denizfoto
denizfoto (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Noritsu Qss-3501 Plus Pişmanlığı !!

noritsu 3501 plus

Noritsu dünyada en iyi baskı makinalarından biri olarak biliniyor... Lakin gel gelelim gün geçtikçe teknolojiye ayak uydurma adına gittikçe adına yakışmayacak sorunlar türetmeye başladı. eski serilere göre yeni seri cihazlarında daha ilk haftada arıza patlak vermeye başladı denilebilir.

3501 plus biraz eski modellerine göre P.C bağlantısı sonradan eklenmiş. ve baskı ünitesiyle arasında bir kaç fazla karttan oluşan bağlantılarla sağlanıyor baskılar.

1 hafta önce kurulan makinamızda da ilginç bir arıza meydana geldi. P.C ile baskı ünitesi arasında bağlantı koptu ve baskı yapılamıyor. Servis yetkililerininde bir günahı yok malesef .. daha türkiyede 4. yada 5. tane olan cihazın arıza tespit işlemlerinde baya bir zaman geçmesi gerekiyor. ve ne yazıkki bugün 2 adet dijital kart sökülüp istanbula yollandı . istanbulda test sonrası malzemenin bir de japonyadan gelmesini beklemek nasıl bir duygu çok merak ediyorum..

Kısacası noritsunun yeni teknolojisinden uzak durulacağının kısa ve öz kanıtıdır.

#denizfoto' tarafından 23.03.2008 14:41:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mart 2008, 18:21 - İp: 85.***.**1.1
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

sayın meslektaşım şimdi bu arada ne yazılsa seni üzer ,inşallah bir an önce arıza tamir olur makine parasını ödemeğe başlar,damdan düşenin halini damdan düşen bilir hesabı bende de bir analog minilab vardı, başımdan seninkine benzer çok olay geçti teknolojiye uymuyor diye hurdaya çıkardık da başımız dinçleşti olsa bir dert olmasa bir dert,neyse hayırlısı olsun,allah iş karşılığı versin

Tarih: 21 Mart 2008, 18:56 - İp: 88.***.**9.215
barış
barış (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

gecmiş olsun kardeş öyle bir sorunla bende karşılaştım yanlız bendeki makina frontıer 550 yanlız fuji servis konusunda hızlı aynı gün içerisinde gelip sorunumu cözdüler
makinemdeki sorun tamamen geç cözüldü yanlız uzun süre baskı yapmama gibi bir sorun olmadı yazılımlar kombile tekrar yüklendi şimdi sorunsuz calışıyorum parca japonyadan gelecekse allah kolaylık versin gercekten zor inşallah en kısa zaman sorunun cözülür gecmiş olsun demekten başka bişey gelmiyor elimizden

Tarih: 22 Mart 2008, 09:15 - İp: 78.***.**8.151
denizfoto
denizfoto (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Teşekkür ederim.. Bakalım Artık P.Tesiyi beklicez mecbur.

Tarih: 22 Mart 2008, 17:15 - İp: 85.***.**1.1
fidella
fidella (üye)
Hatay / Meraklı

Geçmiş olsun dileklerimi belirtmek istiyorum benzer bir durum bizimde başımıza geldi makina kurulduktan 2-3 hafta sonra aomlarımız hata vermişti ve tespit süresi ve sorunun giderilmesi 13 günümüzü almıştı işlerin en youn olduğu zamanda başımıza gelmesi çok ciddi sıkıntılar doğurdu size tekrar geçmiş olsun deyip sezon zamanı bu problemle karşılaşmadığınız için şanslı olduğunuzu belrtmek istiyorum umarm en kısa zamanda probleminiz çözülür saygı ve sevgilerle ....

Tarih: 23 Mart 2008, 17:10 - İp: 88.***.**7.244
  • 1