damla43
damla43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Termal Baskı Cihazı Seçimi

slm arkadaşlar.2 seneyi geçkin süredir SHINKO 9045 termal baskı cihazı kullanıyorum.bu cihaz bana göre bira problemli ve maliyeti yüksek bir cihaz.acaba içinizde farklı baskı cihazları kullananlar ve yorumlarını paylaşabilecek arkadaşlar varmı ?

Tarih: 8 Kasım 2008, 01:25 - İp: 85.***.**3.159
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardes 1 hafta önce kodak yetkili bayi türkiye den bi arkadas geldi kodak in yeni termal printerini taniti APEX 74 10-15 DEN 20-30 KADAR BASKI YAPIYOR KALITELI BASKILAR MINILABI ARATMAYACAK SEKILDE SU ANKI DOLOR KURUNA BAKARAK 10-15 MALIYETI 0,15 YKR
AMA MAKINA BIRAZ TUZLU 16000 DOLAR ARTI KDV ICIM GITI YA PARAM YOK BEN SU AN SONY UP-DR 150 KULANIYORUM MÜKEMEL KALITESI KART MALIYETI 10-15 0,22 YKR BUNLAR BENIM TAVSIYEM KARAR SENIN

Tarih: 8 Kasım 2008, 09:53 - İp: 88.***.**4.167
foto onur
foto onur (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

benim tavsiyem.bi,üç veye dört ay daha shinko ile idare etmendir.çünkü çok yakında büyük yenilikler geliyor.ozaman ne alacağına karar verirsin.ben bile kağıt maliyeti yüzünden shinko yu kullanmıyorum.şuan için beklemedeyim.büyük bir stüdyo ile anlaştım baskılarımı oraya yaptırıyorum.sanada benim tavsiyem budur.saygılar.

Tarih: 8 Kasım 2008, 12:22 - İp: 78.***.**3.33
serhatpnk
serhatpnk (üye)

foto onur kardesim büyük yenilik demeyle neyi kast ediyorsun biraz daha detayli bilgi verirsen cok sevinirim simdiden tesekürler verecegin cevap icin

Tarih: 8 Kasım 2008, 13:35 - İp: 88.***.**5.132
foto onur
foto onur (üye)

sevgili serhat sende biliyorsunki,teknolji çok hızlı ilerliyor.yetişmek imkansız.önümüzdeki aylarda sony yeni termalini tanıtacak.anladığım kadarı ile kiosk benzeri bir makina olacak.şimdi sizlerde biliyorsunuzki,ölü bir sezondayız.önümüz yaza doğru,çok değişik makinaların piyasaya sürüleceğinden eminim.bu ölü sezonda yatırım yapılması bence yanlış olur kanaatindeyim.beklemek en karlı olur düşüncesindeyim saygılar.

Tarih: 8 Kasım 2008, 14:23 - İp: 78.***.**3.33
serhatpnk
serhatpnk (üye)

foto onur kardesim aynen sana katiliyorum ben bir ara noritsu minilab alacaktim son anda vaz gectim nedenine gelince o kadar cok 2 el minilab satiliyorki.
bana öyle geliyorki minilabin devri bitmek üzere ve herkes bu satan arkadaslar bir an önce ellerinden cikartmak istiyor artik yeni teknolojiler geliyor ya bende aynen seningibi beklemeye gectim elimdeki sony up-dr ile idare ediyorum benim isimi görüyor

Tarih: 8 Kasım 2008, 14:28 - İp: 88.***.**8.17
damla43
damla43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar bahsettiğiniz SONY UP-CR20L modeli. bu cihaz 1 ay süre sonra piyasaya girecek . aşağı yukarı mini bir kioks. SONY UP-DR 200 ile aynı özelliklere sahip bir cihaz ve fiyatı da yaklaşık olarak 6000 ytl. olması bekleniyor.

Tarih: 8 Kasım 2008, 14:39 - İp: 88.***.**1.48
foto onur
foto onur (üye)

şuan benim elimde shinko makine var.bende aynı şekilde idare etmeye çalışıyorum.tabiki sony nin kiosk lu modelinin, bizim müşteri çekiciliğimiz için güzel bir fırsat olacağına inanıyorum.sony eğer düşündüğüm gibi bir makina olursa,hemen alma niyetindeyim.darfilm in kazıklama politikasından nekadar çabuk kurtulursak okadar kazancımız olur düşüncesindeyim.meslektaşlarımız düşük maliyetlere baskı yaparken bizler fahiş fiyatlara baskı yapıyoruz.bu yüzden yenilikleri takip edip kendimize uygun başka bir makina alarak işimize bakabiliriz düşüncesindeyim.tekrar saygılar

Tarih: 8 Kasım 2008, 17:27 - İp: 78.***.**3.33
uguracar
uguracar (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili meslektaşlarım
yenilikler içerisinde belki bilgi dahilinde olan arkadaşlar vardır bilmiyorum ama kısaca bende bir şey söylemek istiyorum.
arka yazıcılı termal minilab denilen bir sistem var. anladıgım kadarıyla termal baskı olmasına ragmen lazer kullanılarak baskı yapabiliyormuş.
bunuda burdan araştırdıgım kadarıyla dilimin döndügünce yazmaya çalıştım.
herkese bol kazançlar...

Tarih: 28 Kasım 2008, 14:22 - İp: 81.***.**8.118
renginn
renginn (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar bahsettiğiniz SONY UP-CR20L modeli cihaz ne zaman piyasaya sürülecek bilmiyorum.dediğiniz özelliklere sahip ve baskı maliyeti de düşükse ben de hemen almayı tercih edeceğim. 4 ayönce 125 ytl olan shinko 2145 10x15. şuan 220 ytl yüzde 80' e yakın bi zam olmuş peki biz ne kadar zam yaptık acaba bu sürede.? ya da bazı meslektaşlarımız yüzünden fiyatlarımızı geri mi aldık acaba....

Tarih: 13 Aralık 2008, 22:40 - İp: 78.***.**1.131
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

KODAK 605 TERMAL PRİNTER. BENCE MALİYET DEĞİL TONLAR SÜPER.....

Tarih: 7 Ocak 2009, 01:23 - İp: 78.***.**5.50