fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

Yeni Minilab

yeni bir minilab duydum hp çıkarmış saate 1200 adet baskı yapıyormuş kaliteside çok güzelmış 30x40 a kadarda baskısı varmış ama kulaktan dolma bilgi bu istanbulda kurtuluş dıye bir arkadaş varmış onların şirket getirmiş ama termalmı yoksa inkjetmi bilmiyom bi dost numarasını verdi ama aramadım

Bu arkadaşın dediğine göre sulu minilab ların kimyasalları bile üretilmeyecekmış heryer bunlarla dolacakmışşşş haberi olan bilgisi olana varmı acaba

Tarih: 18 Şubat 2008, 22:04 - İp: 85.***.**4.137
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

makine hakkında bilgim yok!! fakat kimyasalların kısa bir zaman sonra uretimleri durdurulacagı konusu zaten bilinen konular. bir cok avrupa ulkesinde uygulamalr basladı artık kimyasal la kullanılan minilablara yatırım yapmak uzun vadede sorunlar doguracaklardır.rakamlardaki gerilemeler hayraalamet degiller sanırım. stoklar tukenene kadar daha da ucuzlayacaktır..benim sahsi gorusum boyle fotonevzat

Tarih: 18 Şubat 2008, 22:40 - İp: 88.***.**1.54
mine05
mine05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kimyasal kullanılmasının yasaklanması mümkün değildir.
Halen avrupada kullanılmaktadır. Ayrıca kimyasal kullanımı sadece fotoğraf sektöründe değil bir çok sektörde devam etmektedir.

Tarih: 19 Şubat 2008, 12:02 - İp: 88.***.**7.180
umut1212
umut1212 (üye)
Bingöl / Stüdyo Fotoğrafçısı

KİMYASALAR KALKARSA FOTOGRAFTA NETİCE ALAMAYIZ.KURU TERMAL SİSTEMLE KİMYASALAR BİR OLMAZ.AB SİSTEMİNE GÖRE KİMYASALARA AYRI ATIK YERLERİ BELİRLENEKMİŞ DİYE DUYDUM.

Tarih: 19 Şubat 2008, 13:33 - İp: 85.***.**9.35
fotocan
fotocan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

uzun zamandır bu kimyasal üretim mevzuatını araştırıyorum hatta 2 sene önce noritsu 3001 alırken çok tereddüt etmiştim genede aldım.istanbul piyasalarında bu konu hep ağızda fakat kimse bana internette bununla ilgili yasal yabancı bir link gösteremedi. ben de bulamadım bilen varsa yardımcı olsun mesela 007 mete bey çok araştırmacı bir kişilik hepimizi aydınlatacaktır saygılar

Tarih: 24 Şubat 2008, 22:16 - İp: 85.***.**2.82
lenix
lenix (üye)
Yurtdışı / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 8 Mart 2008, 23:53 - İp: 78.***.**1.1
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Fotocan.. iltifatınız için teşekkür ederim.. Sizin konunuza cevap yazmıştım.. üzerinden neredeyse iki sene geçmiş..

http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=9277

RGB pozlama sistemine sahip olmayan sistemlerin, sadece acil amatör baskıları yapmaya yönelik olacağı ve daha öteye gidemeyeceği, birçok meslekdaşımızın ortak görüşü..

Selam ve saygılar..

Tarih: 14 Mart 2008, 09:56 - İp: 85.***.**2.133
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete bey yani bu digital minilab dan vazgecmeyin deme anlamina mi geliyor elinde imkan olana minilab mi diyorsunuz

Tarih: 14 Mart 2008, 14:13 - İp: 88.***.**7.52
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

sevgili lenix bu sistemleri kuruyorsunuz peki bi siteniz yokmu ziyaret edip ürünü göreceğimiz sunuçta bi termal yada inkjet baskı için işi gücü birakıp oralara gelınmez değilmi

Tarih: 19 Mart 2008, 20:02 - İp: 78.***.**5.113
35izmir
35izmir (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bence büyük yatırımlara girmeye gerek yok önümüzü çok iyi gürünmüyor(kendi payıma)Benim bahsetmek istedigim yaklaşık 2 yıldır ben kendi dükanımda canon yazıcı kulanıyorum digital baskılarımı kendim basıyorum 1 adet 10x15 fotoğraf kagıdına mürekkebi dahil 5 kuruşa geliyor.düşüne olursa [email protected] irtibata gecsin

Tarih: 20 Mart 2008, 10:54 - İp: 81.***.**3.94
sipsak3
sipsak3 (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

EVET BENDE DUYDUM HATTA NORİTSU VE EFTAŞTA GETİMİŞ FİYATLARI ORTALAMA 20,000 EURODAN BAŞLIYOR TERMAL BASKI MAKİNELERİ ARTIK TÜRKİYEYEDE GİRDİ SANIRSAM

Tarih: 27 Nisan 2008, 21:37 - İp: 78.***.**6.131