process
process (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Termal Baskı Performansı

mrb arkadaşlar.geçen seneye kadar termal baskı testleri hoşuma gitmemişti.özellikle 15x21 lerde yüzde 10 fluluk var.şu an ne düzeyde aşıldımı.fiyat ne durumda.hem makine hem kart maliyetii........koly gelsin hyrlı işler

Tarih: 30 Temmuz 2008, 21:41 - İp: 88.***.**9.42
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

%10 flulugu nasıl test ettiniz*?

Tarih: 1 Ağustos 2008, 10:22 - İp: 212.***.**9.195
process
process (üye)

okadarda anlayalım kontras.15x21 ler özellikle yüzde10-15 flu.senin kullandığın termalde herşey normalmi?

Tarih: 1 Ağustos 2008, 17:47 - İp: 88.***.**8.58
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ben daha çok sharpeni yüksek, sert fotograflar elde edildigini biliyorum termallerde.. Sony ve shinko gayet iyi. Copal-mütsubihi icin dedigin dogru olabilir.

Asıl sorun; termallerden yumusak tonlarda "tatlı" diye tabir edilen fotograflar elde etmek biraz zor.

Tarih: 1 Ağustos 2008, 20:53 - İp: 78.***.**4.141
process
process (üye)

kontras kardeşim.zaten o fluluğu almak için abanıyorlar sharpen 'a ozaman da patlıyo herşey.ben geçen sene sony için deneme yapmıştım.updr 150 için(performansı iyi demişlerdi)benzerlerinden daha iyi ama yine fluluk var.yeni çıkan modelleri bilmiyorum.kullanan varsa bilgileri paylaşabiliriz.
kolay gelsin

Tarih: 2 Ağustos 2008, 15:55 - İp: 85.***.**4.40
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaşlar termallerde kotrast baskılar patlama yapar.adı üstünde termal yani ısıl işlemle fotoğraf baskı.lazer teknolojisinde norıtsu türlevi makinalar en kaliteli olanları.lütfen değerli fotoğraflarınızda kalitede termal kullanmamanızı tavsiye ederim.fotoğraf kartına baskı hatasızdır.

Tarih: 6 Ağustos 2008, 20:38 - İp: 78.***.**9.187
berkayy09
berkayy09 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar bu fluluk bu beyazlarda patlama nasıl olyo anlamıyorum bende hiç de öle bişey olmuyo 2 ay oldu 4 rulo kart bitirdim gayet güzel ama makinanızın markasına yazmamıssınız bir fikrim olabilirdi bence orjinal dijitalller kadar olmasada dahtına sallayabilir diyorumm

Tarih: 7 Ağustos 2008, 12:43 - İp: 78.***.**0.207
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

olayın sebebini buldum.yeni termal makinalarda kart renk ribonuna nekadar çok zaman ve ısıya maruz kalırsa ,yani kart çıkış hızı nekadar ağırsa detayda artma olmakta.eğer renk veren ribondaki rulo karta nekadar çok hızla harekete maruz kalırsa detaylarda fülülük ve renklerde solma başlamakta.fakat bu durum ölçülerek makinada ne fazla ne de çok yüksek baskı hızı ister.hız arttıkça ısı artar. bu da kağıtta beyazlarda soluklaşma yapar. çünkü kart fizyolojik olarak yanıyor.bunları test ettim.

Tarih: 7 Ağustos 2008, 20:26 - İp: 88.***.**6.158
process
process (üye)

eywAllah arkadaşlar.bilgi paylaşımınız için tşk ler.anladığım kadarıyla sorun devam ediyor.yalnız koç251 arkadaşım tespitin mantıklı.peki cihazı bu kalitesi için hız ayarını nereden ve nasıl yaparız.bu konuda bir çalışma yaptınmı.kolay gelsin......

Tarih: 8 Ağustos 2008, 17:47 - İp: 85.***.**4.213
shinko_tr
shinko_tr (üye)
İstanbul / Firma

İyi çalışmalar arkadaşlar,

1. Multi format baskı cihazlarında teknolojik farklılıktan dolayı açık renkli alanlar içerisindeki koyu renkli baskılar gölgelenme şeklinde mikro ölçekte dağılma yapmaktadır. Bu baskıda netsizlik gibi algılanmaktadır.

2. Bunun dışında profesyonel cihazlarda keskinlik kullanıcıya bırakılmıştır. Kullanıcı cihazın driverı üzerinden bu keskinliği yaptığı çalışmaya göre ayarlamalıdır. Örneğin photoshopta fazla verilen keskinlik driver üzeründen dengelenmeldir.

3 Shinko s2145 baskı cihazımızda renk dağılma problemini önleyen özel teknoloji kullanılmakta ve baskılar benzerlerinden
öne çıkmaktadır.

Soru ve isteklerinizi bizlere ulaştırabilirsiz.

Şahin Saçlı
Darfilm
[email protected]

Tarih: 8 Ağustos 2008, 23:42 - İp: 78.***.**4.161
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 25 Ağustos 2008, 11:45 - İp: 88.***.**9.252
  • 1