herbir ürüne göre değişeceği için bu budur demek çok da doğru olmaz.

Tarih: 5 Kasım 2009, 16:34 - İp: 78.***.**2.93
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

Aksesuar kareyi doldularacağı için her ayrıntı görünür ve önemli oluyor, birden fazla ışık kaynağı kullanıp ışığın düştüğü noktaları yaratıcı birşekilde ayarlamadıktan sonra bu tür fotoğraflar sıradadan oluyor.

Tarih: 6 Kasım 2009, 21:13 - İp: 94.***.**8.72
fotosuper
fotosuper (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

http://picasaweb.google.com.tr/fotosuper linkinden kuyumcu çekimlerini görebilirsin.

kuyumcu çekimleri için paraflaş ve still life masası ve özel aksesuarları gerekir. bunun bizzat çekim alanını görmeniz ve o ortamda bir müddet çalışmanız gerekir.

altınbaş jival on mücevher ekol gülaylar gibi bir çok üst düzey firmalar için çekimler yaptık. senelerce.

selamlar

[email protected]

Tarih: 5 Aralık 2009, 15:48 - İp: 81.***.**3.66
  • 1