alman
alman (üye)
İstanbul / Meraklı

Portatif Fotoğraf Yazıcıları Hakkında...

bilginiz varmı !? Kullanan, kullanmayan... yorumları alsak !!?? Mesela şimdiden aklıma takılan bir şeyi sorayım bunların mürekkep olayı nasıl bitince nasıl olcak !? Buyrun sahne sizin... )

Örnek vermek gerekirse; Canon selphy serisi, Hp photosmart A626...

Tarih: 13 Kasım 2009, 19:11 - İp: 85.***.**7.44
bazza29
bazza29 (üye)
Gümüşhane / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaş Fotoğraf çıkarmak için mürekkepli bir yazıcıya niye ihtiyaç duyuyorsun anlamıyorum. Seni cezbeden şey acaba A4 olmasımı?

Eğer seyyar bişey arıyorsan küçük termal baskı al derim ben. inan maliyeti daha ucuza gelecektir.

Tarih: 14 Kasım 2009, 17:18 - İp: 78.***.**2.197
photom
photom (üye)
Sakarya / Stüdyo Fotoğrafçısı

mürekkep bitince yenisi ile değiştiricen ,stın aldığın yetkili bu konuda sana bilgi verecektir. bu konuda eniyi baskı ben kullandım ; epson dır. 6 li kartuş sistemi ile çalışır, itesen de yanlış mürekkep takamaz sın çip li sistemle çalışır. benden bu kadar.

Tarih: 18 Kasım 2009, 23:36 - İp: 88.***.**9.57
davsi
davsi (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşlar gördüğüm kadarı ile fotoğrafçıların (minilab kullanıcısı olmayan) % 90'ı termal prınter kullanıyorlar. Kağıt ve mürekkep (ribbon) birlikte stılıyor ve yaklaşık 1 ad 10x15 maliyeti ise 0,80 KRŞ civarında. Bahsettiğim prınter 100-150€ civarında ve sadece 10x15 baskı yapabilen prınterler için.

Şayet multiformat baskı yapan bir prınter tercihin varsa bu maliyetler 0.30 KRŞ'ye kadar iner.

Tarih: 4 Ocak 2010, 12:41 - İp: 95.***.**3.80
  • 1