41ciliz
41ciliz (üye)
Kocaeli / Özel Gün Fotoğrafçısı

50 Gigapixel Foto Çekim

Merhabalar arkadaşlar...

Yurtdışından temin ettiğim Gigapan EpicPro isimimli panoramik fotograf çekme işini çok kolaylaştıran bi alet var. sorum ve yardım isteğim şu olacak
cihaz ile çekilen fotograflara baktımızda (internette ) şu 50 gigapixel dedıklerı fotograflar ortaya çıkıyo (tabı ben daha başaramadım) cihazla birlikte gelen GigaPan Stitch diye bir yazılım var yanlız bu yazılımın yaptığı tek iş p.shop yada diğer panaroma yapma programlarının yaptığı gibi fotografları yanlızca birleştirmek.. ama 50 gigapixel bişe yapmıyo muhtemelen sitesinde ve yapılan larda gördüğüm kadarıyla bir flash programı yardımıyla yapıyorlar bu konu hakkında fikri olan varmıdır.. ilk yardım istedğim konu ..
ikincisi
gelen cihazda noktaları belırledıkden sonra kendısı otamatık olarak çekime başlıyo yanı ne netlık yapabılyosun ne estantene dıyafram ayaralayatosun forumlarada yazan bunula alakalı ayarları en başta tamammen manuel yapmak ama zaten çekime başlamadan da soruyo balance locked, expourse locked , flash of gibi bir check listi var bu manuel ayar yaptımızda , net olan yer net oluyo ayarladığın yanlız panaroma ilerlediğinde farklı enstanteneler flu oluyo
yardım istediğim konu böle bir cihazda panaroma çekerken nelere dikkat etmeliyım...

kullandığım makınalar

5d mark II - 24/105 lens
canon 7 d - 18/200 lens,
canon 450 d - 15/55 - 55/250 lens

şimdiden okuyan fikir veren herkeze teşekkür ediyorum

Tarih: 7 Nisan 2011, 16:44 - İp: 88.***.**8.73