studioges
studioges (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yurdisindan Minilap Makina Cikarma

Slm arkadaslar ben romanyada yasiyorum. Burda sutudyom var ama turkiyeye donmem lazim elimde R2 konica minolta makina var ve onu turkiyeye getirmek istiyorum ama nasil getirebilecegimi bilmiyorum yani fatura fiyati ilk aldigimda 65 bin euro. Simdi ben bunu turkiyeye getirmek istedigimde %19 kdv mi vermem lazim. Turkiyeye getirip satmak istiyorum makinayi. Acaba nasil cikarabilirim yani %19 u ilk aldigim faturdanmi hesaplarlar yoksa kendim ordan bi sirkete falan fatura kestirip getirebilirmiyi. Bu konu hakkinda bilgisi olan varsa bana yardim etsin lutfen . Tesekkurler [email protected] adresinden yazabilirsiniz. yada burdan . Tekrar tesekkurler

#studioges' tarafından 02.06.2010 16:36:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2010, 16:35 - İp: 85.***.**9.24
transferbaski
transferbaski (üye)
Konya / Firma

Tolga Bey Merhaba,
Ürününüzün Türkiye'ye girişi ile ilgili olarak size yardımcı olabilirim. Bana ulaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla
Mehmet Tülek
MSN: [email protected]
Tel: 0 541 512 20 63

Tarih: 2 Haziran 2010, 20:08 - İp: 88.***.**3.207
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bu makineler, amortismana tabidir.. birkaçyüz euro sembolik bedelle fatura edebileceksiniz.. detayı muhasebecinizin açıklaması gerekirdi tabi.. birde gümrükde, size pahalıya patlayacak bişeyler ödetmeye kalkacak olurlarsa, geçmişte bu tarz makineleri kuluçka makinesi olarak belirtenleri duymuştum...

Tarih: 2 Haziran 2010, 20:41 - İp: 94.***.**3.176
  • 1