zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Shinko Chc -s9045 Arıza

selam hayırlı ramazanlar arkadaşlar shinko s9045
yazıcımda arıza sorunum var sorun ribonun sol öndeki gri dişlişyi kırması servisine gönderdim yapıldı dediler gönderdiler ve bana dedilerki böyle bir arıza ilkdefa bende olduğunu söylediler çok şaşırmışlar hattda japonyaya da bildirmişler . neyse aynı sorun tekrar yapınca makinayı tekrar yolladım ve bana kullammam için aynı makinadan göndediler çünkü japonlarda çok şaşırmışlar makinayı istemişler . darfilmden aradılar makinayı japonyaya
yolluyalımmı diye izin istediler bende tabi dedim bizgidemiyoz bari makina gitsin japonyaya hayatını yaşasın .gelelim gelen makinaya çok şaşırdıkları arıza takra papmasınmı yedek gri dişliden yollamışlardı değiştirdim kullanmaya devam ediyorum benim makinadan sa ses yok şu an japonyada arayıp sormuyoda hayırsız vijdansız shinko
benim merak ettiğim aynı makinadan kullnan rakadaşlarımdan rica ediyorum dişli kırma sorunu yaşayan varmı merak ediyorum yoksa bizim buranın suları çık kireçli ondanmı saygılar iyi çalışmalar

Tarih: 19 Eylül 2008, 14:30 - İp: 88.***.**4.89
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ne kadar zamandır kullanıyorsun makinayı?

Tarih: 20 Eylül 2008, 07:18 - İp: 88.***.**1.5
zonguldak
zonguldak (üye)

1 yıl oldu arzayı 1 . ribonu bitirmeden meydana geldi sesler falan gelmeye bşladı anlamdık .

Tarih: 20 Eylül 2008, 14:23 - İp: 88.***.**3.92
bazza29
bazza29 (üye)
Gümüşhane / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sevgili meslektaşım bu yazdıkların bana anlatılan hikayeyle birebir aynı bende sony 150 var . Arıza farklıydı ama bana denen cevap aynıydı 3 kere tamre gitti 1 kere japonyaya gitti sonra bana yeni makna vediler. oda bozuldu giti geldi , giti geldi.
her neyse sorunu ben çözdüm bir seferde 30-40 dan fazla baskı yapmayacaksın en az bir dakika bekleyeceksin sorun ortadan kalkıyor. bu tip arızalar mitsubishi de de oluyormuş en iyisi makinayı yormamak

Tarih: 20 Eylül 2008, 23:37 - İp: 88.***.**0.15
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

öncelikle geçmiş olsun.
Bizimki çalışıyor her 1 baskıda 3-4 defa ses çıkarıyor. İnşallah bozuk değildir. Normal sesi sanırsam. Ama baskı makinasının çok çıktı almaktan bozulacağı konusu tuhafıma gitti.
Bir defada çok çıktı alıyormusun? Sonuçta makinayı kullanan sensin. bu arızanın neden olduğunu en iyi ancak sen bulabilirsin .

Diyelimki normal günlerde 10-15 defa baskı alıyorsundur son 1-2 ay içinde çok basmaya başlamışsındır. Hatta arka arkaya çok bastıktan sonra bozulmuş olabilir. (tahminimce)

"aynı sorun tekrar yapınca makinayı tekrar yolladım ve bana kullammam için aynı makinadan göndediler"

sizin işinizi etkilemiyorsa bırakın gezsin japonyayı. AR-GE ciler de incelesinler hatayı gidersinler. Çünkü yakın zamanda bende başka studyoya shinko almayı düşünüyorum. O zamana kadar halletsinler. Bizide uğraştırmasınlar...

