raki27
raki27 (üye)
İstanbul / Amatör

Okula Baskı Makinası

okulumuzun fotoğrafçılık kulübü çalışmalarını basmak için hesaplı ve maliyeti uygun termal baskı makinası alacağız ama fikrimiz yok, ne önerirsiniz? en çok 13x18 foto basacağız...ilgilenenlere şimdiden teşekkürler

Tarih: 18 Haziran 2008, 15:25 - İp: 78.***.**4.52
fotodilan
fotodilan (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba raki,
yazacaklarım sana karşı değil ve özellikle okulunuzun fotoğraf bölümüne ihtiyaç duyarak konu açman çok normal ve bende afınıza sığınarak ülkemiz fotoğrafçılarının kamyoncular kadar örgütlenemediğini ve hepimizin ben de dahil, sadece ukalaca birşeyler bildiğimizi teoride çok şey ama pratikte hiç olduğumuzu üzülerek açıklayabilirim.
şimdi konu nerden nereye gidecek,termal makina konusunda size yardımcı olamıyacağım çünkü hiç kullanmadım ama bu konuda üçüncü dünya ülkelerinde basamak basamak uygulanan sistem bizde de uygulanacak.nüfus dairelerine ve hükümet konaklarına çok yakında makinalar yerleştirilecek
sanırım okulara da sıra gelir.
sahipsiz duyarsız ve kimsesiz ülkem fotoğrafçıları artık konuşmayı unutmuş...tavsiyem her okula termal baskı yapacak makinayı ülkemi çok seven ve hükümetten bir yandaş ihraç eder ve her okula bir termal makina zorunluluğu getirilir ve o yandaş biraz daha zengin olur. siz biraz daha bekleyin okular açılmadan termal makina dağıtırlar.

tekrar ediyorum,sözlerimin sizi üzecek bir yanı yok ben sadece zavallı konuma düşmüş meslektaşlarıma ülkemde köşeleri kapmış ve yarınımızı düşünme fırsatı vermeyen bizi günlük yaşayan toplum haline düşürenlere öfkeliyim.

hoşçakalınız hocam

Tarih: 18 Haziran 2008, 17:36 - İp: 85.***.**1.116
yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

daha ne denebilir ki

Tarih: 28 Haziran 2008, 01:24 - İp: 88.***.**9.23
mveysel
mveysel (üye)
Adana / Profesyonel Fotoğrafçı

arkadaş ne için başlık açmış sizin yazdıklarınıza bakın.. ben henüz yeniyim diyebilirim yani en azından fotoğrafçılık konusunda.. baskı makinaları konusunda pek tecrübeli değilim.. ancak mitsubishi, shinko, sony gibi markaların termal yazıcıları bulunuyor.. ki sanırım bunların en uygunu shinko olması gerek.. sorup soruşturmak istersen:

shinko : darfilm
mitsubishi : eftaş
sony : sony türkiye

olması gerek.. internetten adres ve telefon bilgilerine ulaşıp fiyat konusunda bilgi alabilirsin.. kolay gelsin..

Tarih: 18 Eylül 2008, 23:54 - İp: 78.***.**4.138
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

merhaba...
Dunyaca meshur ama yurdumuzda marka merakimiz yuzunden ismi az bilinen ama her yonuyle mukemmel Thermal Photo Printer Olmec OP900 almanizi siddetle Tavsiye ederim cunki makinayi sizden sonraki kardeslerinizde kullanabilsin..
internetde arattirirsaniz yurt disindaki yerini kalitesini yurt icindeki memnun kullanicilarini ve guvenilir saglam saticilarini
bulabilirsiniz..ipucu: www.ici-imagedata.com
Olmec ile Hayata Gulmek..Takdir Tercih tabiiki sizlerin ama yerinde bilgi alin ve iyice inceleyiniz..
Meyva Veren Agac Taslanir..

Tarih: 20 Eylül 2008, 20:53 - İp: 88.***.**6.183
fotocan
fotocan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

fotoğraflarınızı 100 sene renk değişmezlik garantisi ile yakınlardaki bir normal fotoğrafçıya üstelik dahada hesaplı mal olabilecek şekilde bastırabilirsiniz hocam

Tarih: 22 Eylül 2008, 01:24 - İp: 88.***.**2.138
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

benim görüşümce: okullarda "fotoğrafçılık kulübü çalışmalarını basmak" gibi düşünceniz olabilir. Size karışan olmadığı için herşeyi yapabilirsiniz (şimdilik...)

Konuyu açan arkadaş saygısızlık yapmak istemem genel bir sorunuda dile getirmeden edemeyeceğim.
sayın "fotodilan"
Bugüne kadar yapılmadı diye bundan sonrada yapılmayacak diye bir şey yoktur. Daha önce açtığım konuya bakmanı istiyorum.
Ben bu konuları konuşmaya hazırım. Ve birlikte birşeyler yapabileceğiz insanlarıda şidilik azda olsa toplayabilirim.
KONU: http://forum.netfotograf.com/studyo_foto.asp?msg_id=31218
Buralarda dert yanacağımıza sesimizi nasıl duyurabiliriz nasıl bu sorunun altından kalkabiliriz onu düşünmeliyiz. Biradada bu sorunları tartışmalıyız bunun ortamını yaratmalıyız. Lafta kalmasın.

saygılarımla

Tarih: 22 Eylül 2008, 03:08 - İp: 78.***.**7.72
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

işte bu helal olsun.ağzına ağzına sağlık.

Tarih: 22 Eylül 2008, 13:33 - İp: 78.***.**7.122
serkan-196
serkan-196 (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 22 Aralık 2008, 15:45 - İp: 88.***.**9.145
pandapanda
pandapanda (üye)
Kırklareli / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben linemaxs baskı makinası aldım maliyet çok düşük kalite mükemmel 10x15 den 20x30 dahil baskı yapıyor renkler mükemmel tavsiye ederim.

Tarih: 7 Ocak 2009, 12:50 - İp: 88.***.**0.95
konyafoto
konyafoto (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 3 Ekim 2009, 18:08 - İp: 88.***.**8.253
  • 1