zeynepfoto
zeynepfoto (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Rx-620 İyi Sonuç Ve Ucuz Maliyet

MERSİN veya ADANA'dan epson kullanan arkadaşlarla irtibata geçmek istiyorum.0 532 410 06 88
Makineyi yeni aldım,fakat ışık ve kontrast ayarlarını birtürlü tutturamadım.orjinal mürekkep orjinal kağıt kullanıyorum.Aynı ayarda bir fotoğraf farklı diğer fotoğraf farklı kontrast ve ışıkda çıkıyor.Baskı maliyeti için söylenecek söz yok çok hesaplı,Mürekkepinin yüzde 12'si ile 26 10x15 5 tane 20x30 bastım.Önerilerinizi bekliyorum.

Tarih: 6 Şubat 2006, 09:54 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Epson yazıcı ayarları sayfasında "baskı ön izleme" veya "print preview" seçeneği işaretli olsun... renk veya kontrastlık ayarlarını photoshop'dan yaparsınız.....

Yani fotoğrafı bastırmak istediğinizde, onu farklı kaydedin... Prova ekranına bakarak, gerekli düzeltmeleri photoshopdan yapın..... Bazen doğru renklere ulaşmak için photosop'da çok koyulaştırmak gerekebilir.... Sizin baskıda alacağınız sonucu önceden gösteren pencere; "print preview" penceresidir....

Tarih: 6 Şubat 2006, 11:14 - İp: 85.***.**3.62
zeynepfoto
zeynepfoto (üye)

Dostum ilgilendiğin için teekkür ederim fakat prin previewden görünenle basıan çıkan sonuç arasında çok fark var,özellikle yanak kısımlarında bir koyuluk ve kontrast var.o kadar kontrast çekmemize rağmen,başka çözüm önerilerim varsa alabilirim.Bu arada yan durmuş kişide böyle bir problem olmuyor.Baskı sonucu çok güzel.

Tarih: 6 Şubat 2006, 12:12 - İp: 213.***.**4.130
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

belki kağıt tanıtım bölümünü kurcalamak gerekir...

photo gloss yerine glossy film..... vb...

Tarih: 6 Şubat 2006, 13:13 - İp: 81.***.**3.55
zeynepfoto
zeynepfoto (üye)

EPSON almayı düşünenler,tüm ayarları doğru yapınca sonuçlar gerçekten çok güzel,vesikalıklarımızı dışarıda noritsu3000 ve fuji frontier'de yaptırıyorduk,sonuçları karşılaştırdık,inanın bir fark göremedik.(orj.mürekkep-orj.fotoğraf kağıdı)maliyet ise aynen yukarıda yazdığım gibi,alacak olanlar hiç tereddüt etmesin.Bu arada mete beye yardımarından dolayı teşekkür ederim.Şu anda değişik kartlarda denemeler yapıyorum,sonuçları burada yazacağım.

Tarih: 8 Şubat 2006, 13:36 - İp: 213.***.**4.130
zeynepfoto
zeynepfoto (üye)

Arkadaşlar daha doğrusu epson kullananlar,fujinin inkjet fotoğraf kağıdını kullandım,sonuçlar mükemmel...

Tarih: 20 Şubat 2006, 12:44 - İp: 213.***.**4.130
  • 1