Tarih: 21 Eylül 2008, 00:24 - İp: 88.***.**6.92
zonguldak
zonguldak (üye)

öncelikle remi ve nazir meslektaşlarıma selamlarımı yolluyorum sanırım arzanın sebebini yazdığınız cevaplardan çıkardım galiba arkadaşlar 8-10 tane vesikalığı aynı anda arkaarkaya bastığım zaman çok oluyor tapu için 8 10 kişi birden gelince müşteriler beklemesin diye acele ediyorum zaten onlarda acele edeler malum bilgisayardan b direk baskı makina nefes almadan 2 . 3. 4. 5. yi basmadan kaynaklanan dişli aşınması ve kırılması sorun hallettik ama
bukadar da kolay bozulmaması lazım sonuçta makinanın görevi baskı yapmak ondan başka birşey yapmasını istemiyoruzki japonların bunu düşünmemesi imkansız.
inanırmısınız daha bir ribonu sonuna kadar harcıyamadım.
elimde 4--5 adet yarım ribon vardı hepsini attım kartlar şifeli birbirne karıştı çöpeee yarım olan tam ikitane ribon yapıyodu zarar . neyse herkese iyi çalışmalar bol müşteriler manisa körübaşı foto hayri . bülent kayahan . ( zonguldak)

#zonguldak' tarafından 21.09.2008 11:46:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2008, 11:44 - İp: 78.***.**7.6
shinko_tr
shinko_tr (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Arkadaşlar,

Bahsedilen arıza bir çok nedenden kaynaklanabilir:
1. Hatalı Ribon takma nedeniyle bu gri dişli ile temas eden motor dişlisi deforme olmuşsa daha sonraki ribon zorlanmalarında bu dişli kırılabilir.
2. Kalan ribon miktarına göre ribon basıncını ayarlayan motor veya dişli sisteminde anormallik varsa.
3. Ribon sisteminin takıldığı yataklarda anormallik varsa.

Cihaz servisimize geldiğinde kontroller yapılmış ve sebep olabilecek parçalar değiştirilmiştir.
Ribon miktarına bağlı olan bu sorun servisimizde giderilmiştir.
Fakat bir süre sonra aynı sorundan cihaz servisimize tekrar geldiğinde müşterimizden izin alınarak
ileri düzey araştırmalar ve arızanın tesbiti için cihazı Japonya'ya gönderdik... Bugünlerde cihazı ve raporları bekliyoruz.

Bu süre zarfında yedek cihaz verilerek maduriyet giderilmiştir.

İyi çalışmalar,

Darfilm
Şahin Saçlı

Tarih: 21 Eylül 2008, 15:16 - İp: 78.***.**1.212
snapshot
snapshot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bizde 4 şubeli bir firmayız 3 firmamizda s9045 var
ben sorunun yoğun baskıdan olabileceğini zannetmiyorum
sanirim farklı bişeyler olabilir sonucu bende merak ettim
bendeki cihazla kağıt fiyatları düştüğü için amatör baskılarimi bile buradan yapiyorum 50şer 50 ser baskı gönediryorum arada bi 15 dk ara vererek bi sorun çıkartmadi şimdiye kadar
umarim sorunun çözülür zaten çözülmesede darfilm seni zorda bırakmaz

Tarih: 27 Eylül 2008, 17:08 - İp: 88.***.**3.181
atandijita
atandijita (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

FAZLA BASKIDAN OLDUGUNU DÜŞÜNMÜYORUM. PİCASA 2 PROGRAMI İLE ÇOKLU BASKI YAPIYORUM BU SORUNU YAŞAMDIM.
SAYGILAR

Tarih: 23 Ekim 2008, 21:42 - İp: 78.***.**4.122
photoant
photoant (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Selemlar bazı arkadaşların dediği gibi çok baskı yapmaktan olmaz sanırım bende mıtsubıshı kiosklu termal var ortalama 3 senedir kullanıyorum bu makinada amatör resimde basıyorum bir defada 50-60 resim aralıksız basıyo şimdiye kadar baskıyla ilgili bi sorun yaşamadık.
Bir kere kiosk'un power sup yandı başkada bir sorun olmadı.

Tarih: 25 Ekim 2008, 13:23 - İp: 88.***.**5.198
serdarpanc
serdarpanc (üye)
Osmaniye / Amatör

SLM KARDEŞ BEN OSMANİYEDEN FOTO TUNA SERDAR NASILSIN
SİZE ULAŞABİLECEĞİM TLFNUNUZ VARMI

Tarih: 20 Kasım 2008, 11:49 - İp: 85.***.**2.178